VI Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Fizjoterapia pediatryczna"

VI Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt.: Fizjoterapia Pediatryczna za nami! 
Ogrom wiedzy, moc inspirujących rozmów, wybitni prelegenci i godziny fascynujących wykładów.
To wszystko, co czekało na uczestników VI Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pt.: Fizjoterapia Pediatryczna organizowanej przez Wyższą Szkołę Zdrowia w Gdańsku.
Wydarzenie zgromadziło tłumy zarówno specjalistów z branży pragnących poszerzyć swoją wiedzę, jak i studentów oraz przyszłych adeptów zawodu fizjoterapeuty. Wysoką jakość merytoryczną wydarzenia zagwarantował zespół wybitnych prelegentów, ekspertów z zakresu fizjoterapii, pediatrii i położnictwa, Po części teoretycznej część uczestników wzięła udział w warsztatach praktycznych, stanowiących idealne uzupełnienie zdobytej wiedzy.
Serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie. Jest nam niezmiernie miło, że tematyka konferencji spotkała się z tak dużym zainteresowaniem uczestników.
Zapraszamy do śledzenia informacji o kolejnych wydarzeniach organizowanych przez Wyższą Szkołę Zdrowia w Gdańsku.

Uprzejmie informujemy, że w związku z bardzo dużym zainteresowaniem konferencją, w trosce o Państwa komfort podjęliśmy decyzję o zmianie lokalizacji wydarzenia na miejsce, które umożliwi nam zapewnienie wszystkim Uczestnikom najwyższą jakość organizacji konferencji.

Serdecznie zapraszamy Państwa do centrum konferencyjnego PROGRES EVENT & CONFERENCE byłej kantyny oficerskiej przy ul. Słowackiego 17 w Gdańsku-Wrzeszczu.

RAMOWY PROGRAM KONFERENCJI

8:15-8:50 REJESTRACJA UCZESTNIKÓW W SEKRETARIACIE KONFERENCJI.

SESJA NAUKOWA

8:50-9:00 Przywitanie uczestników – dr n. med. Marzena Podgórska, rektor Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku.
9:00-9:25
 Zespół dziecka wiotkiego, prof. dr hab. n. med. Jolanta Wierzba, pediatra metaboliczny, genetyk kliniczny, Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku, Gdański Uniwersytet Medyczny.
9:25-9:55  Metoda PNF w pediatrii – diagnostyka funkcjonalna i terapia, dr hab. n. o k.f. Agnieszka Stępień, fizjoterapeuta, Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie.
9:55-10:25 Zastosowanie analizy chodu 3D – studium przypadku, mgr Beata Wnuk, fizjoterapeuta, Paley European Institute.
10:25-10:50  Nieoptymalne położenia i ułożenia płodu. Obrót zewnętrzny płodu (ECV), dr hab. n. med. i n. o zdr. Maciej W. Socha, prof. UMK, Collegium Medicum w Bydgoszczy i Copernicus PL Sp. z o.o. Oddział Położniczo-Ginekologiczny Szpitala św. Wojciecha w Gdańsku.
10:50-11:20 Proces seryjnego gipsowania dzieci z zaburzeniami neurologicznymi z wykorzystaniem elementów metody Ponsetiego, mgr Katarzyna Savov, fizjoterapeuta, Paley European Institute.  
11:20-11:45 Przerwa kawowa.
11:45-12:10 Rozwój dzieci urodzonych przedwcześnie, dr n. med. Mirela Kozakiewicz, fizjoterapeuta, Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.
12:10-12:40 Diagnostyka funkcjonalna w zakresie ontogenezy motorycznej człowieka oraz ewolucja kontaktu wzrokowego i ich znaczenie w fizjoterapii pediatrycznej w koncepcji DNAJSPEDIATRICS, dr n. med. i n. o zdr. Joanna Surowińska, fizjoterapeuta, Manus Medica.
12:40-13:10 Mechanoreceptory i elektrostymulacja w fizjoterapii pediatrycznej, dr Michał Sokołów, fizjoterapeuta, OWI Gdańsk, Gdański Uniwersytet Medyczny.
13:10-13:35 Wydłużanie kości w wadach wrodzonych dzieci, Jacek Tadrzak, fizjoterapeuta, Paley European Institute.
13:35-14:00 Wyzwania terapeutyczne w fizjoterapii oddechowej dzieci, mgr Aleksandra Moluszys, fizjoterapeuta, Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku.  
14:00-14:40 Przerwa lunchowa. 
Po części wykładowej, zapraszamy Państwa do udziału w workshopach, których lokalizacja pozostaje bez zmian tj. Kampus A/B Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku. Dojazd pomiędzy miejscem realizacji prelekcji, a obiektami, w których odbędą się warsztaty zajmie Państwu około 25-30 minut środkami komunikacji miejskiej lub 10 minut samochodem.
Kampus A – ul. Pelplińska 7,
Kampus B – ul. Piastowska 7.

