V Wiosenne Spotkania ze zdrowiem on-line

28 maja odbyła się Konferencja V Wiosenne Spotkania ze Zdrowiem on-line – “ORTOPODOLOGICZNE WSPARCIE”

Podologia to specjalistyczna dziedzina wiedzy, zajmująca się diagnozowaniem wad, zniekształceń i zaburzeń funkcji stopy, leczeniem występujących schorzeń, a także pielęgnacją stopy zdrowej i chorej.

Konferencja Wiosenne Spotkania ze Zdrowiem jest organizowana przez Wyższą Szkołę Zdrowia w Gdańsku cyklicznieW tym roku ze względu na wszechobecną na świecie pandemię koronawirusa, nie zatrzymaliśmy się, spotkaliśmy się on-line z dawką mocnej wiedzy, pełni optymizmu i energii.
Celem wydarzenia było pogłębienie wiedzy i świadomości naszego społeczeństwa w zakresie profilaktyki zdrowotnej. Tematem tegorocznego wydarzenia było „ortopodologiczne wsparcie”.
Do udziału w konferencji zaprasiliśmy właścicieli gabinetów podologicznych i kosmetologicznych, podologów, kosmetologów oraz osoby pragnące pogłębiać swoją wiedzę z zakresu podologii, a także wszystkich  zainteresowanych tą tematyką.

Konferencję poprowadziła Prorektor Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku, dr n. med. Marzena Podgórska.

Konferencja obejmowała treści merytoryczne, podczas której porozmawialiśmy  z ekspertami  na temat ortopodologicznego wsparcia.  Podpytaliśmy zaproszonych specjalistów m.in.: o:

– wpływ biomechaniki chodu na wrastanie płytki paznokciowej

– problemy z jakimi najczęściej zgłaszają się osoby do gabinetu podologa

– wkładki korekcyjne, ortezy

– problemy z jakimi trafiają pacjenci do ortotyka

– związek ortotyki z podologią i fizjoterapią

– podstawowe wyposażenie gabinetu podologicznego

Na zakończenie odbył się ciekawy panel dyskusyjny, podczas którego uczestnicy konferencji mieli możliwość na czacie ogólnym skierować dodatkowe pytania do naszych specjalistów.

PRELEGENCI konferencji:
1. Lidia Zawadzka
Podolog, wykładowca w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku. Specjalizuje się  w ortonyksji i innych metodach dotyczących terapii wrastających i wkręcających się paznokci. W oparciu o swoją wiedzę łączy pracę badawczą z rozwiązaniami praktycznymi.

2. Magda Rosłoniec
Ortotyk  z certyfikatem uzyskanym we Francji w renomowanej firmie Sidas. Szkoleniowiec i reprezentant Frems Life na terenie Polski.

3. Małgorzata Sochanek
Fizjoterapeuta, asystent na kursach i nauczyciel akademicki z wieloletnim stażem na kierunkach fizjoterapia i kosmetologia. Ukończyła liczne kursy i szkolenia poszerzając wiedzę i nieustannie rozwijając umiejętności pracy z Pacjentem.  W gabinecie zajmuje się konsultacją i rehabilitacją pacjentów  szczególnie tych z trudnymi i rzadkimi chorobami.

4. Aleksandra Fenska
Absolwentka Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku, kosmetolog, podolog. Specjalizuje się w prowadzeniu terapii ortonyksyjnych.

Patronat objęli:

Honorowy

Medialny

Konferencja on-line do obejrzenia na Uczelnianym kanale na YouTube.

Scroll to Top