II Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Fizjoterapia ortopedyczna”

Czy wiesz czym jest fizjoterapia ortopedyczna?
Jaką rolę odgrywa w procesie rehabilitacji pacjenta?
 

W dniach 23-24 lipca w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku odbyła się II Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt.: „Fizjoterapia ortopedyczna”.

Dwudniowa konferencja była okazją wysłuchania cyklu inspirujących wykładów znakomitych ekspertów z zakresu nauk o zdrowiu, a także udziału w warsztatach, które pozwoliły uczestnikom na praktyczne wykorzystanie wiedzy i zdobycie nowych umiejętności.
 
Holistyczne podejście do tematu zapewniło dobór prelegentów wśród, których znaleźli się eksperci z zakresu m.in. fizjoterapii, neurochirurgii, dietetyki.
👉Do kogo było kierowane wydarzenie?

Do udziału w wydarzeniu zaprosiliśmy studentów kierunków związanych z naukami o zdrowiu, wykładowców, pracowników placówek medycznych i rehabilitacyjnych oraz fizjoterapeutów.

👉Czego można było się spodziewać?
  • szerokiego zakresu tematycznego,
  • solidnej dawki wiedzy, popartej doświadczeniami najlepszych specjalistów,
  • możliwości nawiązania interesujących znajomości,
  • CERTYFIKATÓW potwierdzających udział w wydarzeniu.
 
Organizatorem konferencji była Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku we współpracy z Terapia manualna – Malich Przemysław.
 
👉Bilety
PRELEKCJE – 23.07.2022 r. 
1. Student/Absolwent Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku: 150 zł
2. Pozostali uczestnicy: 200 zł
 
WARSZTATY – 24.07.2022 r. 
1. Student/Absolwent Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku: 150 zł za 3 wybrane warsztaty 
2. Pozostali uczestnicy: 200 zł za 3 wybrane warsztaty 
 

Istnieje możliwość całościowego uczestnictwa w konferencji (sobota i niedziela) lub udziału w 1 wybranym dniu.
Uprzejmie informujemy, że 1 uczestnik może się zapisać nie więcej niż na 3 wybrane warsztaty za pośrednictwem rejestracji. Maksymalna liczba uczestników w jednym warsztacie to 20 osób. Liczy się kolejność zgłoszeń.

Opłaty za prelekcje i/lub warsztaty prosimy uiszczać w ciągu 24h od daty rejestracji na poniższe dane: 

ALIOR BANK SA
19 2490 0005 0000 4530 3202 1283
Adres: Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku, 80-335 Gdańsk, ul. Pelplińska 7
W tytule należy wpisać: Konferencja „Fizjoterapia ortopedyczna”.

 
⭐️⭐️PROGRAM WYDARZENIA⭐️⭐️
 
⭐️PRELEKCJE – 23.07.2022 r. 
 
8:00-9:00 Rejestracja uczestników. 
9:00-9:20 Historia OMT – mgr Andrzej Łahoda PT OMT OMI, prezes Polskiego Stowarzyszenia Ortopedycznej Terapii Manualnej.

 

9:20-9:40 Filozofia fizjoterapii – wprowadzenie – Maciej Jurasz PT OMT, członek Polskiego Stowarzyszenia Ortopedycznej Terapii Manualnej.
 
9:40-10:00 Rola terapii manualnej we współczesnej fizjoterapii – Grzegorz Balik PT KE OMT, członek Polskiego Stowarzyszenia Ortopedycznej Terapii Manualnej.
 
10:00-10:20 Medyczny trening terapeutyczny – Karol de Tillier, student V roku Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
 
10:20-10:40 Dyskusja – pytania do Prelegentów. 
 
10:40-11:00 Manipulacje HVLA odcinka piersiowego kręgosłupa i górnego otworu klatki piersiowej – mgr Andrzej Łahoda PT OMT OMI, prezes Polskiego Stowarzyszenia Ortopedycznej Terapii Manualnej.
 
11:00-11:20 Odkręgosłupowe bóle głowy – Grzegorz Balik PT KE OMT, członek Polskiego Stowarzyszenia Ortopedycznej Terapii Manualnej.
 
