VII Wiosenne Spotkania ze Zdrowiem

W dniu 26 maja odbyła się VII edycja Wiosennych Spotkań ze Zdrowiem. Była to kolejna odsłona wydarzenia poświęconego tematyce zdrowia. Tym razem hasłem przewodnim jakie nam towarzyszyło było: „ Zdrowy start na wiosnę”.

Wiosna to moment, w którym wszystko budzi się do życia. Po dwuletniej izolacji w wyjątkowy sposób doceniamy uroki tej energetycznej pory roku. Podczas tegorocznej edycji wydarzenia zwróciliśmy uwagę na to jak wielkie znaczenie dla zachowania sprawności  naszego organizmu jest zachowanie równowagi – zdrowej diety i aktywności fizycznej. Uzupełnieniem tych dobrych praktyk jest prawidłowa pielęgnacja. Dlatego uczestnicy poznali tajniki oparte na medycynie wchodu, kosmetologii ajurwedyjskiej. Wykład na ten temat przedstawiła Pani prof. nadzw. dr hab. Dorota Kamińska-Jones, która łączy głęboką wiedzę na temat kultury indyjskiej i Ajurwedy, z wykształceniem kosmetologicznym i podejściem praktycznym, co sprawia, że jest jedynym tego typu specjalistą w Polsce. Zadbaliśmy również o aspekt psychologiczny podczas warsztatów pt. „Praca z przekonaniami klienta, partnera, dziecka, oparta na dialogu sokratejskim”.

Podczas wydarzenia Uczestnicy mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji dietetycznych i kosmetologicznych, a także atrakcji oferowanych przez firmy z branży zdrowia i urody. W tym m.in.: z masażu techniką Bowena, analizy składu ciała, możliwości potwierdzenia profilu zaufanego i otrzymania karty EKUZ. 

Nie zapomniano także o aktywności naszych gości. Wydarzeniem towarzyszącym były specjalnie przygotowane stacje na świeżym powietrzu, które umożliwiły zainteresowanym sprawdzenie swoich zdolności motorycznych – koordynacji ruchowej, szybkości czy siły podczas maratonu „Zdrowy start po zdrowie”. 

Uczestnicy odpoczywali w specjalnie przygotowanej strefie relaksu i skosztowali zdrowych, dietetycznych koktajli samodzielnie przyrządzonych dzięki unikatowemu urządzeniu jakim jest Blender Bike. Na terenie uczelni w dniu wydarzenia można było również skorzystać z pysznych dań serwowanych z foodtrucka. 

Program wydarzenia: 

10:00 „Zdrowy start po zdrowie” – stacje sportowe (parking od ul. Pelplińskiej)
Wygraj słuchawki bezprzewodowe i sprawdź swoje zdolności motoryczne. 

10:15 Terapia techniką Bowena.
Wykład wprowadzający poprowadzi Pani Bożena Pryma. 

10:30 Kosmetologia ajurwedyjska – tradycyjna medycyna indyjska dla zdrowia i urody współczesnego człowieka.
Wykład poprowadzi Pani prof. nadzw. dr hab. Dorota Kamińska-Jones, specjalistka w zakresie kultury indyjskiej, kosmetolożka, certyfikowana w Indiach kosmetolożka ajurwedyjska (między innymi: Certificate in Ayurvedic Beauty Therapy, School of Ayurveda and Panchakarma, Scientific and Technical Education Development Council, New Delhi, Government of India, Ayurvedic Cosmetology, Ayurvedic Clinic, Faridabad), certyfikowana w Wielkiej Brytanii trenerka Jogi Twarzy, specjalistka od holistycznych i integracyjnych terapii twarzy, autorka publikacji naukowych z tej dziedziny.

11:30 Praca z przekonaniami klienta, partnera, dziecka, oparta na dialogu sokratejskim.
Warsztat poprowadzą Pani Anna Szymborska– Specjalista z zakresu psychodietetyki oraz dietetyki w isnulinooporności, cukrzycy typu II oraz w chorobach tarczycy. Współautorka programu „Projekt XXL”, dedykowanego osobom z dużą nadwagą, w którym podopieczni w drodze do wymarzonej wagi otrzymują pełne wsparcie psychologiczne, dietetyczne oraz trenerskie. Właścicielka gabinetu psychodietetycznego oraz organizatorka cyklu konferencji o tematyce psychodietetycznej

oraz Pani Ewa Ksepka – doradca zawodowy posiadający wieloletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą oraz osobami dorosłymi. Coach biznesu akredytowany przez Noble Manhattan Coaching (NMC) i International Institute of Coaching (IIC), absolwentka szkoły coachingu Liliany Kupaj – certyfikat International Association of Coaching Institutes (ICI), trener warsztatu umiejętności psychospołecznych, trener biznesu, certyfikowany przez Gdańską Akademię Umiejętności Menedżerskich. Ukończyła pierwszy stopień TSR, szkolenie coaching rodzicielski.
Uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające ich uczestnictwo w warsztacie.  

Stoiska wystawiennicze:

🌷NFZ Gdańsk – profil zaufany, karty EKUZ
🌷Pomorski Dom Nadziei – „Bezpieczne Gruchanie”
🌷Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Gdańsku – samobadanie piersi, pomiar ciśnienia, alkogogle 
🌷Dr Ilona Lis wraz z Studenckim Kołem Naukowym „DietetykaWSZ” – analiza składu ciała 
🌷Biovico Sp. z o.o.
🌷Joanna Wodzińska – partner firmy Nu Skin – „Nowy wymiar domowej pielęgnacji skóry”. Poznanie 
technologii niewielkich rozmiarów ale o potężnym działaniu. Zabiegi oparte na systemie ageLOC, zachwycające swą skutecznością i potwierdzone badaniami klinicznymi.
🌷Abacosun
🌷Terapia Bowena Bożena Pryma
🌷Forever Living Products Poland Sp. z o. o.
🌷Studenckie Koło Naukowe „DermoLab” – pomiar korneometrem nawilżenia naskórka przed i po pielęgnacji dłoni
🌷Dr n. med. Anna Kamm – aparat do diagnostyki parametrów skóry twarzy m.in.: melaniny i zaczerwienienia, nawilżenia,  elastyczności
🌷Gabinety Fizjoterapii mgr Ewy Cybulskiej- eksperci z zakresu fizjoterapii ortopedycznej, stomatologicznej, wisceralnej, terapii manualnej, fizjoterapii uroginekologicznej, a także terapii wad postawy u dzieci i młodzieży
🌷Małgorzata Dziemian-Paczkowska, DuoLife
🌷
Sylwia Olszewska psycholog z wykształcenia i ogromnej pasji, a także terapeuta i trener umiejętności psychospołecznych. Konsultacje dla kobiet w ciąży jak przygotować się do porodu od strony psychicznej, a także dla Mam w kontekście wypalenia, czy depresji.

Patronaty nad VII Wiosennymi Spotkaniami ze Zdrowiem objęli:

Honorowy

Medialny

Partnerzy wydarzenia

Galeria zdjęć

Scroll to Top