Fizjoterapia – studia jednolite magisterskie

Uczelnia została uhonorowana tytułem LIDERA JAKOŚCI KSZTAŁCENIA na kierunku FIZJOTERAPIA.
Certyfikat „Lider Jakości Kształcenia” otrzymują te spośród certyfikowanych kierunków, które uzyskały najwyższą liczbę punktów rankingowych, przyznanych przez członków Komisji Eksperckiej. To niezwykłe wyróżnienie, to powód do wielkiej dumy, a także satysfakcji z codziennie podejmowanych wyzwań i starań. Każde dodatkowe wyróżnienie umacnia nas w przekonaniu, jak silną i stabilną pozycję na rynku osiągnęliśmy.
 

Pozytywna ocena Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej w sprawie oceny programowej na kierunku fizjoterapia prowadzonym w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku na poziomie jednolitych studiów magisterskich o profilu praktycznym.
Zapoznaj się z uchwałą PKA.

Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku uzyskała ponownie jeden z prestiżowych certyfikatów akredytacyjnych na polskim rynku szkolnictwa wyższego – Certyfikat i Znak Jakości “Studia z przyszłością”. Certyfikatem wyróżnione zostały jednolite studia magisterskie na kierunku fizjoterapia zarówno w 2021 2022 jak i 2023 roku.
Blisko 15 letnie doświadczenie w  kształceniu na kierunku fizjoterapia
 umożliwiło wdrożenie właściwych udoskonaleń pozwalających w pełni realizować i zachować praktyczny charakter studiów. Lata praktyki i wypracowane w tym okresie rozwiązania stanowią dziś potwierdzenie naszej efektywności.

Zapraszamy na jednolite studia magisterskie na kierunku fizjoterapia. U nas możesz studiować ją dziennie lub zaocznie.

„W zdrowym ciele – zdrowy duch” – zwykło się mówić. Fizjoterapia jest kierunkiem, na którym dowiesz się, jak utrzymać ciało w zdrowiu, jak je leczyć w przypadku chorób, jak pracować z osobami chorymi i niepełnosprawnymi. W obecnych czasach obserwujemy kult zdrowia i ciała, z tego względu rośnie zapotrzebowanie na fizjoterapeutów, którzy dzięki swoim umiejętnościom pomagają utrzymać, rozwijać i przywracać zdolności ruchowe człowieka.

Odtwórz wideo

Efekty uczenia się nakierowane są zarówno na teoretyczny aspekt, jak i praktyczne zastosowanie wiedzy. Dzięki świetnie wyposażonym pracowniom i kadrze dydaktycznej, w skład której wchodzą najlepsi specjaliści, możemy zapewnić Ci doskonałe warunki do nauki. Studiując fizjoterapię, poznasz tajniki ludzkiego ciała, dowiesz się, jak wygląda przebieg wielu chorób i co należy robić w konkretnych sytuacjach, jak postępować z osobami starszymi, jak z kobietami w ciąży, a jak z dziećmi. Pokażemy Ci, jak wygląda komunikacja z pacjentem, jakie trudności mogą podczas niej wyniknąć i jak je przezwyciężyć. Poznasz etyczne zagadnienia związane z pracą fizjoterapeuty, uczulimy Cię, na co powinno się zwracać uwagę przy prowadzeniu dokumentacji medycznej, zapoznasz się z zasadami tworzenia i rozwoju własnej działalności gospodarczej.

Uzyskasz także wiele umiejętności praktycznych, między innymi nauczymy Cię wykonywać zabiegi z zakresu fizykoterapii, kinezyterapii, masażu i terapii manualnej oraz innych metod fizjoterapeutycznych. Dowiesz się, jak kontrolować efekty postępowania fizjoterapeutycznego oraz w jaki sposób dobierać wyroby medyczne do konkretnych dysfunkcji i potrzeb pacjenta. Nauczymy Cię, jak powinieneś dbać o własne zdrowie, kulturę fizyczną i edukację, oraz jak motywować do tego innych.

Gdzie Studenci Wyższej Szkoły Zdrowia odbywają zajęcia kliniczne i praktyki zawodowe?
W szpitalach należących do podmiotu leczniczego Copernicus, w skład której wchodzą m.in.: Szpital Św. Wojciecha, Wojewódzkie Centrum Onkologii, Szpital im. M. Kopernika.

W zakładach rehabilitacji działających w ramach wymienionych obiektów, Studenci mają możliwość kontaktu z m.in. z:

  • pacjentami po skomplikowanych operacjach ortopedycznych (np. w przebiegu zmian zwyrodnieniowych, urazów, wad wrodzonych, skolioz, chorób tkanki łącznej, nowotworów itd.)
  • pacjentami po skomplikowanych operacjach neurochirurgicznych (np. po urazach kręgosłupa, w przebiegu dyskopatii, po rekonstrukcjach nerwów itd.)
  • schorzeniami reumatycznymi,
  • chorobami i problemami z zapaleniem stawów,
  • bólami kręgosłupa,
  • następstwami urazów – zwichnięcia, skręcenia, obrzęki i naciągnięcia mięśni,
  • chorobami chirurgicznymi np. obrzęki pooperacyjne, przykurcze w stawach, bóle blizn,
  • chorobami neurologicznymi – niedowłady spastyczne, stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona, polio, ostre zapalenie nerwów,
  • rehabilitacją kobiet po mastektomii,
  • profilaktyką osteoporozy,
  • leczeniem fizycznych urazów sportowych,
  • wszelkimi zabiegami z zakresu kinezyterapii i fizykoterapii.

Studenci praktykują zdobyte umiejętności pod okiem doświadczonych fizjoterapeutów dysponujących uprawnieniami do prowadzenia terapii zgodnie z najnowszymi standardami. Ponad 10-letnia współpraca z podmiotami Copernicus pozwoliła nam na wypracowanie najlepszych metod umożliwiających realizację zakładanych efektów uczenia się niezbędnych dla wykonywania zawodu fizjoterapeuty.

U nas zdobędziesz wiedzę i umiejętności niezbędne w profesji fizjoterapeuty. Poznasz i zrozumiesz kompetencje, które pomogą Ci stać się doskonałym specjalistą.

Program kształcenia został stworzony przy współpracy i w procesie konsultacji z pracodawcami. Absolwenci mają możliwość dalszego kształcenia na studiach doktoranckich lub studiach podyplomowych.

Zadbaj o zdrowie swoje i innych – zostań fizjoterapeutą.
Swoja pasję będzie mógł rozwijać w kole naukowym FizjoTeam WSZ.

Zobacz jak uczymy się podczas zajęć z przedmiotu Elektroterapia pracy z pacjentem.

Scroll to Top