VI Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Fizjoterapia pediatryczna"

W imieniu Władz Uczelni kształcącej od blisko 25 lat na rynku edukacyjnym, mamy przyjemność zaprosić Państwa na VI Ogólnopolską Konferencję Naukową „Fizjoterapia pediatryczna” organizowaną w dniu 13 czerwca br. przez Wyższą Szkołę Zdrowia w Gdańsku.

Konferencja będzie obejmowała część naukową, wartościowe, specjalistyczne workshop’y oraz studencką sesję posterową. Wiodącym tematem konferencji będzie wykorzystanie fizjoterapii w pediatrii. Pragniemy, aby konferencja była miejscem, gdzie wybitni goście ze świata medycyny i fizjoterapii wymienią się doświadczeniami pracy z noworodkami, niemowlętami i dziećmi. Wymiana poglądów, podejścia do pacjentów, koncepcji i metod pracy pozwala otworzyć się na nowości i umożliwia holistyczne podejście do diagnostyki i pracy z pacjentem.  

Zaproszeni do wystąpień, wybitni prelegenci przedstawią najświeższe metody z zakresu pomocy pacjentom pediatrycznym. Będzie to wyjątkowa okazja, aby spotkać w jednym miejscu specjalistów z dziedziny genetyki, ginekologii, położnictwa, fizjoterapii, którzy pracują m.in.: metodą Vojty, DNAJSPEDIATRICS, NDT Bobath, elektrostymulacją, PNF, analizą chodu.

Wydarzeniu będzie także towarzyszyć sekcja wystawców znanych firm z branży fizjoterapeutycznej, która będzie dostępna dla wszystkich zainteresowanych uczestników.

Konferencja będzie niepowtarzalnym wydarzeniem dla studentów i absolwentów fizjoterapii oraz innych kierunków medycznych, dla pracujących oraz doświadczonych fizjoterapeutów, a także wszystkich innych zainteresowanych tematyką pediatryczną.  

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z programem.

RAMOWY PROGRAM KONFERENCJI

8:15-8:50 REJESTRACJA UCZESTNIKÓW W SEKRETARIACIE KONFERENCJI.

SESJA NAUKOWA (s. 100, AUDYTORIUM POZIOM 0)

8:50-9:00 Przywitanie uczestników – dr n. med. Marzena Podgórska, rektor Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku.
9:00-9:25
 Zespół dziecka wiotkiego, prof. dr hab. n. med. Jolanta Wierzba, pediatra metaboliczny, genetyk kliniczny, Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku, Gdański Uniwersytet Medyczny.
9:25-9:55  Metoda PNF w pediatrii – diagnostyka funkcjonalna i terapia, dr hab. n. o k.f. Agnieszka Stępień, fizjoterapeuta, Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie.
9:55-10:25 Zastosowanie analizy chodu 3D – studium przypadku, mgr Beata Wnuk, fizjoterapeuta, Paley European Institute.
10:25-10:50  Nieoptymalne położenia i ułożenia płodu. Obrót zewnętrzny płodu (ECV), dr n. med. Maciej Socha, lekarz specjalista położnictwa i ginekologii, ginekologii onkologicznej, perinatologii, Copernicus Podmiot Leczniczy Sp. z o.o.
10:50-11:20 Proces seryjnego gipsowania dzieci z zaburzeniami neurologicznymi z wykorzystaniem elementów metody Ponsetiego, mgr Katarzyna Savov, fizjoterapeuta, Paley European Institute.  
11:20-11:45 Przerwa kawowa.
11:45-12:10 Rozwój dzieci urodzonych przedwcześnie, dr n. med. Mirela Kozakiewicz, fizjoterapeuta, Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.
12:10-12:40 Diagnostyka funkcjonalna w zakresie ontogenezy motorycznej człowieka oraz ewolucja kontaktu wzrokowego i ich znaczenie w fizjoterapii pediatrycznej w koncepcji DNAJSPEDIATRICS, dr n. o zdr. Joanna Surowińska, fizjoterapeuta, Manus Medica.
12:40-13:10 Mechanoreceptory i elektrostymulacja w fizjoterapii pediatrycznej, dr Michał Sokołów, fizjoterapeuta, OWI Gdańsk, Gdański Uniwersytet Medyczny.
13:10-13:35 Wydłużanie kości w wadach wrodzonych dzieci, Jacek Tadrzak, fizjoterapeuta, Paley European Institute.
13:35-14:00 Wyzwania terapeutyczne w fizjoterapii oddechowej dzieci, mgr Aleksandra Moluszys, fizjoterapeuta, Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku.  
14:00-14:40 Przerwa lunchowa.

