Pracownie specjalistyczne

Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku dba o doskonałą organizację procesu kształcenia, umożliwiając studentom dostęp do najlepszego źródła wiedzy praktycznej, oddając do dyspozycji studentów profesjonalnie wyposażone pracownie specjalistyczne.
Wysokiej jakości sprzęt, nieustanna modernizacja i udoskonalanie pracowni specjalistycznych zgodnie z pojawiającymi się na rynku trendami, to niewątpliwie jeden z największych atutów Uczelni. Studenci Wyższej Szkoły Zdrowia maja możliwość trenowania swoich umiejętności przy wykorzystaniu profesjonalnego sprzętu oraz wysokiej jakości, profesjonalnych, a nie ogólnie dostępnych, sprawdzonych kosmetyków i materiałów.

PRACOWNIE SPECJALISTYCZNE

Masażu i terapii manualnej, Fizykoterapii, Kinezyterapii i kinezjologii

Pracownia masażu i terapii manualnej  
Prowadzone moduły m.in.: terapia manualna, fizjoterapia kobiet ciężarnych, masaż w wybranych jednostkach chorobowych, podstawy fizjoterapii klinicznej w medycynie sportowej.
Naucz się planować proces leczenia manualnego. Opanuj samodzielne wykonywanie wybranych zabiegów terapeutycznych z elementami terapii manualnej. Poznaj analizę biomechaniczną ruchów człowieka w warunkach prawidłowych i różnych zaburzeniach układu ruchu, techniki usprawniające m.in.: staw biodrowy, kolanowy, ramienny. Zdobądź wiedzę z zakresu przeprowadzania i interpretacji badań i testów funkcjonalnych niezbędnych dla doboru środków fizjoterapii, wykonywania zabiegów i stosowania metod terapeutycznych.
Pracownia fizykoterapii
Prowadzone moduły m.in.: fizykoterapia, metody specjalne fizjoterapii w leczeniu ran i owrzodzeń
Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku zapewnia studentom wysokiej jakości sprzęt, przy jednoczesnym udoskonalaniu pracowni specjalistycznych zgodnie z pojawiającymi się na rynku trendami. Adepci zawodu fizjoterapeuty zdobywają wiedzę i umiejętności do samodzielnego i bezpiecznego wykonywania zabiegów fizykoterapii z zakresu termoterapii, krioterapii, światłolecznictwa, laseroterapii i prądu stałego z wykorzystaniem specjalistycznej aparatury i sprzętu fizjoterapeutycznego. Studenci poznają mechanizmy działania czynników fizykalnych – elektroterapii, w tym metodykę i technikę wykonywania zabiegów takich jak: galwanizacja, jonofereza, prądy Nemeca, prądy diadynamiczne, prąd Träberta i innych.
Pracownia kinezyterapii i kinezjologii
Prowadzone moduły m.in.: kinezyterapia, terapia zajęciowa dzieci, wyroby medyczne oraz protetyka i ortotyka
Pracownie kierunkowe fizjoterapii to wysokiej jakości sprzęt i profesjonalne produkty. Komfort i jakość kształcenia w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku to niewątpliwie jeden z największych atutów Uczelni. W trakcie studiów nauczysz się definiować fizjologiczne i patofizjologiczne podstawy kinezyterapii, a także przeprowadzić badanie i ocenić postawę ciała. Nabędziesz umiejętności do wykonywania m.in.:  pomiarów linijnych, zbadania ruchomości stawów goniometrem czy oceny siły mięśniowej pacjenta testem Lovetta. Będziesz potrafił nauczyć prawidłowego chodu i wykonać wybrane testy funkcjonalne. 

Anatomii i fizjologii człowieka, Pierwszej pomocy przedmedycznej

Analizy sensorycznej, Biochemii

Prowadzone moduły: m.in. biochemia ogólna i żywności, analiza i ocena jakości żywienia.
Na zajęciach z analizy i oceny jakości żywienia studenci Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku mają szanse na praktyczne wykorzystanie wiedzy i nabycie podstawowej umiejętności obsługi aparatury i urządzeń wykorzystywanych w analizie i ocenie jakości żywności. Jako przyszli dietetycy, poznają istotę przemian chemicznych zachodzących w trakcie przetwarzania żywności oraz powstałych pod wpływem działania wolnych rodników. Uczą się jak przedstawić podstawową charakterystykę dodatków do żywności oraz interakcji między dodatkami do żywności, a żywnością.

Kształtowania umiejętności ruchowych i biomechaniki

Podstaw umiejętności pielęgniarstwa

W Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku dbamy o doskonałą organizację procesu kształcenia, umożliwiając studentom dostęp do najlepszego źródła wiedzy praktycznej, oddając do dyspozycji studentów profesjonalnie wyposażone pracownie specjalistyczne. Pracownia podstaw umiejętności pielęgniarstwa to dwie nowoczesne, jasne i przestrzenne sale. Studenci pielęgniarstwa od pierwszych tygodni nauki trenują swoje umiejętności przy wykorzystaniu profesjonalnego sprzętu medycznego oraz wysokiej jakości, profesjonalnych fantomów – dorosłych i dziecięcych. Pracownie robią wrażenie nie tylko na studentach (którzy niejednokrotnie pracują już w branży medycznej), ale także na wykładowcach i wizytatorach.

