Partnerzy

COPERNICUS PL Sp. z o.o. jest podmiotem leczniczym wysokospecjalistycznym, który udziela świadczeń zdrowotnych mieszkańcom województwa, kraju, obywatelom Unii Europejskiej oraz innym osobom wymagającym pomocy medycznej. Wielkość (ilość łóżek), szeroki zakres usług (specjalności) i ich kompleksowość, czyni ten podmiot wiodącym ośrodkiem w województwie, zabezpieczającym potrzeby zdrowotne większości mieszkańców Trójmiasta i województwa pomorskiego. Głównym celem, do którego dążą pracownicy jest zadowolenie Pacjentów wynikające z poziomu świadczonych usług.

Szpital Dziecięcy Polanki im. Macieja Płażyńskiego w Gdańsku to publiczny szpital wielospecjalistyczny, który opieką obejmuje niemowlęta, dzieci oraz młodzież do lat 18. Wysoko wykwalifikowany zespół lekarzy, pielęgniarek i położnych otacza opieką pacjentów na siedmiu oddziałach, w pięciu pracowniach diagnostycznych oraz dwunastu poradniach. Szpital specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu wielu chorób wieku dziecięcego ze szczególnym uwzględnieniem chorób o podłożu pneumonologicznym, alergologicznym oraz immunologicznym.

Szpital Polski w Sztumie to nowoczesna placówka szpitalna, gdzie dobro pacjenta stawiane jest zawsze na pierwszym miejscu. Zapewnia podstawową oraz specjalistyczną opiekę medyczną mieszkańcom powiatu sztumskiego i okolic. W leczeniu pacjentów stara się podejść do każdego potrzebującego w sposób indywidualny, aby zapewnić najlepszą możliwą pomoc medyczną. Do dyspozycji pacjentów jest 15 nowocześnie wyposażonych oddziałów szpitalnych oraz szereg poradni specjalistycznych, w których nad zdrowiem chorych czuwa doświadczony personel lekarski oraz pielęgniarski.

Szpital Rehabilitacyjny „Jantar” znajdujący się przy ul. Rybackiej 15 w Jantarze świadczy usługi rehabilitacyjne dla pacjentów ze schorzeniami układu ruchu, osób po wypadkach i po operacjach ortopedycznych, pacjentów ze schorzeniami neurologicznymi oraz z chorobami układu sercowo-naczyniowego. Posiada bogato wyposażoną bazę rehabilitacyjną, pozwalającą na wykonywanie ponad 70 rodzajów zabiegów z zakresu fizykoterapii, kinezyterapii i hydroterapii. Dysponuje pływalnią krytą 25-metrową, komorą do krioterapii ogólnoustrojowej, grotą solną, salami gimnastycznymi i licznymi gabinetami rehabilitacyjnymi.

Swissmed Centrum Zdrowia S.A. to spółka medyczna działającą w Gdańsku od 1996 r., która powstała z połączenia wiedzy i doświadczenia najlepszych lekarzy oraz kapitału szwajcarskiego udziałowca. W zlokalizowanym przy ul. Wileńskiej w Gdańsku wieloprofilowym szpitalu i przychodni, Swissmed oferuje szeroką gamę usług: od konsultacji specjalistycznych, poprzez badania diagnostyczne aż po wysokospecjalistyczne zabiegi z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii.

Sopocka Organizacja Turystyczna (SOT) – misją Sopockiej Organizacji Turystycznej, od ponad 24 lat , jest promocja Sopotu w kraju i zagranicą. SOT zajmuje się organizacją wydarzeń, tworzeniem materiałów promocyjnych, prowadzeniem kampanii offline i online pokazujących Sopot jako najlepszą całoroczną destynację turystyczną. Jednocześnie prowadzi działania wspierające rozwój lokalnej branży. Buduje platformę współpracy pomiędzy administracją, instytucjami kulturalnymi oraz podmiotami gospodarczymi, których działalność ma istotne znaczenie dla lokalnego rynku turystycznego. 

