Kosmetologia ajurwedyjska

Blok kursów kosmetologii ajurwedyjskiej obejmuje kilka specjalistycznych szkoleń, których celem jest zapoznanie zarówno z teorią jak i praktyką tego systemu zdrowotnego. Pierwszym z nich jest kurs wstępny pt. Podstawy kosmetologii ajurwedyjskiej. Jego ukończenie stanowi warunek konieczny do uczestnictwach w pozostałych szkoleniach. Kolejne obejmują szczegółowe zagadnienia, takie jak ajurwedyjska kosmetologia i terapie twarzy, kosmetologia skóry głowy i włosów oraz masaże ciała, głowy i twarzy. 

Każdy z nich (prócz wstępnego) można zrealizować osobno i otrzymać certyfikat. Po odbyciu wszystkich kursów i zdaniu egzaminu z całości, uczestnik otrzyma certyfikat kosmetologa ajurwedyjskiego. Szkolenie to oferuje, jedyne w Polsce tego rodzaju, pogłębione podejście do kosmetologii ajurwedyjskiej. Dodatkowo daje ono możliwość uzyskania certyfikatów z poszczególnych bloków kursu oraz całościowego – kosmetologii ajurwedyjskiej, wydany przez Wyższą Szkołę Zdrowia w Gdańsku, wiodącą szkolę wyższą kształcąca specjalistów z zakresu nauk o zdrowiu, w tym kosmetologów. Profesjonalny i wysoki poziom szkolenia gwarantuje osoba prowadząca – prof. nadzw. dr hab. Dorota Kamińska-Jones. Pani Profesor to uznana specjalistka z dziedziny kultury indyjskiej, kosmetolog i kosmetolog ajurwedyjski, refleksolog twarzy. Prowadząca kurs studiowała kosmetologię ajurwedyjską u samego źródła – podczas wielokrotnych pobytów w Indiach, jest również autorką publikacji naukowych na ten temat. Nie zwlekaj i zapisz się na specjalistyczny kurs kosmetologii ajurwedyjskiej,  aby uczyć się od najlepszych!

Ukończenie szkolenia potwierdzamy certyfikatem.

Podstawy kosmetologii ajurwedyjskiej

Kurs realizowany jest w formie online.

Celem kursu jest zapoznanie uczestników z podstawowymi zagadnieniami z zakresu Ajurwedy i kosmetologii ajurwedyjskiej. Nacisk położony będzie na ich praktyczne zrozumienie, które umożliwi zastosowanie wiedzy zarówno w życiu prywatnym jak i praktyce zawodowej z zakresu nauk o zdrowiu. Punktem wyjścia będzie ajurwedyjskie postrzeganie człowieka, w tym koncepcja dosz, anatomia i fizjologia. Szczególna uwaga będzie zostanie na określaniu wrodzonej konstytucji człowieka. Jest to niezwykle istotne dla zrozumienia natury każdej osoby, a co za tym idzie – podjęcia odpowiednich działań zapewniających szeroko rozumiany dobrostan organizmu, w tych również tych mających na celu poprawę urody. Dokładnie omówione zostaną poszczególne elementy wyglądu człowieka oraz jego cechy charakterologiczne. Ta część będzie prowadzona w formie ćwiczeń, aby każdy z uczestników mógł sprawdzić swoją wiedzę w praktyce i dobrze nauczyć się tych zagadnień. W drugiej części przedstawione zostaną podstawy kosmetologii ajurwedyjskiej. Istotne będzie zrozumienie koncepcji piękna, które jest kluczowe dla tej filozofii. Objaśnione zostaną także trzy zasadnicze obszary kosmetologiczne. Pierwszy z nich obejmuje czynniki determinujące urodę, drugi – czynniki przyczyniające się do dobrego wyglądu, a trzeci – działania mające na celu poprawę urody. Bardzo istotne jest również przedstawienie koncepcji produktów kosmetycznych oraz zasad ich stosowania i aplikacji. Uczestnictwo w kusie umożliwi zrozumienie zasad Ajurwedy i umiejętności ich wykorzystania zarówno w życiu codziennym, a także jako narzędzia pomocniczego w pracy w obszarach nauk o zdrowiu (np. kosmetologia, dietetyka). Ukończenie go jest niezbędne aby wzięć udział w szczegółowych kursach z zakresu kosmetologii ajurwedyjskiej.

TERMIN: informacja wkrótce.

Ilość godzin: 12h

Cena: 550 zł

Ajurwedyjska kosmetologia i terapie twarzy

Kurs realizowany jest w formie online.

Na kursie szczegółowo przeanalizowane zostanie ajurwedyjske spojrzenie na twarz człowieka oraz polecane terapie na tym obszarze. Omówione zostaną typy cery, z uwzględnieniem różnych podtypów oraz główne zaburzenia związane z poszczególnymi doszami. Przeanalizowana zostanie również twarz człowieka z punktu widzenia podziału na strefy przypisane do dosz. W dalszej kolejności uwaga skupiona zostanie na analizie defektów pojawiających się na twarzy, które mogą wskazywać na zaburzenia różnych funkcji organizmu. Ajurwedyjska wiedza czytania z twarzy jest szczególnie cenna dla kosmetologów i innych specjalistów z obszaru nauk o zdrowiu, gdyż umożliwia pogłębione zrozumienie problemów z cerą, a co za tym idzie – podjęcie szerzej zakrojonych działań mających na celu ich uleczenie. Kurs oferuje niezwykle więc przydatne narzędzie w tego rodzajach profesjach. Wiedza ta jest również bardzo użyteczna w codziennym życiu, dla każdego człowieka, którego interesuje holistyczne podejście do własnego zdrowia. Druga część poświęcona będzie zabiegom wykonywanym na twarz. Omówione zostaną poszczególne elementy ajurwedyjskiej pielęgnacji, takie jak między innymi oczyszczanie, tonizacja, odżywianie itp. Przedstawione zostaną produkty stosowane na każdym etapie, z uwzględnieniem odpowiednich wariantów dla każdego rodzaju cery. W tej części omówione zostaną przede wszystkim zioła ajurwedyjskie i ich zastosowania w kosmetologii twarzy. Przestawione zostaną także produkty odzwierzęce oraz mineralne stosowane do zabiegów. Wskazane zostaną ogólne zasady stosowania każdego z nich, łączenie z innymi, a także przykładowe receptury. Trzecia część poświęcona będzie wybranym, najczęstszych dolegliwościom występującym na obszarze twarzy, takim jak np. trądzik czy przedwczesne starzenie się skóry itp. i ajurwedyjskim sposobom ich leczenia.

