Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych

10 maja w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku to wyjątkowy dzień, w którym skupimy swoją uwagę na istotnych aspektach obszaru ochrony zdrowia, świętując obchody Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych, a także organizując Dzień Otwarty kierunku PIELĘGNIARSTWO oraz Dzień Otwarty Funduszy Europejskich. 
W programie :
✔️10:30 – Przywitanie Uczestników – dr n. med. Marzena Podgórska
✔️10:35 – Prelekcja pt. „Być pielęgniarką” – dr n. o zdr. Krystyna Paszko – koordynator kierunku pielęgniarstwo w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku, Dyrektor ds. Pielęgniarstwa i Organizacji Opieki, Szpital św. Wojciecha, Copernicus Podmiot Leczniczy Sp. z o.o.
✔️11:00 – Prelekcja pt. „Pielęgniarka XXI wieku – rozważna czy z misją – jej wpływ na przyszłość ochrony zdrowia”- Karolina Slażewicz – Dyrektor Centrum Medycznego grupy LUXMED Sp. z o.o.

Ponadto
,
✔️ spotkania ze Studentami kierunku pielęgniarstwo,
✔️ prezentacja profesjonalnych pracowni specjalistycznych, dedykowanych kierunkowi pielęgniarstwo,
✔️ bezpłatne badania pomiaru siły oraz pomiaru ciśnienia,
✔️ pokaz samobadania piersi i jąder z wykorzystaniem fantomów,
✔️ możliwość skorzystania z urządzenia UV do kontroli poprawności dezynfekcji rąk,
✔️ pokaz umiejętności pobierania krwi z z wykorzystaniem fantomów,
✔️ prezentacja filmu o projektach zrealizowanych na rzecz osób z niepełnosprawnościami w ramach Funduszy Europejskich.
 
Do udziału w wydarzeniu serdecznie zapraszamy Studentów, Uczniów szkół średnich, a w szczególności Uczniów klas i szkół o profilu medycznym, którzy chcieliby związać swoją przyszłość z kształceniem na kierunku pielęgniarstwo oraz wszystkich osób zainteresowanych powyższą tematyką.
 
Jeżeli marzysz o karierze w obszarze zdrowia, chcesz rozpocząć studia, które zapewnią Ci stabilny zawód w przyszłości, a jednocześnie pragniesz realizować się niosąc pomoc innym, skorzystaj z oferty kierunków oferowanych przez Wyższą Szkołę Zdrowia w Gdańsku, w tym pożądanego na rynku pracy kierunku, PIELĘGNIARSTWO.
 
Scroll to Top