II Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Fizjoterapia ortopedyczna”
W dniach 23-24 lipca w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku odbyła się II Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt.: „Fizjoterapia ortopedyczna”.
Do udziału w wydarzeniu zaprosiliśmy studentów kierunków związanych z naukami o zdrowiu, wykładowców, pracowników placówek medycznych i rehabilitacyjnych oraz fizjoterapeutów.
- szerokiego zakresu tematycznego,
- solidnej dawki wiedzy, popartej doświadczeniami najlepszych specjalistów,
- możliwości nawiązania interesujących znajomości,
- CERTYFIKATÓW potwierdzających udział w wydarzeniu.
2. Pozostali uczestnicy: 200 zł
2. Pozostali uczestnicy: 200 zł za 3 wybrane warsztaty
Istnieje możliwość całościowego uczestnictwa w konferencji (sobota i niedziela) lub udziału w 1 wybranym dniu.
Uprzejmie informujemy, że 1 uczestnik może się zapisać nie więcej niż na 3 wybrane warsztaty za pośrednictwem rejestracji. Maksymalna liczba uczestników w jednym warsztacie to 20 osób. Liczy się kolejność zgłoszeń.
Opłaty za prelekcje i/lub warsztaty prosimy uiszczać w ciągu 24h od daty rejestracji na poniższe dane:
ALIOR BANK SA
19 2490 0005 0000 4530 3202 1283
Adres: Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku, 80-335 Gdańsk, ul. Pelplińska 7
W tytule należy wpisać: Konferencja „Fizjoterapia ortopedyczna”.
Kampus B, pracownia 114.
Kampus B, pracownia 214.
Kampus B, pracownia 114.
Kampus B, pracownia 214.
Kampus B, pracownia 114.
Kampus B, pracownia 214.
Siedziba Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku, pracownia 015.
23.07.2022 r. – PRELEKCJE
80-335 Gdańsk, Pelplińska 7
Audytorium – s. 100.
80-332 Gdańsk, Piastowska 7
Pracownia 114 i 214
80-335 Gdańsk, Pelplińska 7
Prelegenci
dr n. med. Mateusz Krakowiak
specjalista neurochirurg zajmujący się leczeniem operacyjnym ośrodkowego układu nerwowego jak i małoinwazyjnymi metodami przeciwbólowymi. Uczestnik wielu zagranicznych staży w czołowych światowych ośrodkach :Francja-Mt Pelier Prof Duffau i Finlandia-Helsinki Prof Hernesniemi) jako specjalista neurochirurgi. Pracował w Elitarnym Szpitalu Neurochirurgicznym NHNN Queen Square London w UK.
mgr Ewa Dygaszewicz
certyfikowany edukator diabetologiczny. Członek Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Warszawie oraz prezes Oddziału Wojewódzkiego w Gdańsku. W 2020 roku na Pomorzu przygotowała i przeprowadziła międzynarodowy program KiDS na rzecz dzieci dotkniętych cukrzycą. Program ten został opracowany przez Międzynarodową Federacją Diabetologiczną (IDF) oraz Międzynarodowe Towarzystwo na rzecz Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą (ISPAD) w celu wspierania dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, dotkniętych cukrzycą typu 1 w leczeniu choroby, zwalczaniu dyskryminacji w środowisku szkolnym oraz budowaniu świadomości w zakresie zdrowego trybu życia.
Od wielu lat prowadzi wykłady oraz warsztaty dietetyczne dla diabetyków, rad pedagogicznych w zakresie opieki nad dzieckiem z cukrzycą w placówce oświatowej, seniorów, osób z niepełnosprawnościami oraz uczestników projektów aktywizacyjnych. Jest autorką trzech książek z przepisami na dietetyczne potrawy „Gotujemy”, „Kierunek zdrowie” i „Potrawy wegetariańskie dla diabetyków” opracowanych dla osób z niepełnosprawnościami.
Pracuje w Poradni Diabetologicznej, Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej „Śródmieście” w Gdyni, gdzie prowadzi konsultacje indywidualne oraz szkolenia grupowe dla pacjentów z cukrzycą insulinozależną i insulinoniezależną. Jako specjalista dietetyki oraz szkoleniowiec w Laboratorium Innowacji Społecznych w Gdyni przygotowała cykl warsztatów tematycznych dotyczących zdrowia, w projekcie „System aktywizacji społeczno – zawodowej w Gdyni”, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego. Współpracuje również z Fundacją Integracja jako specjalista ds. dietetyki i żywienia prowadząc indywidualne konsultacje dietetyczne dla osób z niepełnosprawnościami w ramach projektów „Sprawni w pracy” i „Zdobywam pracę”.
Obecnie prowadzi własną firmę Fitdiab opracowując programy dietetyczne dla osób pragnących utrzymać zdrowie i sylwetkę oraz dla ludzi zmagających się z chorobami dieto-zależnymi.
mgr Bartosz Wilczyński
fizjoterapeuta, doktorant na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym oraz wykładowca w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in.: współpracując z rugbystami RC ARKA GDYNIA oraz młodymi piłkarzami Arka Gdynia SI. Trener przygotowania motorycznego. Zainteresowania naukowo-badawcze koncentruje w obszarze prewencji, diagnostyki i fizjoterapii urazów sportowych w populacji dzieci i młodzieży uprawiającej sport.
Do osiągnięć publikacyjnych należą prace dotyczące problematyki dynamicznej koślawości kolana i równowagi oraz ich wpływu na profilaktykę urazów narządu ruchu wśród młodych sportowców.
mgr Przemysław Malich
fizjoterapeuta, rozwija się w kierunku ortopedii. Uczestnik różnych kursów, warsztatów i szkoleń w zakresie terapii manualnej. Ukończył szkołę koncepcji Kaltenborna – Evjentha, ucząc się pod okiem instruktorów metody dra Ackermanna. Praktykuje pracę z powięzią.
mgr Aleksandra Cieloszczyk
fizjoterapeuta, wykładowca Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku. Przez kilka lat pracowała na różnych oddziałach szpitalnych w tym oddziałach chirurgicznych, internistycznych oraz intensywnej terapii, w 2020 roku również na oddziale covidowym. W roku 2020 została autorem oficjalnych wytycznych oraz prowadziła szkolenia dotyczące fizjoterapii pacjentów z COVID – 19. Od 2019 roku prowadzi konsultacje pacjentów z zaburzeniami oddychania w tym również pacjentów z COVID – 19. Na co dzień również zajmuje się pacjentami neurologicznymi, chirurgicznymi i pacjentami po urazach czaszkowo – mózgowych.
mgr Andrzej Łahoda PT OMT OMI
Grzegorz Balik PT KE OMT
mgr Maciej Jurasz PT OMT
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji i videorelacji z wydarzenia.