Podmioty medyczne

Partnerzy Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku

COPERNICUS PL Sp. z o.o. jest podmiotem leczniczym wysokospecjalistycznym, który udziela świadczeń zdrowotnych mieszkańcom województwa, kraju, obywatelom Unii Europejskiej oraz innym osobom wymagającym pomocy medycznej. Wielkość (ilość łóżek), szeroki zakres usług (specjalności) i ich kompleksowość, czyni ten podmiot wiodącym ośrodkiem w województwie, zabezpieczającym potrzeby zdrowotne większości mieszkańców Trójmiasta i województwa pomorskiego. Głównym celem, do którego dążą pracownicy jest zadowolenie Pacjentów wynikające z poziomu świadczonych usług.

Szpitale Pomorskie Sp. z o.o. to podmiot leczniczy składający się czterech szpitali:
Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni, Szpitala św. Wincentego a Paulo w Gdyni, Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie oraz Centrum Medycznego Smoluchowskiego w Gdańsku.

 

Pomorskie Centrum Reumatologiczne  im. dr Jadwigi Titz – Kosko w Sopocie Sp. z o.o. powstało w wyniku przekształcenia w lipcu 2017 roku Wojewódzkiego Zespołu Reumatologicznego w Sopocie. Pacjenci leczeni w PCR otrzymują fachową opiekę oraz otoczeni są  serdeczną atmosferą tworzoną przez cały pracujący personel. PCR  dysponuje 122 łóżkami dla dorosłych i 58 łóżkami dla dzieci na 5 oddziałach dla dorosłych i 2 dla dzieci.

Szpital Dziecięcy Polanki im. Macieja Płażyńskiego w Gdańsku to publiczny szpital wielospecjalistyczny, który opieką obejmuje niemowlęta, dzieci oraz młodzież do lat 18. Wysoko wykwalifikowany zespół lekarzy, pielęgniarek i położnych otacza opieką pacjentów na siedmiu oddziałach, w pięciu pracowniach diagnostycznych oraz dwunastu poradniach. Szpital specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu wielu chorób wieku dziecięcego ze szczególnym uwzględnieniem chorób o podłożu pneumonologicznym, alergologicznym oraz immunologicznym.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku jest aparatem pomocniczym Pomorskiego  Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego należącego do struktur administracji zespolonej w województwie pomorskim. Jest jednostką budżetową będącą podmiotem leczniczym finansowanym z budżetu państwa, w stosunku do którego uprawnienia organu założycielskiego posiada Wojewoda Pomorski.

NZOZ Sopockie Centrum Fizykoterapii i Rehabilitacji zapewnia profesjonalną pomoc w problemach zdrowotnych. Jest nowoczesną, dobrze wyposażoną placówką z innowacyjnym sprzętem nowej generacji. Oferuje usprawnianie w dolegliwościach bólowych kręgosłupa, dysfunkcjach stawów, mięśni i więzadeł oraz kompleksowe leczenie limfatyczne. Profesjonalny zespół fizjoterapeutów otacza indywidualną opieką pacjentów, dostosowując nowoczesne metody leczenia.

Sanatorium Uzdrowiskowe „Leśnik” położone jest na leśnej polanie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w otoczeniu lasów mieszanych, 3 km od plaży sopockiej. Dzięki swojemu położeniu doskonale zaspokaja wszystkie potrzeby kuracjuszy w dziedzinie lecznictwa i relaksu. Sanatorium posiada nowoczesną ekologiczną kotłownię z pompami ciepła i kolektorami słonecznymi. Oferuje pokoje 1-, 2- i 3- osobowe z łazienkami i balkonem.

Uzdrowisko Połczyn w Połczynie-Zdroju to miejsce, gdzie spędzą Państwo wspaniałe chwile, niezależnie od tego, czy celem wizyty jest leczenie, rehabilitacja, czy też wypoczynek w pięknej okolicy, pełnej naturalnych bogactw. Sanatoria w Połczynie-Zdroju, SPA ,,Zdrojowe Zacisze”, schronisko młodzieżowe ,,Tadeuszówka”, a także willa ,,Gryf” to eleganckie budynki w pełni przystosowane do potrzeb gości. W zakres usług wchodzi również rehabilitacja w ramach ZUS i pobyty w sanatorium ze skierowania NFZ.