Miło nam poinformować, że Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku podpisała umowę partnerską z Sopocką Organizacją Turystyczną. W związku z wejściem uczelni w poczet członków SOTu Studenci mogą ubiegać się o Pakiet Studenta w ramach Karty Sopockiej. 

W Pakiecie Studenta są oferowane zniżki przez instytucje kultury, kawiarnie i restauracje oraz sklepy, m.in. przez: Państwową Galerię Sztuki, Scenę Kameralną Teatru, Wybrzeże w Sopocie, Teatr BOTO, Aquapark Sopot, Restauracja Tapas De Rucola, Restauracja Małe Molo, Miejski Klub Sportowy Ogniwo i inni.

Lista partnerów.

Jak wyrobić Kartę Sopocką i aktywować Pakiet Studenta? – sprawdź. 

Clarena to marka kosmetyków gabinetowych oraz do pielęgnacji domowej wybierana przez Kosmetyczki i Kosmetologów z całej Polski, a także ponad 50 innych krajów na terenie całego świata. Marka Clarena wyróżnia asortyment i kompleksowe podejście do zabiegów kosmetologicznych, dlatego w odpowiedzi na potrzeby Klientów utworzone zostały Centra Szkoleniowe z bogatą ofertą szkoleń z zakresu inwazyjnych i bezinwazyjnych metod oraz makijażu permanentnego.
W ofercie firmy, poza profesjonalnymi kosmetykami znajdują się również najwyższej jakości sprzęt zabiegowy Rubica oraz akcesoria jednorazowe.

Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące im. dr Wandy Błeńskiej to szkoła oparta na wartościach, w której uczniowie mają szansę rozwinąć się na miarę swoich możliwości, nie rezygnując z realizacji pozaszkolnych pasji i aktywności, w której młodzi ludzie przy wsparciu życzliwych i uważnych nauczycieli biorą odpowiedzialność za swoją przyszłość. Zaangażowany nauczyciel ma tu wspierać zaangażowanego ucznia. Misją Liceum Błeńskiej jest stwarzanie bezpiecznej przestrzeni umożliwiającej uczniom rozwój intelektualny, etyczny, społeczny i emocjonalny. Przygotowują młodych ludzi do dorosłego życia, odpowiedzialności i dalszego samorozwoju. Oferuje naukę w klasie interdyscyplinarnej – umożliwiającej uczniom zdobywanie wiedzy ogólnej i wszechstronny rozwój talentów, a także możliwość zdawania rozszerzonej matury z języka angielskiego, matematyki, fizyki, informatyki, chemii, geografii czy historii.

Powiatowy Zespół Szkół nr 3 im. Ks. Edmunda Roszczynialskiego w Wejherowie to szkoła, która daje wykształcenie ogólnie i zawodowe. Otwiera drogę do zdobycia wykształcenia wyższego, wyposaża w umiejętności pozwalające na rozpoczęcie kariery zawodowej. Profesjonalna kadra, nowoczesne pracownie, którymi dysponuje PZS nr 3  to podstawy efektywnego kształcenia. Szkoła realizuje projekty unijne w postaci m.in. staży i praktyk zagranicznych dla uczniów w krajach europejskich w ramach programu Erasmus+, POWERVET. W ofercie szkoły znajdują się takie kierunki jak: technik: spedytor, logistyk, ekonomista, rachunkowości, hotelarstwa, organizacji turystyki, żywienia i usług gastronomicznych, technologii żywności-cukiernik, informatyk, programista; branżowe: kucharz, sprzedawca, magazynier – logistyk i Liceum Ogólnokształcące mundurowe o profilu strażackim.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach to szkoła z wieloletnimi tradycjami, kształcąca w zawodach: technik agrobiznesu, technik ekonomista, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik rachunkowości. To szkoła przyjazna i bliska uczniom, stawiająca na ich rozwój, wyposażająca w umiejętności niezbędne do sprostania wymaganiom zmieniającej się sytuacji społeczno-gospodarczej i konkurencyjnego rynku pracy. W ramach Szkoły funkcjonuje Technikum Żywienia. Jest to miejsce dla młodzieży, dla której pasją jest gotowanie. W programie nauczanie znajdziemy planowanie diet, zarządzanie gastronomią oraz rozwijanie sztuk kulinarnych polskich i zagranicznych kuchni świata. Szkoła oferuje swoim uczniom praktyki w hotelach, restauracjach i ośrodkach wypoczynkowych.

