Światowy Dzień Zdrowia 2022

Szanowni Państwo,

7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. Tradycyjnie już Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku w ramach obchodów tego wyjątkowego święta, zaplanowała organizację licznych atrakcji oraz pokazów, których celem było zwrócenie uwagi na to co najważniejsze czyli ZDROWIE. Hasłem jakie w tym roku przyświecało organizacji wydarzenia było Kierunek zdrowie”. Natomiast tegorocznym hasłem ustanowionym przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) było „Our Planet, Our Health”. W myśl tych słów zaplanowano realizację wydarzeń m.in. na świeżym powietrzu, zachęcając jednocześnie do aktywności oraz korzystania z dobrodziejstw natury. 

Wśród atrakcji dla wszystkich zainteresowanych odbyły się:

🔷nauka pierwszej pomocy przedmedycznej,
🔷konsultacje z edukatorem diabetologicznym,
🔷badanie poziomu glukozy we krwi,
🔷NFZ Gdańsk – profil zaufany, wydawanie kart EKUZ,
🔷wykład z warsztatem samobadania piersi,
🔷 warsztaty ruchowe z wykorzystaniem sprzętu sportowego,
🔷„dzień dawcy szpiku” czyli stanowisko DKMS, które umożliwiło uczestnikom rejestrację w bazie dawców szpiku,
🔷konsultacje dietetyczne, w tym badanie składu masy ciała,
🔷konsultacje trychologiczne oraz spotkanie z autorką książki Panią Claudią Musiał „Trychologia kosmetologiczna i lekarska”, 
🔷konsultacje kosmetologiczne, w tym: masaż i peeling dłoni,
🔷profilaktyka niemowląt,
🔷masaże relaksacyjne,
🔷Akademickie Centrum Zdrowia – zabiegi kosmetologiczne,
🔷symulator dachowania,
🔷GEERS Dobry Słuch.
a także uczestnicy mieli możliwość przeniesienia w świat wirtualnej rzeczywistości i przetestowania swoich zachowań w sytuacji zagrożenia np. podczas ewakuacji z wysokości.

Ponadto, w tym dniu na terenie uczelni został podstawiony MAMMOBUS. Kobiety w grupie wiekowej 50-69 lat wykonywały bezpłatne badanie mammograficzne.

Wydarzenie skierowane było do studentów, interesariuszy zewnętrznych uczelni oraz całej społeczności lokalnej i mieszkańców Pomorza. Udział w wydarzeniu był bezpłatny.

Podczas wydarzenia prowadzona była również zbiórka finansowa organizowana na rzecz pomocy osobom przybywającym z Ukrainy. 

Patronat nad Światowym Dniem Zdrowia objęli:

Honorowy

Medialny

Galeria zdjęć

Scroll to Top