TERMIN: 29-30 kwietnia br.

Ilość godzin: 12h

Cena: 550 zł

Ajurwedyjska kosmetologia skóry głowy i włosów

Kurs realizowany jest w formie online.

Kurs poświęcony będzie przedstawieniu ajurwedyjskiego spojrzenia na włosy i ich pielęgnację. W pierwszej części omówione zostaną typy włosów według Ajurwedy. Nacisk położony zostanie na umiejętność rozpoznawania poszczególnych rodzajów, również wtedy, kiedy uległa zmiana ich naturalna struktura np. po zabiegach fryzjerskich. W drugiej części omówione zostaną ajurwedyjskie zabiegi na włosy i skórę głowy, takie jak między innymi mycie, odżywianie, olejowanie, suszenie itp. Analizie poddane zostaną również poszczególne środki stosowane do każdego z nich, z uwzględnieniem specyfiki każdego rodzaju włosów. Uwaga skupiona będzie szczególnie na ziołach stosowanych do włosów, omówione ich właściwości, zastosowania etc. Kolejna część w tym bolku poświęcona będzie farbowaniu włosów naturalnymi metodami. Przedstawione zostaną produkty stosowane do tego celu i omówione receptury w zależności od koloru a także stanu włosów. W trzeciej części omówione będą najbardziej powszechnie występujące problemy zdrowotne w obszarze skóry głowy i włosów oraz ajurwedyjskie sposoby ich leczenia.

TERMIN: 13-15 października 2023r. 

 

Ilość godzin: 12h

Cena: 550 zł

Ajurwedyjskie masaże - ciała, głowy i twarzy

Zajęcia odbywać się będą stacjonarnie.

Kurs poświęcony jest nauce trzech głównych masaży ajurwedyjskich. Każdorazowo omówione zostaną zostaną wskazania i przeciwskazania oraz ich korzyści zdrowotne. Przy każdym z nich wskazane zostaną również odpowiednie oleje, z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb pacjenta. Pierwszy z masaży to Abhjanga –  masaż całego ciała.  Jest on niezwykłą formą tego typu terapii, działającą wielowarstwowo i kompleksowo, pomagającą zachować dobrostan trzech głównych filarów człowieka – ciała, ducha i umysłu. Drugi to Śiroabhjanga – masaż głowy. Ta niezwykła forma masażu działa kompleksowo na całe ciało. Przede wszystkim aktywizuje mózg, tonizuje układ nerwowy, jest polecany na stany depresyjne i ból głowy. Trzeci to Mukhabhjanga – czyli masaż twarzy, która działa zarówno na skórę twarzy, jak i na cały organizm. Regularnie stosowany pomaga poprawić jakość cery, w tym między innymi redukując przedwczesne zmarszczki. Wszystkie one stosowane są zarówno w celach leczniczych jak i poprawy ogólnego dobrostanu pacjenta oraz jego urody.

Ilość godzin: 8 h

Cena: 550 zł

Prowadząca

prof. nadzw. dr hab. Dorota Kamińska-Jones

specjalistka w zakresie kultury indyjskiej, kosmetolożka, certyfikowana w Indiach kosmetolożka ajurwedyjska (między innymi: Certificate in Ayurvedic Beauty Therapy, School of Ayurveda and Panchakarma, Scientific and Technical Education Development Council, New Delhi, Government of India, Ayurvedic Cosmetology, Ayurvedic Clinic, Faridabad), certyfikowana w Wielkiej Brytanii trenerka Jogi Twarzy, specjalistka od holistycznych i integracyjnych terapii twarzy, autorka publikacji naukowych z tej dziedziny, a także praktykująca kosmetolożka.

Zapisy

Rekrutacja

Rekrutacja odbywa się na zasadzie kolejności zgłoszeń.
Za zgłoszenie uznajemy złożenie/przesłanie wymaganych dokumentów oraz dokonanie opłaty za szkolenie.

Wymagane dokumenty

1. wypełnione podanie (druk dostępny w biurze ds. promocji i rekrutacji oraz na stronie)
2. potwierdzenie wpłaty za szkolenie 
Opłaty za szkolenia należy dokonać na konto uczelni.

Dokumenty należy niezwłocznie złożyć w biurze ds. promocji i rekrutacji p.101 lub przysłać jako skan na adres kursy@wsz.pl. Warunkiem uruchomienia szkolenia jest zgłoszenie się i dokonanie opłaty przez minimum 10 osób.

Kontakt

Jeśli zainteresowała Cię oferta szkolenia zapraszamy do kontaktu z biurem ds. promocji i rekrutacji:

  • tel.: 58 769 08 02/04
  • e-mail: kursy@wsz.pl
Scroll to Top