Szkoła rozpoczęła swoją działalność dydaktyczną w listopadzie 1981 roku jako filia 3-letniego Technikum Rolniczego i ZSR w Przodkowie. Obecnie placówka kształci między innymi na kierunkach: technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz kucharz w cyklu nauczania 3-letnim. Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie często uczestniczą w warsztatach, konferencjach i debatach poświęconych przyszłości rynku pracy i perspektyw dla kierunków dla których prowadzona jest edukacja w ich szkole.

Stowarzyszenie Branży Spa jest amerykańską organizacją zrzeszającą ponad 60 000 członków na całym świecie. Celem organizacji jest integrowanie społeczności związanej z branżą kosmetyczną, podnoszenie jakości kształcenia w branży Wellness oraz tworzenie narzędzi, które pozwolą na osiągnięcie sukcesu w wymiarze biznesowym.

Europejska Sieć Fizjoterapii w Szkolnictwie Wyższym została założona w Holandii i jest jedną z wiodących organizacji fizjoterapeutycznych w Europie. Jednoczy 163 członków z 23 krajów. Celem organizacji jest podnoszenie poziomu edukacji w uczelniach europejskich na kierunku fizjoterapia, a także pogłębianie współpracy pomiędzy instytucjami szkolnictwa wyższego, studentami oraz pozostałymi osobami zainteresowanymi rozwojem w dziedzinie fizjoterapii.

Villa Sentoza mieści się w samym sercu Sopotu. Lokalizacja obiektu jest idealna, aby cieszyć się klimatem Sopotu. Od plaży dzieli ją zaledwie 150 metrów, a dziesięciominutowy spacer pozwoli znaleźć się na molo i w centrum miasta. Villa Sentoza to doskonałe miejsce dla tych, którzy przyjeżdżają do Sopotu służbowo, jak i turystycznie. W obiekcie znajduje się 28 komfortowo urządzonych pokoi, amerykańska restauracja Star Texan oraz SPA Sentoza. Hotel dysponuje również salą konferencyjną przeznaczoną na spotkania dla maksimum 60 osób.

Uzdrowisko Połczyn w Połczynie-Zdroju to miejsce, gdzie spędzą Państwo wspaniałe chwile, niezależnie od tego, czy celem wizyty jest leczenie, rehabilitacja, czy też wypoczynek w pięknej okolicy, pełnej naturalnych bogactw. Sanatoria w Połczynie-Zdroju, SPA ,,Zdrojowe Zacisze”, schronisko młodzieżowe ,,Tadeuszówka”, a także willa ,,Gryf” to eleganckie budynki w pełni przystosowane do potrzeb gości. W zakres usług wchodzi również rehabilitacja w ramach ZUS i pobyty w sanatorium ze skierowania NFZ.

Caritas Archidiecezji Gdańskiej jest kościelną organizacją charytatywną Archidiecezji Gdańskiej powołaną dekretem biskupa gdańskiego w dniu 25 kwietnia 1990 roku. Caritas służy pomocą kościołowi diecezjalnemu  poprzez działalność charytatywną i humanitarną dla zrealizowania potrzeb duchowych i materialnych człowieka, mając na uwadze godność każdej osoby ludzkiej, bez względu na jej wyznanie, światopogląd, narodowość, rasę i przekonania. Wypełniając swoją misję, Caritas realizuje zadania w obszarze pożytku publicznego. Posiada osobowość prawną i działa w oparciu o przepisy prawa kościelnego, odpowiednie przepisy prawa państwowego oraz w oparciu o postanowienia własnego statutu.

