VIII Jesienne Spotkania ze Zdrowiem

Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku jako uczelnia kształcąca specjalistów z zakresu nauk medycznych i nauk o zdrowiu, niezmiennie od wielu lat pragnie pogłębiać wiedzę i świadomość społeczeństwa w zakresie profilaktyki zdrowotnej. Celem wydarzenia jest uświadomienie uczestnikom tj. studentom, interesariuszom zewnętrznych uczelni jak i społeczności lokalnej oraz mieszkańcom Pomorza, że zdrowie jest stanem harmonii zarówno na poziomie fizycznym jak i emocjonalnym. Ciało. Umysł. Harmonia to sfery, które muszą być w równowadze i o każdą z nich należy dbać każdego dnia.

W tym roku obchody „Jesiennych Spotkań ze Zdrowiem” zostały połączone z uroczystym otwarciem wernisażu pod hasłem #TAKdlaJAJ. Wystawę uroczyście otworzył dr hab. Marcin Geryk, prof. UJ – założyciel i kanclerz Uczelni. #TakdlaJAJ to projekt profilaktyczno-artystyczny, promujący działania mające na celu zapobieganie nowotworom mężczyzn.
Serdecznie zapraszamy do oglądania wystawy na poziomie 0 do 6 grudnia 2023 r.

WARSZTATY I POKAZY

10:30 Pokaz „Joga twarzy – holistyczny system zdrowia, urody i wewnętrznej harmonii”.
Celem pokazu było przedstawienie koncepcji jogi twarzy: omówienie jej pochodzenia, podstawowych założeń oraz różnych typów. Uczestnicy mieli okazję również zapoznać się z podstawowymi ćwiczeniami oraz technikami, by móc potem samodzielnie je stosować w codziennym życiu w celu poprawy wyglądu twarzy oraz ogólnego dobrostanu organizmu.
Pokaz przeprowadziła prof. nadzw. dr hab. Dorota Kamińska-Jones.

11:30 Warsztat „Jesienna pielęgnacja z marką Belnea”
Jesień to wyzwanie dla Twojej skóry. Podczas pokazu podpowiedzieliśmy jak pielęgnować skórę twarzy w trudnych warunkach atmosferycznych takich jak wiatr, deszcz, niska temperatura powietrza. Omówiliśmy jakie składniki kosmetyczne i preparaty będą odpowiednie na ten czas dla Twojej skóry. Każdy uczestnik warsztatu otrzymał prezent od marki Belnea.
Warsztat poprowadziła dr n. med. Anna Kamm.

11:30 Zajęcia wykładowo-warsztatowe dotyczące napojów energetyzujących. Co wiesz na temat wpływu tych napojów na zdrowie?
Zajęcia poprowadziła dr inż. Katarzyna Żyłka, koordynator kierunku dietetyka w Wyższej szkole Zdrowia w Gdańsku.
Dziękujemy młodzieży z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie oraz Zespołu Szkół Energetycznych w Gdańsku za aktywny udział w warsztacie.

12:00 Warsztat  „Granice, które chronią – czuć się bezpiecznie w relacji z innymi” – to wprowadzenie do warsztatu rozwoju samoświadomość, podczas którego uczestnicy mieli możliwość przyjrzenia się swoim przekonaniom na temat granic w relacji, ale także mieli możliwość poznania swoich reakcji emocjonalnych w kontakcie z innymi.
„Wielu z nas posiada niewłaściwe przekonania na temat granic w relacjach między ludzkich, co powoduje, że ich stawianie to duże wyzwanie. Być może nie mieliśmy okazji doświadczyć, iż proszenie o to, czego nam trzeba i upominanie się o swoje to forma dbania o siebie, ale także o zdrową relacje z innymi ludźmi. W skutek czego boimy się, że naszymi potrzebami możemy rozczarować i obrazić innych ludzi albo sprawić im przykrość. Powoduje to, że w naszym codziennym życiu tak bardzo skupiamy się na potrzebach innych, że zapominamy o własnych. W efekcie pojawiają się złość, frustracja, wypalenie; czujemy się niedoceniani, nieważni i źle traktowani.”
Warsztat poprowadził dr hab. Tomasz Lech, prof. WSZ.

12:00 Warsztat „Profilaktyka i nauka ergonomicznej pozycji siedzącej podczas pracy i nauki”, a w tym:

  • krótkie wprowadzenie teoretyczne,
  • autostreching,
  • automasaż.

Warsztat poprowadził mgr Przemysław Malich, fizjoterapeuta.

13:00 Sesja relaksacyjna (terapia dźwiękiem)
Centrum Rehabilitacyjno-Lecznicze Rezydencja live serdecznie zaprosiło wszystkich chętnych na 60 minutową sesję relaksacyjną.
„Koncert mis i gongów leczniczych – głęboko relaksująca sesja, w której na ciało i umysł działają wibracje instrumentów. Poprzez wibracje uzyskujemy efekt „masażu dźwiękiem” na poziomie komórkowym. Drgania aktywizują siły samoleczenia, eliminują napięcia mięśniowe. poprawia się witalność, spokój, wyciszenie, dobry nastrój. Koncert odbywa się w kameralnej grupie. Uczestnicy układają się w wygodnej pozycji leżącej.
Sesję poprowadziła Pani Ewelina Truchlińska, terapeutka
Centrum Rehabilitacyjno-Lecznicze, Prywatna klinika Leczenia Bólu, Rezydencja live

 

SEKCJA WYSTAWCÓW

Studenckie Koło Naukowe Dermolab w godzinach 10:00-15:00 zaprosiło uczestników na konsultacje kosmetologiczne z badaniem parametrów skóry (poziom nawilżenia, rumienia i elastyczności) oraz aromatyczny zabieg parafinowy na dłonie.

Studenckie Koło Naukowe DietetykaWSZ zaprosiło na analizę składu ciała, degustację herbat jesienno-zimowych oraz poczęstowało pyszną zupą warzywną.

Centrum Rehabilitacyjno-Lecznicze, Prywatna klinika Leczenia Bólu, Rezydencja Live

Fundacja Gdyński Most Nadziei – inicjator kampanii społecznej „Odważni wygrywają” – rola samobadania jąder oraz rozmowy o profilaktyce nowotworowej.

Forever Living Products

Pani Anna Nagórska – Firma Schuelke – dezynfekować ręce czy stosować rękawice ochronne? W jaki sposób dezynfekować ręce skutecznie? Kiedy zakładanie rękawic ma sens? Uczestnicy warsztatu, przy użyciu nowoczesnych metod bedą mieli okazję sprawdzić wiedzę i umiejętności w zakresie higieny rąk.

Udział w wydarzeniu był BEZPŁATNY.

PATRONAT HONOROWY

PATRONAT MEDIALNY

Scroll to Top