Wyjący bez przerwy sygnał syreny, mnóstwo wzruszających historii każdego dnia, adrenalina oraz niezliczona ilość uratowanych żyć. Taki obraz ma w głowie większość osób, gdy wyobraża sobie codzienność ratownika medycznego.

W Międzynarodowy Dzień Ratownictwa Medycznego zaprosiliśmy Państwa na inspirujące spotkanie z wieloletnim wykładowcą WSZ w Gdańsku – Łukaszem Wodzińskim, który na co dzień zmaga się z różnymi trudnościami zawodu ratownika medycznego. Pan Łukasz udzielił wskazówek jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy.
Prowadzący i uczestnicy poruszyli następujące zagadnienia:
💥 Czy będąc ratownikiem medycznym należy wyzbyć się uczuć i emocji, aby profesjonalnie i zawodowo podchodzić do ludzkiej krzywdy?
💥Jak radzić sobie z ogromem trudnych emocji bliskich poszkodowanych, którzy tracą kontrolę nad emocjami i utrudniają pracę ratownikowi?
💥Jak często powinnyśmy powtarzać kurs pierwszej pomocy przedmedycznej?
💥Czy dziecko może uratować życie dorosłemu oraz jaki wiek jest odpowiedni, by rozpocząć naukę postępowania podczas wypadku?

Spotkanie odbyło się w formie online 30 października (sobota) o godzinie 10:00.

Tymczasem dołączamy się do życzeń złożonych wszystkim osobom, które każdego dnia dbają o najcenniejszy dar, jakim jest ludzkie życie i zdrowie.
„20 minut z ratownikiem”

Scroll to Top