LECH Resort & SPA to nowoczesny obiekt hotelowy, położony w Łebie – jednej z najbardziej znanych i docenianych ze względu na swoje walory uzdrowiskowe oraz rekreacyjne miejscowości wypoczynkowych nad Bałtykiem. Usytuowanie oraz wyposażenie obiektu daje wiele możliwości aktywnego wypoczynku, relaksu w Spa oraz organizacji spotkań biznesowych i integracyjnych. Ogrodzony i monitorowany teren zapewnia bezpieczeństwo i spokój, dzięki czemu jest idealnym miejscem do wypoczynku rodzinnego.

Dr Marcin Nowak jest lekarzem medycyny estetycznej, przedsiębiorcą, twórcą centrów medycznych, w których, w myśl holistycznej koncepcji opieki, to Pacjent jest na pierwszym miejscu. W swojej pracy zawodowej wyznaje zasadę, iż kompleksowe podejście do pacjenta to nie tylko poprawa wyglądu z wykorzystaniem możliwości medycyny estetycznej, ale również zadbanie o jego sferę wewnętrzną, tj. o zdrowie fizyczne, psychiczne i społeczne.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku jest aparatem pomocniczym Pomorskiego  Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego należącego do struktur administracji zespolonej w województwie pomorskim. Jest jednostką budżetową będącą podmiotem leczniczym finansowanym z budżetu państwa, w stosunku do którego uprawnienia organu założycielskiego posiada Wojewoda Pomorski.

Pomorskie Centrum Reumatologiczne  im. dr Jadwigi Titz – Kosko w Sopocie Sp. z o.o. powstało w wyniku przekształcenia w lipcu 2017 roku Wojewódzkiego Zespołu Reumatologicznego w Sopocie. Pacjenci leczeni w PCR otrzymują fachową opiekę oraz otoczeni są  serdeczną atmosferą tworzoną przez cały pracujący personel. PCR  dysponuje 122 łóżkami dla dorosłych i 58 łóżkami dla dzieci na 5 oddziałach dla dorosłych i 2 dla dzieci.

Celem Stowarzyszenia KrewAktywni z siedzibą w Sopocie jest zwiększanie świadomości społeczeństwa w dziedzinie ochrony życia i zdrowia ludzkiego oraz udzielanie wsparcia społecznego. Działania Stowarzyszenia opierają się na szerzeniu idei honorowego krwiodawstwa oraz oddawania szpiku kostnego, promocji aktywnego zdrowego stylu życia poprzez organizowanie wydarzeń sportowych i kulturalnych oraz prowadzenie konferencji i szkoleń w tym zakresie.

Salon Urody Zawsze Piękna w Gdańsku oferuje najwyższej klasy usługi w zakresie pielęgnacji twarzy i ciała, ściśle dopasowane do rodzaju cery, trybu życia oraz aktualnego zdrowia skóry. Jest miejscem nie tylko intensywnej pielęgnacji, ale również wyciszenia i dobrego samopoczucia.

NZOZ Sopockie Centrum Fizykoterapii i Rehabilitacji zapewnia profesjonalną pomoc w problemach zdrowotnych. Jest nowoczesną, dobrze wyposażoną placówką z innowacyjnym sprzętem nowej generacji. Oferuje usprawnianie w dolegliwościach bólowych kręgosłupa, dysfunkcjach stawów, mięśni i więzadeł oraz kompleksowe leczenie limfatyczne. Profesjonalny zespół fizjoterapeutów otacza indywidualną opieką pacjentów, dostosowując nowoczesne metody leczenia.

Fizjo-world z siedzibą w Gdyni to centrum zajmujące się szeroko pojętą fizjoterapią i treningami na potrzeby klubów sportowych, amatorów oraz ludzi na co dzień nie aktywnych sportowo, osób starszych oraz niepełnosprawnych. Firma kieruje się zasadą, że współczesna rehabilitacja to przede wszystkim doświadczeni, dobrze wyszkoleni fizjoterapeuci, pracujący na nowoczesnym sprzęcie i wykorzystujący różne formy terapii dla osiągnięcia zamierzonego celu. Rehabilitanci Fizjo-world to również trenerzy personalni, trenerzy przygotowania motorycznego oraz masażyści klubowi, co daje im dodatkowe atuty w pracy z pacjentem.