Grupa American Heart of Poland (Grupa AHP) zapewnia pacjentom w ponad 20 ośrodkach medycznych w całym kraju kompleksową, ciągłą, wielospecjalistyczną i nowoczesną opiekę medyczną, integrującą edukację prozdrowotną, profilaktykę, diagnostykę, leczenie oraz rehabilitację w zakresie chorób cywilizacyjnych.​Jesteśmy częścią Gruppo San Donato (GSD), która jest jedną z największych włoskich grup medycznych, prowadzącą m.in. instytuty naukowe, centra diagnostyczne, szpitale oraz uniwersytet medyczny Vita Salute San Raffaele w Mediolanie. Więcej o GSD można przeczytać tutaj: https://www.gsdinternational.com/.​Zapewnia ponad 220 tysiącom pacjentów rocznie na terenie całego kraju dostęp ​do wysokiej klasy procedur medycznych, głównie w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Wspieramy pacjentów cierpiących na choroby cywilizacyjne, ​w szczególności pacjentów z różnymi postaciami ostrego zespołu wieńcowego, miażdżycą naczyń obwodowych, zaburzeniami rytmu i przewodzenia, niewydolnością krążenia oraz wadami serca. Należące do nas podmioty realizują 50 tysięcy hospitalizacji rocznie związanych z zabiegami wieńcowymi, zaburzeniami rytmu i przewodzenia, niewydolnością serca.​
Grupa American Heart of Poland powstała ponad 22 lat temu z inicjatywy lekarzy ​z Polski i Stanów Zjednoczonych, a obecnie w jej skład wchodzą szpitale wieloprofilowe, oddziały kardiologii i kardiochirurgii oraz chirurgii naczyniowej, poradnie, laboratoria diagnostyczne i pracownie diagnostyki obrazowej, Uzdrowisko Ustroń oraz Centrum Badawczo-Rozwojowe. Grupa współpracuje z zespołami ratownictwa medycznego oraz siecią szpitali wojewódzkich oraz powiatowych, uzupełniając w ten sposób sieć ratownictwa medycznego.​

Fizjo-world z siedzibą w Gdyni to centrum zajmujące się szeroko pojętą fizjoterapią i treningami na potrzeby klubów sportowych, amatorów oraz ludzi na co dzień nie aktywnych sportowo, osób starszych oraz niepełnosprawnych. Firma kieruje się zasadą, że współczesna rehabilitacja to przede wszystkim doświadczeni, dobrze wyszkoleni fizjoterapeuci, pracujący na nowoczesnym sprzęcie i wykorzystujący różne formy terapii dla osiągnięcia zamierzonego celu. Rehabilitanci Fizjo-world to również trenerzy personalni, trenerzy przygotowania motorycznego oraz masażyści klubowi, co daje im dodatkowe atuty w pracy z pacjentem.

Salubre Centrum rehabilitacyjno-opiekuńcze z siedzibą w Rumi to zespół specjalistów, prowadzących szeroki zakres leczenia rehabilitacyjnego dorosłych i dzieci. Jako placówka zdrowotna, zapewnia stały nadzór nad całym przebiegiem leczenia. Udziela świadczeń zdrowotnych, polegających na interdyscyplinarnych, kompleksowych działaniach usprawniających, które służą zachowaniu, przywracaniu i poprawie zdrowia Pacjentów.

Przychodnia Rogowscy z siedzibą w Tczewie to podmiot leczniczy wyspecjalizowany w świadczeniu podstawowych i specjalistycznych usług medycznych, diagnostyce medycznej, rehabilitacji, psychiatrii oraz medycynie pracy. W  codziennej działalności dąży do zapewnienia właściwej profilaktyki, diagnostyki i leczenia chorób. Oferta przychodni skierowana jest do osób indywidualnych oraz przedsiębiorstw pragnących zapewnić swoim pracownikom profesjonalną opiekę medyczną. Przychodnia Rogowscy jest doceniana przez swoich pacjentów i organizacje opiniotwórcze za ponadprzeciętną jakość i rzetelność świadczonych usług.

PORADNIE I GABINETY

Poradnia Dietetyki Medycznej GR MED  znajduje się w Sopocie i specjalizuje się w dietetyce funkcjonalnej, która łączy zasady żywienia człowieka z obszerną wiedzą z biochemii klinicznej, immunologii, endokrynologii, nutrigenominki i medycyny. Pomaga w ten sposób osobom chcącym osiągnąć konkretne cele zdrowotne, a także dobrać prawidłowo swoją indywidualną drogę żywienia. Kadrę stanowią wykwalifikowani dietetycy medyczni, którzy swoją wiedzę z zakresu medycyny żywieniowej i dietetyki klinicznej zdobyli podczas studiów na Uniwersytetach Medycznych i w trakcie licznych praktyk zawodowych i wieloletniej pracy z pacjentami.

W gabinecie Sensuum w Gdyni oferowane są zabiegi przywracające sprawność fizyczną oraz zadowolenie z wyglądu zewnętrznego. Niezmiennie od lat pracownicy gabinetu poszerzają wiedzę, udoskonalają umiejętności oraz poszerzają ofertę zabiegów o najnowsze osiągnięcia współczesnej fizjoterapii i kosmetologii. Możliwie szybko przywracają sprawność po zabiegach i urazach. Likwidują konsekwencje schorzeń cywilizacyjnych, bólów przewlekłych związanych z życiem codziennym i pracą zawodową. Gabinet dysponuje aparaturą do skutecznego odchudzania i modelowania sylwetki.

dr n. med. Ilona Lis ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Medycznym w Gdańsku i Poznaniu. Doktorat obroniła na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, uzyskując tytuł doktora nauk medycznych. Doświadczenie zawodowe zdobyła pracując w Szpitalu Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnym i Specjalistycznym Zespole Opieki nad Matką i Dzieckiem oraz współpracując z prywatnymi placówkami medycznymi.

Scroll to Top