Fizjoterapia – studia jednolite magisterskie

Pozytywna ocena Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej w sprawie oceny programowej na kierunku fizjoterapia prowadzonym w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku na poziomie jednolitych studiów magisterskich o profilu praktycznym.
Zapoznaj się z uchwałą PKA.

Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku uzyskała ponownie jeden z prestiżowych certyfikatów akredytacyjnych na polskim rynku szkolnictwa wyższego – Certyfikat i Znak Jakości “Studia z przyszłością”. Certyfikatem wyróżnione zostały jednolite studia magisterskie na kierunku fizjoterapia zarówno w 2021 jak i 2022 roku.
Blisko 15 letnie doświadczenie w  kształceniu na kierunku fizjoterapia
 umożliwiło wdrożenie właściwych udoskonaleń pozwalających w pełni realizować i zachować praktyczny charakter studiów. Lata praktyki i wypracowane w tym okresie rozwiązania stanowią dziś potwierdzenie naszej efektywności.

Zapraszamy na jednolite studia magisterskie na kierunku fizjoterapia. U nas możesz studiować ją dziennie lub zaocznie.

„W zdrowym ciele – zdrowy duch” – zwykło się mówić. Fizjoterapia jest kierunkiem, na którym dowiesz się, jak utrzymać ciało w zdrowiu, jak je leczyć w przypadku chorób, jak pracować z osobami chorymi i niepełnosprawnymi. W obecnych czasach obserwujemy kult zdrowia i ciała, z tego względu rośnie zapotrzebowanie na fizjoterapeutów, którzy dzięki swoim umiejętnościom pomagają utrzymać, rozwijać i przywracać zdolności ruchowe człowieka.

Odtwórz wideo

Efekty uczenia się nakierowane są zarówno na teoretyczny aspekt, jak i praktyczne zastosowanie wiedzy. Dzięki świetnie wyposażonym pracowniom i kadrze dydaktycznej, w skład której wchodzą najlepsi specjaliści, możemy zapewnić Ci doskonałe warunki do nauki. Studiując fizjoterapię, poznasz tajniki ludzkiego ciała, dowiesz się, jak wygląda przebieg wielu chorób i co należy robić w konkretnych sytuacjach, jak postępować z osobami starszymi, jak z kobietami w ciąży, a jak z dziećmi. Pokażemy Ci, jak wygląda komunikacja z pacjentem, jakie trudności mogą podczas niej wyniknąć i jak je przezwyciężyć. Poznasz etyczne zagadnienia związane z pracą fizjoterapeuty, uczulimy Cię, na co powinno się zwracać uwagę przy prowadzeniu dokumentacji medycznej, zapoznasz się z zasadami tworzenia i rozwoju własnej działalności gospodarczej.

Uzyskasz także wiele umiejętności praktycznych, między innymi nauczymy Cię wykonywać zabiegi z zakresu fizykoterapii, kinezyterapii, masażu i terapii manualnej oraz innych metod fizjoterapeutycznych. Dowiesz się, jak kontrolować efekty postępowania fizjoterapeutycznego oraz w jaki sposób dobierać wyroby medyczne do konkretnych dysfunkcji i potrzeb pacjenta. Nauczymy Cię, jak powinieneś dbać o własne zdrowie, kulturę fizyczną i edukację, oraz jak motywować do tego innych.

Gdzie Studenci Wyższej Szkoły Zdrowia odbywają zajęcia kliniczne i praktyki zawodowe?
W szpitalach należących do podmiotu leczniczego Copernicus, w skład której wchodzą m.in.: Szpital Św. Wojciecha, Wojewódzkie Centrum Onkologii, Szpital im. M. Kopernika.

W zakładach rehabilitacji działających w ramach wymienionych obiektów, Studenci mają możliwość kontaktu z m.in. z:

 • pacjentami po skomplikowanych operacjach ortopedycznych (np. w przebiegu zmian zwyrodnieniowych, urazów, wad wrodzonych, skolioz, chorób tkanki łącznej, nowotworów itd.)
 • pacjentami po skomplikowanych operacjach neurochirurgicznych (np. po urazach kręgosłupa, w przebiegu dyskopatii, po rekonstrukcjach nerwów itd.)
 • schorzeniami reumatycznymi,
 • chorobami i problemami z zapaleniem stawów,
 • bólami kręgosłupa,
 • następstwami urazów – zwichnięcia, skręcenia, obrzęki i naciągnięcia mięśni,
 • chorobami chirurgicznymi np. obrzęki pooperacyjne, przykurcze w stawach, bóle blizn,
 • chorobami neurologicznymi – niedowłady spastyczne, stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona, polio, ostre zapalenie nerwów,
 • rehabilitacją kobiet po mastektomii,
 • profilaktyką osteoporozy,
 • leczeniem fizycznych urazów sportowych,
 • wszelkimi zabiegami z zakresu kinezyterapii i fizykoterapii.

Studenci praktykują zdobyte umiejętności pod okiem doświadczonych fizjoterapeutów dysponujących uprawnieniami do prowadzenia terapii zgodnie z najnowszymi standardami. Ponad 10-letnia współpraca z podmiotami Copernicus pozwoliła nam na wypracowanie najlepszych metod umożliwiających realizację zakładanych efektów uczenia się niezbędnych dla wykonywania zawodu fizjoterapeuty.

U nas zdobędziesz wiedzę i umiejętności niezbędne w profesji fizjoterapeuty. Poznasz i zrozumiesz kompetencje, które pomogą Ci stać się doskonałym specjalistą.

Program kształcenia został stworzony przy współpracy i w procesie konsultacji z pracodawcami. Absolwenci mają możliwość dalszego kształcenia na studiach doktoranckich lub studiach podyplomowych.

Zadbaj o zdrowie swoje i innych – zostań fizjoterapeutą.
Swoja pasję będzie mógł rozwijać w kole naukowym FizjoTeam WSZ.

Przewiń do góry