Przedszkole Sióstr Elżbietanek w Gdańsku zostało założone w lutym 1951 r. i prowadziło działalność do 1961 roku. W 1961 roku zostało upaństwowione, a zajmowany  lokal przekazany został na cele oświatowe. Do roku 1990 funkcjonowało w nim Przedszkole Państwowe nr 39. 1 września 1990 r. wznowiło działalność, jako ogólnodostępne przedszkole pod nazwą Niepaństwowe Przedszkole Sióstr Elżbietanek. W wyniku decyzji władz Zgromadzenia o zbyciu nieruchomości przy ul. Targ Sienny 5, 20 września 2014 r. przedszkole zostało przeniesione na ul. Opacką 5 w Gdańsku.

,,Cieciorka” to nazwa, a zarazem hasło wywoławcze niepowtarzalnych w swojej formule rehabilitacyjnych obozów kontaktowych dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. Organizatorzy proponują szereg zajęć mających na celu aktywną rehabilitację. Jej formy są dopasowane do uczestników. Od zabiegów fizjoterapeutycznych, poprzez różnorakie formy terapii (elementy m. in. arteterapii, muzykoterapii, dogoterapii czy aquaterapii), aż do rehabilitacji poprzez zabawę. Na obozie można spotkać osoby z różnym rodzajem i stopniem niepełnosprawności. Ta różnorodność pozwoli przyszłym fizjoterapeutom, lekarzom czy pedagogom odnaleźć się w różnych sytuacjach zawodowych.

Przychodnia Rogowscy z siedzibą w Tczewie to podmiot leczniczy wyspecjalizowany w świadczeniu podstawowych i specjalistycznych usług medycznych, diagnostyce medycznej, rehabilitacji, psychiatrii oraz medycynie pracy. W  codziennej działalności dąży do zapewnienia właściwej profilaktyki, diagnostyki i leczenia chorób. Oferta przychodni skierowana jest do osób indywidualnych oraz przedsiębiorstw pragnących zapewnić swoim pracownikom profesjonalną opiekę medyczną. Przychodnia Rogowscy jest doceniana przez swoich pacjentów i organizacje opiniotwórcze za ponadprzeciętną jakość i rzetelność świadczonych usług.

Instytut Badań i Rozwoju Turystyki Medycznej w Gdańsku ma na celu integrację środowiska związanego z rynkiem turystyki medycznej oraz zdobywanie i propagowanie rzetelnej wiedzy ukierunkowanej na praktyczne rozwiązania. Turystyka medyczna jest traktowana jako podróżowanie poza miejsce swojego zamieszkania (głównie poza granice własnego kraju) w celu konsumpcji usług medycznych wraz z pakietem turystycznym oferowanym w danej destynacji. Odpowiednio zarządzana jest szansą na rozwój nie tylko podmiotów bezpośrednio zaangażowanych w obsługę turystów korzystających z usług zdrowotnych, ale całego regionu.

Gdański Zespół Żłobków, w skład którego wchodzi 13 wyspecjalizowanych placówek, oferuje fachową opiekę dla dzieci w wieku od ukończenia 20 tygodnia do 3 lat w warunkach zbliżonych do warunków domowych. Zmiany związane z wejściem w życie ustawy z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3, zapoczątkowały szereg pozytywnych procesów, dzięki którym nastąpiło m. in. zwiększenie ilości miejsc oraz unowocześnienie placówek opieki dla najmłodszych mieszkańców Gdańska.