Rada Naukowa

dr n. med. Marzena Podgórska
dr n. med. Wiesława Nyka
dr Ewa Kucharska
dr n. med. Marta Banach
mgr Łukasz Mański

PRELEGENCI oraz SPECJALIŚCI PROWADZĄCY WORKSHOP'Y

14:40 STUDENCKA SESJA POSTEROWA

Serdecznie zapraszamy do udziału w studenckiej sesji posterowej, która odbędzie się podczas VI Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Fizjoterapia pediatryczna” – 13 czerwca 2024 r. od godz. 14:30.
Zgłoszenia do sesji posterowej wraz z abstraktem należy przesłać na adres konferencja@wsz.pl do dnia 24 maja br.
Szczegóły w regulaminie sesji posterowej.

REGULAMIN SESJI POSTEROWEJ
OŚWIADCZENIE
FORMULARZ ZGŁOSZENIA
RODO

SEKCJA WYSTAWCÓW BRANŻOWYCH

 • Fundacja AVALON
 • Fundacja z Pompą
 • Wydawnictwo PWN
 • Studenckie Koło Naukowe FizjoTeam
 • LIW Care Technology Sp. z o.o.
 • Nordmedic
 • Krajowa Izba Fizjoterapeutów
 • Stowarzyszenie Terapeutów Neurorozwojowych
>>REJESTRACJA na KONFERENCJĘ <<

UPRZEJMIE INFORMUJEMY, ŻE REJESTRACJA UCZESTNIKÓW NA KONFERENCJĘ ZOSTAŁA ZAKOŃCZONA.

WORKSHOP'Y - UWAGA ZMIANA GODZINY NA 16:00!

16:00 WORKSHOP'Y (Kampus A i B)

 1. Wsparcie w uczestnictwie – integracja fizjoterapii z komunikacją, dr n. med. Mirela Kozakiewicz, fizjoterapeuta, Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku i mgr Beata Tomaszewska, Przedszkole nr 77 dla Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Gdańsku, Centrum Dziecka i Rodziny w Gdańsku. 
 2. Wyzwania terapeutyczne u dzieci z chorobami rzadkimi, mgr Łukasz Mański, fizjoterapeuta, Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku. 
 3. Uczymy się przez zmysły, dr n. o k.f. Ewa Kucharska, terapeuta integracji sensorycznej, Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku. 
 4. Terapia oddechowa dzieci – manualne przygotowanie klatki piersiowej, mgr Aleksandra Moluszys, fizjoterapeuta, Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku. 
 5. Diagnostyka i terapia stopy w ujęciu fizjoterapeutycznym, mgr Małgorzata Sochanek, specjalista fizjoterapii pediatrycznej, Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku. 
 6. Podstawy gipsowania seryjnego w praktyce, Katarzyna Savov, fizjoterapeuta, Paley European Institute i mgr Beata Wnuk, fizjoterapeuta, Paley European Institute.
 7. Dziecko w gabinecie fizjoterapeuty uroginekologicznego, wyzwania i cel terapeutyczny, mgr Weronika Siewiera, certyfikowana fizjoterapeutka uroginekologiczna (PTUG) specjalizująca się w terapii schorzeń dna miednicy. Na codzień pracuje z kobietami oraz dziećmi z problemami urologicznymi, ginekologicznymi i proktologicznymi. Prowadzi terapię przez biofeedback, terapię manualną oraz terapię DNS.

LOKALIZACJA WORKSHOP'ÓW POZOSTAJE BEZ ZMIAN

UPRZEJMIE INFORMUJEMY, ŻE REJESTRACJA UCZESTNIKÓW NA WORKSHOP’Y ZOSTAŁA ZAKOŃCZONA.

OPŁATY

Udział w wydarzeniu potwierdzany jest CERTYFIKATEM.

PATRONAT HONOROWY

PATRONATY

PATRONAT MEDIALNY

Scroll to Top