11:20-11:40 Terapia powięziowa (FDM) – mgr Maciej Jurasz PT OMT.
 
11:40-12:00 Dyskusja – pytania do Prelegentów. 
 
12:00-12:20 Przerwa. 
 
12:20-12:40 Rola terapii manualnej w fizjoterapii oddechowej – mgr Aleksandra Cieloszczyk, fizjoterapeuta, wykładowca Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku.
 
12:40-13:00 Dietoterapia w chorobach narządu ruchu – mgr Ewa Dygaszewicz, dietetyk, członek Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Warszawie oraz prezes Oddziału Wojewódzkiego w Gdańsku.
 
13:00-14:00 Przerwa. 
 
14:00-14:20 Metody operacyjne leczenia schorzeń kręgosłupa – dr n. med. Mateusz Krakowiak, specjalista neurochirurgii.
 
14:20-14:40 Meniscektomia – wyzwanie dla fizjoterapeutów – mgr Przemysław Malich, fizjoterapeuta, wykładowca Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku.
 
 
⭐️WARSZTATY – 24.07.2022 r. 
 
9:00-10:30 Odkręgosłupowe bóle głowy – Grzegorz Balik PT KE OMT, członek Polskiego Stowarzyszenia Ortopedycznej Terapii Manualnej.
Kampus B, pracownia 114.
 
 
9:00-10:30 Manipulacje HVLA odcinka piersiowego kręgosłupa i górnego otworu klatki piersiowej – mgr Andrzej Łahoda PT OMT OMI, prezes Polskiego Stowarzyszenia Ortopedycznej Terapii Manualnej.
Kampus B, pracownia 214.
 
 
10:30-12:00 Manipulacje translatoryczne L-S – Grzegorz Balik PT KE OMT, członek Polskiego Stowarzyszenia Ortopedycznej Terapii Manualnej.
Kampus B, pracownia 114.
 
 
10:30-12:00 Fascial Distortion Model (FDM) – mgr Maciej Jurasz PT OMT.
Kampus B, pracownia 214.
 
 
12:00-12:30 Przerwa kawowa.
 
12:30-14:00 Odkręgosłupowe bóle głowy – Grzegorz Balik PT KE OMT, członek Polskiego Stowarzyszenia Ortopedycznej Terapii Manualnej.
Kampus B, pracownia 114.
 
 
12:30-14:00 Manipulacje HVLA odcinka piersiowego kręgosłupa i górnego otworu klatki piersiowej – mgr Andrzej Łahoda PT OMT OMI, prezes Polskiego Stowarzyszenia Ortopedycznej Terapii Manualnej.
Kampus B, pracownia 214.
 
 
14:30-16:00 Medyczny trening terapeutyczny – mgr Przemysław Malich, fizjoterapeuta, wykładowca Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku.
Siedziba Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku, pracownia 015.
 
 
👉Miejsce konferencji naukowo-szkoleniowej

 

23.07.2022 r. – PRELEKCJE

Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
80-335 Gdańsk, Pelplińska 7
Audytorium – s. 100.
 
24.07.2022 r. – WARSZTATY
Kampus B – Biuro Alfa
80-332 Gdańsk, Piastowska 7
Pracownia 114 i 214 
 
Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
80-335 Gdańsk, Pelplińska 7
Pracownia 015 (dotyczy warsztatu Medyczny trening terapeutyczny)

Prelegenci

dr n. med. Mateusz Krakowiak

 specjalista neurochirurg zajmujący się leczeniem operacyjnym ośrodkowego układu nerwowego jak i małoinwazyjnymi metodami przeciwbólowymi. Uczestnik wielu zagranicznych staży w czołowych światowych ośrodkach :Francja-Mt Pelier Prof Duffau i Finlandia-Helsinki Prof Hernesniemi) jako specjalista neurochirurgi. Pracował w Elitarnym Szpitalu Neurochirurgicznym NHNN Queen Square London w UK.

