Trychologia kosmetologiczna

Trychologia to specjalistyczna dziedzina poświęcona diagnozowaniu i leczeniu dolegliwości związanych ze skórą głowy i włosem ludzkim w obszarze kosmetologii i medycyny. Bezpośrednią przyczyną rozwoju tej specjalności jest stale rosnąca skala problemów ze skórą głowy oraz włosami.
We współczesnym świecie zabiegi trychologiczne zajmują bardzo ważne miejsce w ofercie gabinetów kosmetologicznych jak i dermatologii estetycznej. Zabiegi z zakresu trychologii kosmetologicznej wpływają na poprawę stanu skóry głowy i włosa, a właściwa współpraca z lekarzami dermatologami jest w stanie zapewnić wysoki standard świadczonych usług. Zadaniem trychologa jest nie tylko pielęgnacja skóry głowy w trakcie specjalistycznych zabiegów, ale także diagnoza problemów skóry głowy i włosów. Posiada on rozległą wiedzę dotyczącą wzrostu i regeneracji włosów.

Celem kształcenia jest przekazanie słuchaczom wiedzy z zakresu trychologii kosmetologicznej i estetycznej. Słuchacze poznają metodologię zabiegów trychologicznych, co pozwoli na rozpoczęcie samodzielnej praktyki w tej dziedzinie.
Głównym atutem studiów podyplomowych jest kompleksowe ujęcie tematyki z zakresu trychologii oraz umiejętne łączenie zajęć teoretycznych i praktycznych prowadzonych przez doświadczonych wykładowców, specjalistów z bogatym doświadczeniem zawodowym.

Nasi specjaliści prowadzący zajęcia to m.in.:
Alicja Gondek-Urtnowska – od 2002 roku związana z branżą medyczną. W 2017 roku z wyróżnieniem ukończyła studia podyplomowe z zakresu trychologii. Szkoleniowiec i praktyk z wieloletnim doświadczeniem. Wspólnie z mężem prowadzi kilka gabinetów trychologicznych. Od 2017 roku Członek Zarządu, a od 2018 roku Prezes Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego. Adiunkt w World Trichology Society. Jedyny i pierwszy w Polsce biegły sądowy z dziedziny trychologii. Autorka wielu artykułów  z dziedziny trychologii. Promotor rozwijania „właściwej” trychologii w Polsce.
Claudia Musiał – s
pecjalista kosmetologii bioestetycznej, praktykujący trycholog. Doktorantka nauk medycznych Wydziału Lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, autorka publikacji naukowych o zasięgu międzynarodowym z Listy Filadelfijskiej z dziedziny biologii, chemii medycznej, onkologii eksperymentalnej oraz kosmetologii, jak również branżowych publikacji popularno-naukowych w wiodących magazynach branży beauty; prelegentka na konferencjach naukowych i popularno-naukowych; ekspertka ds. mikrobiomu owłosionej skóry głowy, propagatorka trychologii holistycznej oraz onkotrychologii. Szkoleniowiec z zakresu trychologii i kosmetologii oraz ekspert medialny. Członkini Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego. Autorka książki naukowej Trychologia Kosmetologiczna i Lekarska, która została wydana przez Wydawnictwo lekarskie PZWL w 2022 roku. Patronat honorowy nad studiami podyplomowymi objęło Polskie Stowarzyszenie Trychologiczne.

 

Patronat merytoryczny nad studiami podyplomowymi objęła firma Trichopartner, wiodący dystrybutor wiodących marek trychologicznych: Alcantara Cosmetica i Mediceuticals.

Po ukończeniu  studiów podyplomowych z Trychologii kosmetologicznej absolwenci posiadają m.in. niezbędną wiedzę oraz umiejętności z zakresu:

 • posługiwania się specjalistyczną nomenklaturą z dziedziny trychologicznej,
 • profesjonalnego podejścia do współpracy z pacjentem oraz lekarzami różnych specjalizacji,
 • przeprowadzania samodzielnej diagnostyki trychologicznej, udzielania porad z zakresu profilaktyki dbania o skórę głowy,
 • planowania i wykonywania zabiegów trychologicznych wspomagających leczenie problemów skórnych,
 • indywidualnego doboru kosmetyków i zabiegów dostosowanych do potrzeb skóry pacjenta,
 • obsługi specjalistycznego sprzętu stosowanego w gabinetach trychologicznych,
 • prowadzenia własnego gabinetu trychologicznego oraz organizacji stanowisk trychologicznych

Absolwenci mają możliwość podjęcia pracy zawodowej w:

 • gabinetach kosmetologicznych,
 • klinikach i instytutach zdrowia i urody,
 • gabinetach odnowy biologicznej SPA i Wellness,
 • uzdrowiskach,
 • firmach kosmetycznych (w działach rozwojowych lub szkoleniowych).

Na studiach podyplomowych nie tylko pogłębiasz posiadaną wiedzę ale także zwiększasz swoje szanse na awans lub zmianę pracy.
Tylko wszechstronnie wykwalifikowani specjaliści, łączący zdobycze nowoczesnej nauki z praktyką i doświadczeniem, będą mieli uprzywilejowaną pozycję na rynku pracy.

Kto może studiować trychologię kosmetologiczną na studiach podyplomowych?
Podczas rekrutacji nie weryfikujemy, jaki kierunek studiów ukończyłeś/aś. Nasza oferta skierowana jest do wszystkich absolwentów studiów wyższych (licencjackich, inżynierskich, magisterskich – nie tylko absolwentów kierunków medycznych i okołomedycznych).

Oferujemy Państwu studia w trybie niestacjonarnym, które trwają 2 semestry. Zjazdy odbywają się co 2 tygodnie, a liczba godzin zajęć prowadzonych przez wykwalifikowaną kadrę to 212 godziny dydaktyczne.
Słuchacze otrzymują świadectwo ukończenia studiów podyplomowych w zakresie trychologii kosmetologicznej.

Zainteresował Cię kierunek?
Zamów program studiów podyplomowych – studia.podyplomowe@wsz.pl

Potrzebujesz więcej informacji?
Zadzwoń lub napisz do nas: tel.: 58 769 08 02, 58 769 08 03, 58 769 08 04
e-mail: studia.podyplomowe@wsz.pl

Przewiń do góry