Biblioteka

Godziny otwarcia:
niedziela-poniedziałek: nieczynne
wtorek-sobota: 9:00-17:00

Biblioteka Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku znajduje się na najniższym poziomie budynku uczelni, w sali 014. Lokalizacja pozwala na zachowanie ciszy oraz zapewnienie spokoju niezbędnego do efektywnej nauki.

W bibliotece znajduje się 35 stanowisk tradycyjnych oraz 3 skomputeryzowane i w pełni dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W skład każdego stanowiska wchodzi: komputer z programem Speech2Go z polskim lektorem Ivona oraz programem ZoomText Magnifier with speech, dotykowy monitor oraz klawiatura ZoomText.

Obecnie biblioteka posiada blisko 5 tysięcy woluminów książek polsko- i obcojęzycznych i 396 e-booków z dziedziny nauk medycznych i o zdrowiu. W skład zbiorów wchodzą wszystkie pozycje bibliograficzne znajdujące się w sylabusach w wykazie literatury obowiązkowej. Oprócz tego biblioteka WSZ zaopatruje się również w nowości wydawnicze, aby studenci byli na bieżąco z nurtami w nauce studiowanego kierunku oraz aby w dostępnych podręcznikach mogli odnaleźć odpowiedzi na problemy pojawiające się podczas studenckich praktyk, a później także w pracy zawodowej.

Oprócz literatury naukowej, podręczników i e-booków biblioteka WSZ posiada także spory zasób czasopism z zakresu nauk o zdrowiu, które umożliwiają studentom dostęp nie tylko do artykułów, ale również do najnowszych badań i doniesień z medycznego świata.

Ponadto biblioteka WSZ umożliwia studentom korzystanie z pełno tekstowych baz danych, m.in. z Wirtualnej Biblioteki Nauki i Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych Academica, do których dostęp możliwy jest poprzez internetowe łącze uczelni.

Obsługa w wypożyczalni i czytelni odbywa się w oparciu o komputerowy program biblioteczny LIBRA Net. Katalog biblioteki dostępny jest on-line przez cały tydzień 24 godziny na dobę. Wypożyczone książki można również zwrócić poza godzinami otwarcia biblioteki poprzez biblioteczną skrzynkę zwrotów.

ZASOBY BIBLIOTEKI:

ZASADY KORZYSTANIA ZE ZBIORÓW:

MATERIAŁY DLA STUDENTÓW:

Pracownicy biura ds. nauki i biblioteki:

mgr Sylwia Wojtkiewicz

Koordynator biura ds. nauki i biblioteki

tel.: 58 769 08 65
e-mail: biblioteka@wsz.pl

Damian Lellek

Specjalista ds. nauki

tel.: 58 769 08 75
e-mail: biblioteka@wsz.pl

Scroll to Top