mgr Ewa Dygaszewicz

certyfikowany edukator diabetologiczny. Członek Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Warszawie oraz prezes Oddziału Wojewódzkiego w Gdańsku. W 2020 roku na Pomorzu przygotowała i przeprowadziła międzynarodowy program KiDS na rzecz dzieci dotkniętych cukrzycą. Program ten został opracowany przez Międzynarodową Federacją Diabetologiczną (IDF) oraz Międzynarodowe Towarzystwo na rzecz Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą (ISPAD) w celu wspierania dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, dotkniętych cukrzycą typu 1 w leczeniu choroby, zwalczaniu dyskryminacji w środowisku szkolnym oraz budowaniu świadomości w zakresie zdrowego trybu życia. 
Od wielu lat prowadzi wykłady oraz warsztaty dietetyczne dla diabetyków, rad pedagogicznych w zakresie opieki nad dzieckiem z cukrzycą w placówce oświatowej, seniorów, osób z niepełnosprawnościami oraz uczestników projektów aktywizacyjnych. Jest autorką trzech książek z przepisami na dietetyczne potrawy „Gotujemy”, „Kierunek zdrowie” i „Potrawy wegetariańskie dla diabetyków” opracowanych dla osób z niepełnosprawnościami.
Pracuje w Poradni Diabetologicznej, Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej „Śródmieście” w Gdyni, gdzie prowadzi konsultacje indywidualne oraz szkolenia grupowe dla pacjentów z cukrzycą insulinozależną i insulinoniezależną. Jako specjalista dietetyki oraz szkoleniowiec w Laboratorium Innowacji Społecznych w Gdyni przygotowała cykl warsztatów tematycznych dotyczących zdrowia, w projekcie „System aktywizacji społeczno – zawodowej w Gdyni”, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego. Współpracuje również z Fundacją Integracja jako specjalista ds. dietetyki i żywienia prowadząc indywidualne konsultacje dietetyczne dla osób z niepełnosprawnościami w ramach projektów „Sprawni w pracy” i „Zdobywam pracę”.
Obecnie prowadzi własną firmę Fitdiab opracowując programy dietetyczne dla osób pragnących utrzymać zdrowie i sylwetkę oraz dla ludzi zmagających się z chorobami dieto-zależnymi.

mgr Bartosz Wilczyński

fizjoterapeuta, doktorant na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym oraz wykładowca w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in.: współpracując z rugbystami RC ARKA GDYNIA oraz młodymi piłkarzami Arka Gdynia SI. Trener przygotowania motorycznego. Zainteresowania naukowo-badawcze koncentruje w obszarze prewencji, diagnostyki i fizjoterapii urazów sportowych w populacji dzieci i młodzieży uprawiającej sport.
Do osiągnięć publikacyjnych należą prace dotyczące problematyki dynamicznej koślawości kolana i równowagi oraz ich wpływu na profilaktykę urazów narządu ruchu wśród młodych sportowców.

mgr Przemysław Malich

fizjoterapeuta, rozwija się w kierunku ortopedii. Uczestnik różnych kursów, warsztatów i szkoleń w zakresie terapii manualnej. Ukończył szkołę koncepcji Kaltenborna – Evjentha, ucząc się pod okiem instruktorów metody dra Ackermanna. Praktykuje pracę z powięzią.

mgr Aleksandra Cieloszczyk

fizjoterapeuta, wykładowca Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku. Przez kilka lat pracowała na różnych oddziałach szpitalnych w tym oddziałach chirurgicznych, internistycznych oraz intensywnej terapii, w 2020 roku również na oddziale covidowym. W roku 2020 została autorem oficjalnych wytycznych oraz prowadziła szkolenia dotyczące fizjoterapii pacjentów z COVID – 19. Od 2019 roku prowadzi konsultacje pacjentów z zaburzeniami oddychania w tym również pacjentów z COVID – 19. Na co dzień również zajmuje się pacjentami neurologicznymi, chirurgicznymi i pacjentami po urazach czaszkowo – mózgowych. 

mgr Andrzej Łahoda PT OMT OMI

Grzegorz Balik PT KE OMT

mgr Maciej Jurasz PT OMT

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji i videorelacji z wydarzenia.

Scroll to Top