Kosmetologia – studia II stopnia

Serdecznie zapraszamy do podjęcia uzupełniających studiów magisterskich na kierunku kosmetologia.
Studia trwają 2 lata (4 semestry), odbywają się w formie dziennej lub zaocznej.

Wraz ze wzrostem społecznej świadomości, że piękno to zdrowie, a zdrowie to piękno, zawód kosmetologa spotyka się z coraz większym szacunkiem oraz zapotrzebowaniem na rynku pracy. Każdy pragnie wyglądać nie tylko pięknie, ale i być zdrowym. Naszym celem jest wykształcenie kadry specjalistów, którzy będą pomagać społeczeństwu chronić i dbać o zdrowie, uświadamiać jego istotę i wpływ na urodę.

Ze względu na interdyscyplinarny charakter kierunku kosmetologia, efekty uczenia dotyczą wielu dziedzin, m.in. medycznych, chemicznych, nauk o biznesie czy ekonomicznych.

Studiując kosmetologię na poziomie magisterskim, zdobędziesz szczegółową wiedzę na temat budowy i funkcji organizmu – szczególnie skóry. Poznasz czynniki mające wpływ na jej stan oraz to, w jaki sposób się ona przed nimi chroni. Będziesz potrafił przedstawić i scharakteryzować różne typy skóry, opisać jej poszczególne warstwy i je rozpoznać. Zdobędziesz szczegółową wiedzę związaną z zastosowaniem zabiegów kosmetologicznych w leczeniu chorób i pielęgnacji skóry o zróżnicowanym zapotrzebowaniu. Dowiesz się, jakie są przyczyny, objawy i podstawowe metody leczenia wielu chorób, w tym cywilizacyjnych, hormonalnych czy dermatologicznych. Zdobędziesz wiedzę na temat alergologii i toksykologii, a także kosmetyków i preparatów stosowanych w kosmetologii. Poznasz procedury tworzenia nutrikosmetyków i zasady doboru składników w zależności od planowanego efektu. Wyposażymy Cię także w wiedzę dotyczącą marketingu, prawa pracy, zasad prowadzenia własnej działalności oraz obowiązujących wymogów sanitarno-epidemiologicznych.

Zdobędziesz także wiele umiejętności, a te, które już posiadasz, będziesz mógł udoskonalić i rozwinąć. Nauczysz się, jak rozmawiać z klientem i jego rodziną, jak przeprowadzać wywiad dermatologiczno – kosmetologiczny z uwzględnieniem potrzeb i wymagań psychologicznych czy kulturowych. Na podstawie wywiadu będziesz potrafił dobrać i wykonać zabieg kosmetologiczny z wykorzystaniem odpowiednich sprzętów i aparatury, zaproponować metody korekcji twarzy i rozpoznać powikłania po jego nieprawidłowym wykonaniu, a nawet dobrać odpowiednią dietę. Nauczysz się dobierać i stosować wybrane surowce i składniki kosmetyczne, analizować pod względem jakości składy umieszczone na opakowaniach kosmetyków. Dowiesz się także, czym należy się kierować przy doborze i wykonywaniu zabiegów SPA, specjalistycznych technik masażu oraz zabiegów fizykalnych. Będziesz potrafił wykonać różne typy makijażu, poznasz wiele metod ich utrwalania oraz tuszowania defektów skóry. Nauczysz się wykonywać badanie aparatu paznokciowego, rozpoznawać występujące wokół niego nieprawidłowości. Zdobędziesz także umiejętności ruchowe w zakresie ćwiczeń poprawiających kondycję oraz kształtujących sylwetkę i postawę, dzięki czemu będziesz mógł szerzyć świadomość zdrowia i zachowań prozdrowotnych.

Autorski program kształcenia, stworzony przy współpracy ekspertów i przedsiębiorców, pozwoli Ci uzyskać niezbędną wiedzę do samozatrudnienia na rynku usług kosmetycznych oraz zapewni solidne podstawy do podjęcia pracy zawodowej w obszarze usług kosmetycznych m.in. zgodnie z zapotrzebowaniem rynku pracy i wymogami pracodawców.

Ścieżki kształcenia

KOSMETOLOGIA ANTI-AGING
ODNOWA BIOLOGICZNA
KOSMETOLOGIA W ONKOLOGII
PODOLOGIA
TRYCHOLOGIA KOSMETOLOGICZNA

Swoją pasję Studenci mogą rozwijać w kole naukowym DermoLab WSZ.
Ponadto uczelnia podejmuje się również organizacji różnorodnych szkoleń i spotkań z firmami kosmetologicznymi, a także producentami zaawansowanych technologii, w celu przedstawienia nowych osiągnięć w branży kosmetologicznej.

Scroll to Top