Kosmetologiczno-podologiczna

Prowadzone moduły m.in.: kosmetologia pielęgnacyjna stóp, ortotyka, dermatologia w podologii
Wyposażenie pracowni praktycznych w specjalistyczny sprzęt i kosmetyki najwyższej jakości to jeden z priorytetów Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku. W wygodnej i ergonomicznej przestrzeni nauczysz się wykonywać zabiegi pielęgnacyjne i lecznicze stóp, a także opanujesz zasady diagnostyki stanu skóry stóp oraz płytki paznokciowej. Zdobędziesz umiejętności w zakresie: wykonywania oczyszczania i szlifowania płytki paznokciowej stóp i paznokcia zmienionego chorobowo, usuwania modzeli i odcisków, leczenia pękających pięt, zakładania opatrunku leczniczego. Opanujesz wykonywanie pełnych zabiegów pedicure klasycznego i leczniczego, jak również korygowanie wrastających paznokci różnymi metodami.

Kosmetologiczna

Prowadzone moduły m.in.: kosmetologia lecznicza, kosmetologia pielęgnacyjna, lasery w medycynie i kosmetologii
W trakcie studiów poznasz budowę i funkcje skóry, a także procesy fizjologiczne zachodzące w skórze. Nauczysz się poprawnie zdiagnozować cerę, dobrać odpowiednie dla danego rodzaju cery kosmetyki, wykonywać zabiegi kosmetologiczne z  nabyciem umiejętności posługiwania się specjalistyczną aparaturą oraz zabiegi z włączeniem masażu leczniczego i drenażu limfatycznego, a także współpracować z lekarzem dermatologiem w zakresie pielęgnacji skóry zmienionej chorobowo. Opanujesz planowanie zabiegów leczniczych lub wspomagających leczenie zmian chorobowych skóry w oparciu o wiedzę z zakresu dermatologii i medycyny estetycznej, farmakologii, podologii.

Towaroznawczo-gastronomiczna, Technologiczno-przechowalnicza

Prowadzone moduły: m.in. kuchnie etniczne i regionalne, technologia sporządzania potraw dietetycznych
Przestrzeń zaaranżowana jak w profesjonalnej kuchni Chefa? Studenci dietetyki WSZ w Gdańsku pracują w profesjonalnej pracowni, aby od podszewki poznawać procesy technologiczne związane z produkcją żywności, zasady prawidłowego przechowywania, etykietowania i transportu żywności. Podczas zajęć zgłębiają zwyczaje żywieniowe z różnych stron świata, przygotowują dania charakterystyczne dla polskiej kuchni regionalnej, a także wybrane propozycje z kuchni Europy i świata. Przyswojona wiedza pozwoli przyszłym dietetykom wykorzystać w praktyce odpowiednie techniki sporządzania potraw dla swoich pacjentów i podopiecznych.

Pracownia wizażu i stylizacji

Prowadzone moduły m.in.: wizaż i stylizacja, charakteryzacja i makijaż sceniczny
Warsztat pracy wizażysty to jeden z ciekawszych filarów studiów na kierunku kosmetologia – od klasyfikacji i doboru kosmetyków odpowiednich do danego typu cery, przez umiejętności planowania oraz modelowania w zależności od kształtu twarzy, brwi, oczy czy ust makijażu dziennego, wieczorowego, ślubnego, męskiego czy fotograficznego – po metody utrwalania makijażu oraz tuszowania defektów skóry, m in.: przebarwień, zasinień pod oczami, blizn czy tatuaży.

Chemii i receptury kosmetologicznej

Prowadzone moduły m.in.: przemysłowa produkcja kosmetyków, chemia kosmetyczna, aromaterapia 
Praca w laboratorium to planowanie i wykonywanie doświadczeń chemicznych w oparciu o zastosowanie odpowiedniego sprzętu oraz urządzeń laboratoryjnych. Jako przyszły kosmetolog, opanujesz procesy produkcyjne form kosmetycznych: toników, żeli, maści, a także mydeł czy emulsji kosmetycznych. Na zajęciach nauczysz się oceniać jakość surowców kosmetycznych, opakowań i kosmetyków oraz pozyskiwać surowce zapachowe z ogólnodostępnych produktów, a także tworzyć kompozycje zapachowe dla produktów o różnej formie i przeznaczeniu (puder, balsam do ciała, olejek eteryczny do aromaterapii).

Pracownia trychologii

W profesjonalnie wyposażonej pracowni trychologicznej Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku studenci studiów magisterskich i słuchacze studiów podyplomowych poznają metodologię zabiegów trychologicznych. Wysokiej jakości sprzęt i kompleksowe, holistyczne ujęcie tematyki z zakresu trychologii kosmetologicznej, estetycznej i lekarskiej z dużym naciskiem na zajęcia praktyczne – to gwarancja sukcesu w późniejszym samodzielnym prowadzeniu praktyki trychologa. Studenci i słuchacze otrzymują wiedzę i nabywają umiejętności praktycznych od specjalistów z bogatym doświadczeniem zawodowym w przestrzeni dedykowanej tej dziedzinie kosmetologii. W ramach prowadzonych modułów, w pracowni trychologicznej odbywają się także pokazy sprzętu diagnostycznego najnowszej technologii oraz szkolenia zabiegowe z udziałem specjalistów z całego kraju.

Scroll to Top