KOSMETOLOG ZAWÓD Z PRZYSZŁOŚCIĄ

kosmetologNa pytanie: „Dlaczego wybrałyście kierunek kosmetologia?”, nasze studentki odpowiadają: „Chciałam połączyć przyjemne z pożytecznym”, „Interesuję się zastosowaniem medycyny w pielęgnacji ciała”, „Chcę pomagać innym”. W tych odpowiedziach kryje się dużo racji. Dla pasjonatek piękna i urody kierunek ten jest najlepszym rozwiązaniem. Łączy on pracę z pasją. A jeśli chodzi o pasję, tutaj jest ona najważniejsza!

Kosmetolodzy (oprócz salonu kosmetycznego) mogą pracować w placówkach naukowo-badawczych (np. laboratoriach kosmetycznych), koncernach farmaceutycznych i kosmetycznych oraz gabinetach współpracujących z klinikami lekarskimi. Udzielają porad w wydawnictwach zajmujących się zdrowiem i urodą. Osoby komunikatywne z predyspozycjami trenerskimi mogą wybrać ścieżkę specjalisty ds. szkoleń lub menedżera. Otwarta jest również ścieżka kariery naukowej i pracy dydaktycznej w tym zawodzie.
Bardzo ważne jest śledzenie trendów w branży, czyli udział w targach kosmetycznych, pokazach firm, konferencjach medycznych itp. Istotne jest także obeznanie z fachową literaturą oraz prasą, które na bieżąco informują o wszelkich nowościach i wydarzeniach branżowych w kraju i zagranicą.

Tytuł kosmetologa daje zatem szerokie możliwości wyboru profilu zatrudnienia.
Coraz bardziej popularny zawód kosmetologa należy do grupy prestiżowych profesji, przed którymi rysuje się ciekawa przyszłość.

KOSMETOLOGIA
studia stacjonarne: 2 300 zł/semestr
Już od 460 zł/miesiąc!
studia niestacjonarne: 2 500 zł/semestr
Już od 500 zł/miesiąc!

[su_button url=”https://www.wsz.pl/rekrutacja/wymagane-dokumenty/” background=”#6F7A85″]Wymagane dokumenty[/su_button]

Scroll to Top