Witajcie na stronie poświęconej Klubowi Uczelnianemu AZS WSZ oraz wszelkiej działalności sportowej odbywającej się w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku.

Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku zrealizowała projekt „Od kanapowca do sportowca” – bezpłatne zajęcia dla studentów kierunku fizjoterapia pod okiem instruktora na ściance wspinaczkowej. Zajęcia rozpoczęły się z początkiem grudnia i odbywały się we Wspinalni Alfa w Gdańsku.

Projekt współfinansowany był ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, koordynowany przez Zarząd Główny Akademickiego Związku Sportowego.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z realizacji projektu:

Odrobina historii...

Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku została członkiem Akademickiego Związku Sportowego w 2002 roku. Nastąpiło wówczas powołanie sekcji koszykarzy mężczyzn i zgłoszenie ich do rozgrywek Pomorskiego Akademickiego Związku Sportowego.

Przez te lata byliśmy uczestnikami wielu wydarzeń sportowych biorąc udział w Akademickich Mistrzostwach Polski m. in.: w pływaniu, piłce ręcznej, koszykówce mężczyzn, koszykówce kobiet, siatkówce plażowej, jeździectwie, judo oraz lekkoatletyce.

Członkostwo w Klubie Uczelnianym AZS WSZ

Wszelkie szczegóły dotyczące możliwości wstąpienia do Akademickiego Związku Sportowego umożliwiającego reprezentowanie naszej Uczelni w zawodach rangi wojewódzkiej i ogólnokrajowej, znajdziecie na stronie internetowej www.azsgdansk.pl i www.ampy.pl

Władze Klubu Uczelnianego AZS WSZ

Prezes zarządu: Daniel Świtalski
Viceprezes zarządu: mgr Magdalena Sibiga
Zarząd: Martyna Kowalska, Wiktor Lemański

Jeżeli jesteś zainteresowany dołączaniem do Klubu Uczelnianego AZS WSZ prosimy o wypełnienie wzór formularza AZS. Deklarację należy złożyć w biurze ds. promocji i rekrutacji (p.101) lub przesłać skanem na adres mailowy: anna.wiska@wsz.pl

Jeśli interesują Cię wszelkie inne kwestie związane z działalnością sportową na naszej uczelni, uprzejmie prosimy o kontakt z wiceprezesem klubu  pod adresem magdalenasibiga@wp.pl

Serdecznie zapraszamy!

Osiągnięcia naszych studentów

Jesteśmy dumni i życzymy naszym sportowcom kolejnych sukcesów.

W dniu 29 lutego 2020 r. Toruniu odbyły się Mistrzostwa Polski w skoku o tyczce w kategorii U23. W zawodach wzięła udział studentka Wyższej Szkoły Zdrowia – Pani Emilia Kusy, która uplasowała się na II miejscu.

W dniach 12 i 13 października 2019 r. w Kielcach odbyły się ostatnie rundy Pucharu Polski w Motocyklowych Rajdach Enduro.
W zawodach wziął udział student Wyższej Szkoły Zdrowia – Pan Adam Galon, który uplasował się na V miejscu w klasie Junior, a cały sezon zakończył na VII pozycji.

Ponad 250 uczestników reprezentujących 34 uczelnie wzięło udział w Akademickich Mistrzostwach Polski w żeglarstwie, które odbyły się w dniach 4-6 czerwca 2019 r. na jeziorze Niegocin w Wilkasach koło Giżycka.
W klasyfikacji indywidualnej 2 miejsce zajęła reprezentacja Wyższej Szkoły Zdrowia w składzie: Igor Tarasiuk, Marcin Polonis i Adam Kuźma.

Ponad 140 jeźdźców reprezentujących 44 uczelnie wyższe wzięło udział w Akademickich Mistrzostwach Polski w jeździectwie, które odbyły się w dniach 30.05 – 02.06.2019 r. w Radzionkowie na Śląsku.
W zawodach wzięła udział studentka Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku – Pani Aleksandra Lesner, która zajęła 1 miejsce w klasyfikacji ogólnej w ujeżdżeniu w kategorii profi.

Ponad 400 zawodniczek i zawodników wzięło udział w Akademickich Mistrzostwach Polski w trójboju siłowym, które odbyły się w hali MOSiR-u Katowice w Szopienicach na początku maja 2019 r.
W zawodach wzięła udział nasza studentka – Pani Zuzanna Sobolewska, które zajęła wysokie 13. miejsce.

Akademickie Mistrzostwa Polski w żeglarstwie, 4-7 czerwca 2018 r., Wilkasy. Trzecie miejsce na podium zajęła załoga Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku – Igor Tarasiuk (sternik), Adam Kuźma, Marcin Polonis.

Serdecznie gratulujemy Sandrze Bartkowskiej sukcesów na Mistrzostwach Polski AZS w Kickboxingu w formule Light Contact i Low Kick_15 – 18.05.2018 – Lublin

W dniach 8-11 maja 2014 r. na hali sportowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu odbyły się półfinały Akademickich Mistrzostw Polski w koszykówce kobiet. Nasza drużyna po dzielnej walce we wszystkich meczach zajęła XII miejsce.

Wśród nas jest medalista! Łukasz Fałtynowicz zdobył brąz podczas AKADEMICKICH MISTRZOSTW POLSKI W JUDO!

Kamil Młynarski zdobył II miejsce podczas AKADEMICKICH MISTRZOSTW POLSKI W KARATE WKF w kategorii 75 kg!

Warsaw Judo Open European Top Tournament – Mistrzostwa Polski w Pile. W zawodach uczestniczyła studentka Wyższej Szkoły Zdrowia – Pani Weronika Matlakowska, która zajęła I miejsce.