Biuro ds. osób z niepełnosprawnościami

Misją naszej uczelni jest kształcenie studentów z zakresu nauk o zdrowiu, więc doskonale zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest dostosowywanie uczelni do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Władze Uczelni powołały Biuro ds. osób z niepełnosprawnością, którego zadaniem jest szeroko pojęte wspieranie naszych studentów w procesie kształcenia. Pracownicy Biura chętnie pomogą w rozwiązaniu problemów związanych ze studiami, m.in. poprzez użyczanie sprzętu ułatwiającego naukę, monitorowanie bieżących potrzeb i problemów oraz pośredniczenie w skorzystaniu z bezpłatnej pomocy psychologicznej.

Biuro ds. osób z niepełnosprawnością znajduje się na piętrze -1 w pokoju 014. Biuro połączone jest z Biblioteką i Czytelnią. W Czytelni znajdują się trzy w pełni wyposażone stanowiska dla osób z niepełnosprawnością. W skład każdego stanowiska wchodzi: komputer z programem Speech2Go z polskim lektorem Ivona oraz programem ZoomText Magnifier with speech, dotykowy monitor oraz klawiatura ZoomText.

Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku zakupiła sprzęt dzięki dotacjom na zadania związane ze stwarzaniem studentom będącym osobami z niepełnosprawnością warunków do pełnego uczestniczenia w procesie kształcenia.

Pełnomocnik rektora ds. osób z niepełnosprawnościami

dr hab. Tomasz Lech, prof. WSZ

Pełnomocnik rektora ds. osób z niepełnosprawnościami

e-mail: tomasz.lech@wsz.pl
tel.: +48 58 769 08 78 / 690 655 415

Konsultacje:
poniedziałki: 09:00-09:45 – konsultacje bezpośrednie w gabinecie 211
lub w gabinecie 013 (biblioteka) po wcześniejszym uzgodnieniu

Pracownicy biura ds. osób z niepełnosprawnościami

mgr Agnieszka Szczerba

asystentka pełnomocnika rektora ds. osób z niepełnosprawnościami

tel.: +48 58 769 08 41,
e-mail: bon@wsz.pl

mgr Sylwia Wojtkiewicz

pracownik biura ds. osób z niepełnosprawnościami

e-mail: bon@wsz.pl

Scroll to Top