Samorząd studencki

Samorząd Studencki, zgodnie z ustawą „Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce” art. 110, jest organizacją reprezentującą interesy wszystkich studentów na terenie Uczelni.
W skład samorządu studenckiego mogą wchodzić przedstawiciele wszystkich jednostek organizacyjnych Wyższej Szkoły Zdrowia.
Samorząd studencki prowadzi działalność w zakresie spraw kulturalnych, rekreacyjnych oraz socjalno-bytowych studentów. Przedstawiciele Samorządu Studenckiego mają prawo reprezentować Uczelnię podczas ogólnopolskich i lokalnych konferencji i spotkań studenckich. Biorą czynny udział w działaniach na rzecz utrzymania wysokiego poziomu nauczania m.in. poprzez cykliczne prowadzenie ankiet, mających na celu ocenę funkcjonowania Uczelni oraz potrzeb i opinii studentów.

Samorząd studencki Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku jest inicjatorem i organizatorem licznych akcji o charakterze charytatywnym, kulturalno-rozrywkowym i sportowym. Członkowie samorządu studenckiego biorą czynny udział w promocji Uczelni podczas organizowanych m.in.: dni otwartych, spotkań warsztatowych dla maturzystów, wykładów gościnnych, konferencji, Światowego Dnia Zdrowia.

Członkowie

Magdalena Zachajczuk

Przewodniczący

Nazywam się Magdalena Zachajczuk i obecnie jestem na drugim roku studiów magisterskich na kierunku kosmetologia. Z Samorządem Studenckim jestem związana już od pierwszego roku studiów licencjackich, a w tym roku mam zaszczyt pełnić funkcję Przewodniczącej Samorządu Studenckiego WSZ.

Angażuję się w różnego rodzaju inicjatywy, wspieram akcje tematyczne organizowane przez WSZ i reprezentuję Uczelnię na różnych eventach, jak np. targi dla maturzystów czy wydarzenia branżowe. Od początku studiów jestem również członkinią Koła Naukowego DermoLab WSZ, które daje duże możliwości rozwoju i zawsze wspiera pomysły na badania naukowe studentów. Swoje zainteresowania skupiam wokół laseroterapii oraz zagadnień trychologicznych.

Jako Przewodnicząca Samorządu Studenckiego WSZ chce pomagać Wam, Studentom, w realizacji różnych pomysłów i jestem otwarta na Wasze inicjatywy.

Monika Marciniak

Mam na imię Monika i jako studentka pielęgniarstwa w WSZ aktywnie działam w dwóch Kołach Naukowych. Skończyłam również studia pierwszego stopnia na kierunku Kosmetologia. Możecie mnie spotkać na uczelni podczas dni otwartych, w Samorządzie Studenckim i Komisji Stypendialnej, a ja chętnie opowiem wam o moim wyborze i dlaczego tak bardzo chciałabym zostać pielęgniarką.
Poznając kulturę towarzystwa pielęgniarskiego przekonałam się, że Ten zawód niesie za sobą ludzi wielu talentów. Są to osoby zaradne i pełne miłości do świata oraz drugiego człowieka. Dążę do tego, aby ktoś kiedyś spojrzał na mnie obiektywnie i chciał wyrazić się o mnie w tych właśnie słowach.
Sama mam wiele zainteresowań. „Po godzinach” najpewniej spotkacie mnie niczym rybę w wodzie, na torze basenowym, rolkach lub siedzącą na ławce w parku z książką, popijającą kawę. Może uda nam się kiedyś z pasją porozmawiać o tym pięknym zawodzie zaufania jakim jest pielęgniarstwo.

Zuzanna Modrzeska

Cześć, nazywam się Zuzia i jestem studentką studiów I stopnia na kierunku pielęgniarstwo. Na naszej uczelni ukończyłam wcześniej studia I stopnia na kierunku kosmetologia. Do samorządu dołączyłam, aby móc reprezentować swój kierunek i uczestniczyć w jego rozwoju.

Weronika Mielewczyk

Wiceprzewodnicząca

Kinga Rapacz

Sekretarz

Kontakt

Scroll to Top