Joga twarzy – kurs online

Joga twarzy to termin coraz bardziej zyskujący na popularności w krajach Zachodnich. Jest on różnie pojmowany i niekiedy nie do końca właściwie stosowany. Sam termin joga odnosi się do wielorakich praktyk pochodzących z Indii, które często na Zachodzie spłycone są do ćwiczeń fizycznych. Podobnie jest z jogą twarzy, która niekiedy postrzegana jest jedynie jako zestaw specyficznych ruchów twarzy, mających na celu poprawę jej wyglądu. Czym jednak naprawdę jest joga twarzy? Jest to – ogólnie mówiąc –  zespół technik mających na celu poprawę wyglądu oraz ogólnego dobrostanu człowieka.

Oferowany kurs prezentuje bardzo kompleksowe ujęcie jogi twarzy – od indyjskiej diagnostyki twarzy, poprzez ćwiczenia, do technik rozluźniania mięśni i ogólnej relaksacji. Połączenie ich wszystkich gwarantuje niesamowite rezultaty zdrowotne. Kurs dedykowany jest dla każdego, kto chce w naturalny i holistyczny sposób poprawić swój wygląd i zdrowie. Przeznaczony jest również dla osób, które pracują zawodowo w takich branżach jak przede wszystkim kosmetologia czy inne związane z szeroko pojętą służbą na rzecz poprawy zdrowia i wyglądu człowieka. Kurs oferuje niezwykle przydatne narzędzie w tego rodzajach profesjach. Przede wszystkim specjalista poszerza swoją wiedzę diagnostyczną o podstawy czytania z twarzy stosowaną w Indiach. Może to się okazać bardzo pomocne szczególnie w pracy kosmetologa. Nauczy się również kilku indyjskich technik rewitalizacji twarzy i ciała (masaż, ćwiczenia oddechowe podczas zabiegu), które wzbogacą jego ofertę o niezwykle pożądane obecnie techniki holistyczne. Bardzo ważną umiejętnością będzie również znajomość ćwiczeń, które dedykowane są zarówno ogólnej poprawie wyglądu twarzy, ale także koncertujących się na specyficznych problemach, z którymi może zmagać się pacjent. Specjalista może więc poinstruować profesjonalnie swojego klienta jakie praktyki zaleca do wykonywania w domu, aby podtrzymać skutki terapii, którą przeprowadził w gabinecie oraz długotrwale poprawić jego wygląd i zdrowie. Tego rodzaju indywidualne podejście znakomicie buduje relację z klientem, który chętniej wraca do takiego specjalisty.

Nasz kurs odbywa się on-line, jednakże prowadzony jest na żywo. W przypadku nauki jogi twarzy bezpośredni kontakt z trenerem jest niezwykle istoty, gdyż może on na bieżąco korygować błędy w wykonywanych ćwiczeniach, a te mogą przynieść skutek odwrotny – spowodować wystąpienie nowych zmarszczek. Uczestnicy mają również możliwość zadawania pytań wykładowcy i na bieżąco rozwiewanie wszelkich wątpliwości. Oferowany przez nas kurs jest jedynym tego typu, który zakłada tak szerokie ujęcie jogi twarzy.

Prowadząca – prof. Dorota Kamińska-Jones, która łączy głęboką wiedzę na temat kultury indyjskiej i Ajurwedy, z wykształceniem kosmetologicznym i podejściem praktycznym, jest jedynym tego typu specjalistą w Polsce. Jeśli chcesz pogłębionej wiedzy na ten temat i zrozumieć holistyczne idee jogi twarzy, poszerzyć swoją wiedzę oraz kompetencje zawodowe – koniecznie zapisz się na nasz kurs i uzyskaj certyfikat wydany przez Wyższą Szkołę Zdrowia – renomowaną uczelnię kształcącą specjalistów z zakresu nauk o zdrowiu. Kosmetologia holistyczna i integracyjna to obecnie prężnie rozwijający się trend światowy. Dołącz do niego, ucz się od najlepszych i rozwijaj dla siebie i swoich klientów.

Program kursu

MODUŁ I – JOGA TWARZY – PODSTAWY

1. Co to jest joga i jak rozumieć jogę twarzy?

 • wyjaśnienie terminu i koncepcji
 • korzyści zdrowotne

2. Anatomia twarzy

 • mięśnie twarzy oraz analiza ich ruchu podczas pracy
 • kości
 • skóra

MODUŁ 2 – PODSTAWY KOSMETOLOGII HOLISTYCZNEJ

1. Czym jest kosmetologia holistyczna?
2. Indyjskie techniki usuwające napięcie na twarzy i w ciele

MODUŁ 3 – ĆWICZENIA JOGI TWARZY

1. Schemat treningu jogi twarzy
2. Podstawowe ćwiczenia na poszczególne części ciała:

 •  czoło
 •  oczy i ich okolice
 •  nos
 •  policzki
 •  usta
 •  linia szczęki
 •  szyja

3. Programy dla konkretnych problemów, między innymi

 • ziemista cera
 • nadmiar zmarszczek
 • cienie pod oczami

MODUŁ IV – PRACA Z PACJENTEM

 •  analiza twarzy
 • w jaki sposób dobrać indywidualny zestaw ćwiczeń

Podstawowe informacje

Czas trwania

8h (1h = 45 minut)

Cena kursu

 350 zł

Prowadzący

Prof. nadzw. dr hab. Dorota Kamińska-Jones, specjalista z kultury indyjskiej, kosmetolog, certyfikowana w Wielkiej Brytanii trenerka Jogi Twarzy, certyfikowana w Indiach kosmetolog ajurwedyjska, specjalistka od holistycznych i integracyjnych terapii twarzy.

Miejsce kursu

 kurs online

Termin kursu

12-13 grudnia 2023 r. godz. 17:00. 

Zapisy

Rekrutacja

Rekrutacja odbywa się na zasadzie kolejności zgłoszeń.
Za zgłoszenie uznajemy złożenie/przesłanie wymaganych dokumentów oraz dokonanie opłaty za szkolenie.

Wymagane dokumenty

1. wypełnione podanie (druk dostępny w biurze ds. promocji i rekrutacji oraz na stronie)
2. potwierdzenie wpłaty za szkolenie 
Opłaty za szkolenia należy dokonać na konto uczelni.

Dokumenty należy niezwłocznie złożyć w biurze ds. promocji i rekrutacji p.101 lub przysłać jako skan na adres kursy@wsz.pl . Warunkiem uruchomienia szkolenia jest zgłoszenie się i dokonanie opłaty przez minimum 10 osób.
UWAGA! Podczas szkolenia wymagane jest posiadanie włączonej kamery w celu weryfikacji przez prowadzącą poprawności wykonywania ćwiczeń z zakresu jogi twarzy.

Kontakt

Jeśli zainteresowała Cię oferta szkolenia zapraszamy do kontaktu z biurem ds. promocji i rekrutacji:

 • tel.: 58 769 08 02/04
 • e-mail: kursy@wsz.pl
Scroll to Top