SKN DermoLab WSZ

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Głównym celem działalności koła naukowego DermoLab WSZ funkcjonującego w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku jest rozwijanie zainteresowań, poszerzanie wiedzy i doskonalenie umiejętności praktycznych studentów w zakresie kosmetologii. Do podstawowych aktywności koła należą również prowadzenie prac badawczych, popularyzacja wiedzy, wymiana doświadczeń z innymi kołami naukowymi, towarzystwami  i organizacjami oraz udział w konferencjach. Ogromną wartość stanowią dla nas relacje międzyludzkie, dlatego zwracamy szczególną uwagę na integrację członków koła, kontakt z otoczeniem społecznym oraz promocję szkoły. 

Do głównych kierunków rozwoju DermoLab WSZ należą różnorodne aspekty, związane z bezpieczeństwem klienta w zakresie użytkowania kosmetyków i korzystania z zabiegów kosmetycznych, ze szczególnym uwzględnieniem zagrożenia mikrobiologicznego. Ważnym elementem  w prowadzonych pracach stanowią również badania konsumenckie, związane z poznaniem preferencji konsumentów w zakresie stosowanych kosmetyków i usług kosmetycznych, co jest istotnym elementem w projektowaniu nowych produktów, jak i komponowaniu zabiegów kosmetycznych. W ramach DermoLab WSZ rozwija się także panel sensoryczny do badania właściwości kosmetyków.

TERMINY SPOTKAŃ KOŁA NAUKOWEGO DermoLab w semestrze letnim r. akad. 2023/2024

  • 25 kwietnia – wycieczka i zwiedzanie laboratorium Hamilton
  • 9 maja godz. 18.00
  • 23 maja godz. 18.00
  • 6 czerwca godz. 18.00 zakończenie i podsumowanie roku akademickiego.

Spotkania odbywają się w siedzibie uczelni przy ul. Pelplińskiej 7 lub w innym miejscu wskazanym w harmonogramie.
O numerach sal będziemy informować na bieżąco.

opiekunowie koła naukowego

dr n. med. Anna Kamm, koordynator kierunku kosmetologia

e-mail: anna.kamm@wsz.pl

Zakończenie działalności koła w r. akad. 2022/2023

Wierzymy, że nauka może być pasją, a nie przymusem! W WSZ w Gdańsku Studenci mają możliwość rozwijać się nie tylko na zajęciach, ale także w Kołach Naukowych!
Dlatego dziękujemy naszemu SKN DermoLab za zaangażowanie w rozwój kosmetologii.
Z okazji zakończenia roku akademickiego 2022/2023, członkowie koła naukowego otrzymali specjalne podziękowania od opiekunów koła.

Dodatkowo vouchery ze zniżkami na czesne.

Po wakacjach wracamy z nową energią i chęcią do działania! Jeśli chcesz dołączyć do naszych kół naukowych, wystarczy złożyć deklarację, którą znajdziecie na naszej stronie internetowej .
Do zobaczenia! 

Wizyta w laboratorium JSH Hamilton w Gdańsku - 14 kwietnia 2023 r.

Studenci koła naukowego DermoLab mieli niezwykłą okazję odwiedzić JSH Hamilton w Gdańsku i zapoznać się z najnowocześniejszą aparaturą do testowania produktów, takich jak kosmetyki czy proszki do prania. SH Hamilton to firma specjalizująca się w analizie składu i właściwości różnych substancji chemicznych. Ich laboratoria wyposażone są w najnowsze urządzenia i narzędzia, które pozwalają na dokładne badanie produktów i wykrywanie nawet najmniejszych zmian w ich składzie. Studenci mieli okazję zobaczyć na własne oczy, jak działa specjalistyczna aparatura i jakie informacje można z niej uzyskać. W czasie wizyty zapoznali się z różnymi technikami i metodami badawczymi, które stosowane są w firmie JSH Hamilton. Wizyta w JSH Hamilton była dla studentów koła naukowego DermoLab niezwykle cennym doświadczeniem, które na pewno wpłynie na ich przyszłą pracę naukową. Dzięki temu wyjazdowi zdobyli oni nowe umiejętności i wiedzę, które z pewnością będą im się przydatne w przyszłości.
Zapraszamy do dołączenia do Koła Naukowego DermoLab. Poszerzamy wiedzę i horyzonty!

Scroll to Top