Dom im. J. Korczaka w Gdańsku zajmuje parterowy budynek otoczony ogrodem, w którym rośnie trawa, kwiaty oraz wysokie drzewa odgradzające dom od skrzyżowania dróg. W Domu przebywać może 45 dzieci, w wieku do 12 lat, w podziale na 3 grupy opiekuńczo – wychowawcze. W każdej grupie znajdują się pokoje dziecięce – sypialnie. W każdym z nich śpi maksymalnie 5 dzieci. Wszystkie pokoje dzieci są kolorowe – znajdują się w nich osobiste rzeczy dzieci: ubrania, zabawki, zdjęcia, itp.

Student Depot to sieć akademików w największych polskich miastach: Łodzi, Poznaniu, Lublinie, Wrocławiu, Warszawie i Gdańsku. Gwarantuje wszystko czego potrzeba, żeby komfortowo mieszkać, studiować i spędzać czas wolny. Akademik Student Depot w Gdańsku znajduje się na Przymorzu, w odległości ok. 2,5 km od Wyższej Szkoły Zdrowia. Akademik ma świetne połączenia ze ścisłym centrum Gdańska i Sopotem.  To obiekt z wygodnymi pokojami studenckimi o wysokim standardzie, który daje poczucie prywatności i komfortu, gdzie poznasz studentów z całego świata. 

Sanatorium Uzdrowiskowe „Leśnik” położone jest na leśnej polanie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w otoczeniu lasów mieszanych, 3 km od plaży sopockiej. Dzięki swojemu położeniu doskonale zaspokaja wszystkie potrzeby kuracjuszy w dziedzinie lecznictwa i relaksu. Sanatorium posiada nowoczesną ekologiczną kotłownię z pompami ciepła i kolektorami słonecznymi. Oferuje pokoje 1-, 2- i 3- osobowe z łazienkami i balkonem.

Salubre Centrum rehabilitacyjno-opiekuńcze z siedzibą w Rumi to zespół specjalistów, prowadzących szeroki zakres leczenia rehabilitacyjnego dorosłych i dzieci. Jako placówka zdrowotna, zapewnia stały nadzór nad całym przebiegiem leczenia. Udziela świadczeń zdrowotnych, polegających na interdyscyplinarnych, kompleksowych działaniach usprawniających, które służą zachowaniu, przywracaniu i poprawie zdrowia Pacjentów.

Poradnia Dietetyki Medycznej GR MED  znajduje się w Sopocie i specjalizuje się w dietetyce funkcjonalnej, która łączy zasady żywienia człowieka z obszerną wiedzą z biochemii klinicznej, immunologii, endokrynologii, nutrigenominki i medycyny. Pomaga w ten sposób osobom chcącym osiągnąć konkretne cele zdrowotne, a także dobrać prawidłowo swoją indywidualną drogę żywienia. Kadrę stanowią wykwalifikowani dietetycy medyczni, którzy swoją wiedzę z zakresu medycyny żywieniowej i dietetyki klinicznej zdobyli podczas studiów na Uniwersytetach Medycznych i w trakcie licznych praktyk zawodowych i wieloletniej pracy z pacjentami.

W gabinecie Sensuum w Gdyni oferowane są zabiegi przywracające sprawność fizyczną oraz zadowolenie z wyglądu zewnętrznego. Niezmiennie od lat pracownicy gabinetu poszerzają wiedzę, udoskonalają umiejętności oraz poszerzają ofertę zabiegów o najnowsze osiągnięcia współczesnej fizjoterapii i kosmetologii. Możliwie szybko przywracają sprawność po zabiegach i urazach. Likwidują konsekwencje schorzeń cywilizacyjnych, bólów przewlekłych związanych z życiem codziennym i pracą zawodową. Gabinet dysponuje aparaturą do skutecznego odchudzania i modelowania sylwetki.

Dr n. med. Ilona Lis ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Medycznym w Gdańsku i Poznaniu. Doktorat obroniła na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, uzyskując tytuł doktora nauk medycznych. Doświadczenie zawodowe zdobyła pracując w Szpitalu Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnym i Specjalistycznym Zespole Opieki nad Matką i Dzieckiem oraz współpracując z prywatnymi placówkami medycznymi.

Scroll to Top