PRELEGENCI oraz SPECJALIŚCI PROWADZĄCY WORKSHOP'Y

14:40 STUDENCKA SESJA POSTEROWA (hol, poziom 1)

Regulamin wkrótce.

PONADTO:

Pilotażowy program Ministerstwa Zdrowia „Badanie stóp dzieci i młodzieży”- Copernicus podmiot leczniczy Sp. z o. o.

SEKCJA WYSTAWCÓW BRANŻOWYCH

WARUNKI UCZESTNICTWA

Warunkiem uczestnictwa w konferencji jest dokonanie rejestracji (poprzez poniższe formularze) według wybranej opcji oraz dokonanie opłaty za konferencję w ciągu 24 h od rejestracji na rachunek bankowy Uczelni. Nie wysyłamy potwierdzeń zaksięgowania wpłaty.
ALIOR BANK SA
19 2490 0005 0000 4530 3202 1283
Adres: Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku, 80-335 Gdańsk, ul. Pelplińska 7
W tytule należy wpisać: imię i nazwisko, VI OKN FP

>>REJESTRACJA na KONFERENCJĘ <<

Rejestracja TYLKO do uczestnictwa w sesji naukowej oraz atrakcji w części ogólnodostępnej.
Jeśli chcesz wziąć udział w workshopie zarejestruj się za pomocą formularza przy jego tytule.
* pole obowiązkowe

*pole obowiązkowe
>>REJESTRACJA na KONFERENCJĘ oraz 1 WORKSHOP DO WYBORU <<

Osoby, które zarejestrują się do udziału w 1 wybranym workshopie nie muszą dokonywać rejestracji do uczestnictwa w sesji naukowej oraz atrakcji w części ogólnodostępnej. Jeśli chcesz wziąć udział w workshopie, na który limit miejsc został już wyczerpany napisz wiadomość na adres kursy@wsz.pl.

15:00 WORKSHOP'Y (Kampus A i B)

  1. Wsparcie w uczestnictwie – integracja fizjoterapii z komunikacją, dr n. med. Mirela Kozakiewicz, fizjoterapeuta, Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku i mgr Beata Tomaszewska, Przedszkole nr 77 dla Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Gdańsku, Centrum Dziecka i Rodziny w Gdańsku. >>REJESTRACJA<<
  2. Wyzwania terapeutyczne u dzieci z chorobami rzadkimi, mgr Łukasz Mański, fizjoterapeuta, Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku. >>REJESTRACJA<<
  3. Uczymy się przez zmysły, dr n. o k.f. Ewa Kucharska, terapeuta integracji sensorycznej, Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku. >>REJESTRACJA<<
  4. Terapia oddechowa dzieci – manualne przygotowanie klatki piersiowej, mgr Aleksandra Moluszys, fizjoterapeuta, Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku. >>REJESTRACJA<<
  5. Diagnostyka i terapia stopy w ujęciu fizjoterapeutycznym, mgr Małgorzata Sochanek, specjalista fizjoterapii pediatrycznej, Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku. >>REJESTRACJA<<
  6. Podstawy gipsowania seryjnego w praktyce, Katarzyna Savov, fizjoterapeuta, Paley European Institute i mgr Beata Wnuk, fizjoterapeuta, Paley European Institute. >>REJESTRACJA<<
OPŁATY

Udział w wydarzeniu potwierdzany jest CERTYFIKATEM.

PATRONATY

PATRONAT MEDIALNY

Scroll to Top