IX Wiosenne spotkania ze zdrowiem-dziękujemy!

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA GALERII ZDJĘĆ Z IX WIOSENNYCH SPOTKAŃ ZE ZDROWIEM "KWITNĄCE EMOCJE"

IX WIOSENNE SPOTKANIA ZE ZDROWIEM - 21 MARCA (CZWARTEK)

Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku serdecznie zaprasza na IX Wiosenne Spotkania ze Zdrowiem które odbędą się w czwartek, 21 marca w siedzibie Uczelni. Tegoroczne hasło wydarzenia – „Kwitnące emocje” ma na celu zwrócenie uwagi na to, że zdrowie człowieka nie polega tylko na utrzymaniu ciała w dobrej kondycji. Sfera psychiczna jest tak samo istotnym i niezbędnym elementem dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.
Wiosna to czas przebudzenia. Tak jak kwiaty potrzebują odpowiedniej opieki, aby rozkwitać, tak i nasze emocje wymagają uwagi i pielęgnacji. Zadbajmy więc o nie wspólnie podczas IX Wiosennych Spotkań ze Zdrowiem. W ramach wydarzenia przygotowaliśmy bogaty program, który nie tylko edukuje, ale także inspiruje do wprowadzenia zmian, które pomogą zadbać o zdrowie psychiczne.

Do udziału w wydarzeniu zapraszamy do zarówno grupy zorganizowane jak i pojedyncze osoby. Przedstawicieli szkół średnich, którzy chcą wziąć udział w wydarzeniu z grupą młodzieży, zapraszamy do wcześniejszego kontaktu: promocja@wsz.pl.

RAMOWY PLAN WYDARZENIA

PRELEKCJE  – Audytorium s.100
10:00
– Przywitanie gości i uroczyste otwarcie IX Wiosennych Spotkań ze Zdrowiem przez dr n. med. Marzenę Podgórską – Rektora Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku, s. 100, audytorium.
10:15 – Prelekcja pt. „Miłość, związki i psychoterapia par” prowadzona przez dr hab. Tomasza Lecha, profesora WSZ, koordynatora kierunku psychologia w WSZ.
11:00Profilaktyka Raka Piersi, mgr Elżbieta Zygmuntowicz, Starszy Asystent Sekcji Higieny Dzieci i Młodzieży z Promocją Zdrowia, mgr Michalina Majewska Młodszy Asystent Sekcji Higieny Dzieci i Młodzieży z Promocją Zdrowia Powiatowa Stacja SSE w Gdańsku.

WARSZTATY – obowiązują zapisy – napisz na promocja@wsz.pl .
12:00 Ciałopozytywność – dr n. med. Anna Kamm, koordynator kierunku kosmetologia w WSZ w Gdańsku.
12:00 Czy dieta ma sens? – mgr Ewa Dygaszewicz, wykładowca WSZ w Gdańsku, Członek Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Warszawie oraz prezes Oddziału Wojewódzkiego w Gdańsku.
13:00 Kto karze mi się tak zachowywać? – czyli o wewnętrznych stanach „Ja” przez które czasem wpadamy w kłopoty– mgr Anna Szymborska, psycholog, wykładowca WSZ w Gdańsku.

PARTNER SPOTKANIA

Śledź wydarzenie na Trójmiejskiej Mapie Akademickiej.

21 marca - Światowy Dzień Zespołu Downa

Dzień Kolorowej Skarpetki – Światowy Dzień Zespołu Downa
W dniu 21 marca obchodzimy także Światowy Dzień Zespołu Downa, ustanowiony w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa, który od 2012 r. jest pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych. W dniu 21 marca zapraszamy więc uczestników Wiosennych Spotkań ze Zdrowiem do ubrania kolorowych skarpetek, oczywiście nie do pary! Akcja ma na celu przełamywanie stereotypów związanych z Zespołem Downa, a założenie dwóch różnych skarpetek jest symbolem wsparcia dla osób z trisomią 21.

PATRONAT HONOROWY

PATRONATY

PATRONAT MEDIALNY

Scroll to Top