Health&Beauty Kobiety Biznesu

„Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego.” mawiała Estée Lauder – założycielka amerykańskiego koncernu kosmetycznego. Taką samą dywizją kierują się w życiu niezwykłe kobiety, które odniosły sukces w branży Health&Beauty, a dziś są inspiracją dla młodszych pokoleń i przykładem, że płeć piękna nie oznacza, że płci słabszej.

Jak wielka jest siła kobiet? Czy ich droga to sukcesu jest trudniejsza? Dlaczego wybrały taki zawód?  O tym wszystkim, a także o specyfikacji zawodu każdej z zaproszonych pań porozmawialiśmy w nowym cyklu wieczorków eksperckich w WSZ – Health&Beauty – Kobiety Biznesu.

Wieczorne spotkania z ekspertami były okazją do wysłuchania ciekawych wykładów zaproszonych gości z zakresu m.in. dietetyki, kosmetologii i fizjoterapii, poznania ich historii drogi do sukcesu, przeszkód z jakimi musiały się mierzyć. Widzowie mieli również możliwość zadawania własnych pytań podczas panelu dyskusyjnego.

Rozmowy z zaproszonymi gośćmi prowadziła dr n. med. Marzena Podgórska – rektor Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w naszym wydarzeniu. Kolejna edycja już z początkiem nowego roku. 

 

W dniu 24 marca 2022 r. odbyło się ostatnie spotkanie z ekspertem w ramach I edycji z cyklu wieczorków eksperckich w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku – Health&Beauty Kobiety Biznesu.

Podczas wydarzenia prowadzona była również zbiórka finansowa organizowana na rzecz pomocy osobom przybywającym z Ukrainy. 

Tym razem naszym gościem była Pani Ewa Dygaszewicz – absolwentka kierunku Dietetyka w Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku oraz kierunku Towaroznawstwo o specjalizacji Żywienie i Dietetyka na Uniwersytecie Morskim w Gdyni.
Uczestnicy wydarzenia mieli także okazję wysłuchać wykładu na temat: „Strategia pracy z pacjentem w gabinecie dietetycznym”.

Pani Ewa specjalizację w zakresie chorób wewnętrznych i metabolicznych uzyskała na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Jest certyfikowanym edukatorem diabetologicznym. Członek Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Warszawie oraz prezes Oddziału Wojewódzkiego w Gdańsku. W 2020 roku na Pomorzu przygotowała i przeprowadziła międzynarodowy program KiDS na rzecz dzieci dotkniętych cukrzycą. Program ten został opracowany przez Międzynarodową Federacją Diabetologiczną (IDF) oraz Międzynarodowe Towarzystwo na rzecz Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą (ISPAD) w celu wspierania dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, dotkniętych cukrzycą typu 1 w leczeniu choroby, zwalczaniu dyskryminacji w środowisku szkolnym oraz budowaniu świadomości w zakresie zdrowego trybu życia. W projekcie wzięły udział 104 szkoły z całej Polski, 650 nauczycieli oraz blisko 40 tysięcy dzieci a w przeprowadzonym szkoleniu online wzięło udział ponad 2000 osób.
Od wielu lat prowadzi wykłady oraz warsztaty dietetyczne dla diabetyków, rad pedagogicznych w zakresie opieki nad dzieckiem z cukrzycą w placówce oświatowej, seniorów, osób z niepełnosprawnościami oraz uczestników projektów aktywizacyjnych. Jest autorką trzech książek z przepisami na dietetyczne potrawy „Gotujemy”, „Kierunek zdrowie” i „Potrawy wegetariańskie dla diabetyków” opracowanych dla osób z niepełnosprawnościami.
Pracuje w Poradni Diabetologicznej, Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej „Śródmieście” w Gdyni, gdzie prowadzi konsultacje indywidualne oraz szkolenia grupowe dla pacjentów z cukrzycą insulinozależną i insulinoniezależną. Jako specjalista dietetyki oraz szkoleniowiec w Laboratorium Innowacji Społecznych w Gdyni przygotowała cykl warsztatów tematycznych dotyczących zdrowia, w projekcie „System aktywizacji społeczno – zawodowej w Gdyni”, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego. Współpracuje również z Fundacją Integracja jako specjalista ds. dietetyki i żywienia prowadząc indywidualne konsultacje dietetyczne dla osób z niepełnosprawnościami w ramach projektów „Sprawni w pracy” i „Zdobywam pracę”.
Obecnie prowadzi własną firmę Fitdiab opracowując programy dietetyczne dla osób pragnących utrzymać zdrowie i sylwetkę oraz dla ludzi zmagających się z chorobami dieto-zależnymi.

Za nami drugie spotkanie z cyklu wieczór z ekspertem w WSZ „Health&Beauty – Kobiety Biznesu”. Wysłuchaliśmy inspirującej opowieści Pani Joanny Matuszewskiej – dziennikarki radiowej Radio Gdańsk S.A., specjalistki w zakresie komunikacji medialnej.

Pani Joanna w Radiu Gdańsk prowadzi audycje popularnonaukowe o nauce, zdrowiu, psychologii i wychowaniu dzieci i młodzieży.  Jest wykładowcą Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku w zakresie promocji i marketingu dla kosmetologów oraz przedmiotów „Pacjent z niepełnosprawnością” i „Pozamedyczne problemy pacjenta onkologicznego” na GUMed.
Działa jako menadżer rehabilitacji w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku, gdzie wspiera kobiety chorujące na raka piersi. Jest autorką trzech poradników na temat choroby nowotworowej, wydanych przez Urząd Marszałkowski w Gdańsku i dostępnych dla pacjentów pomorskich szpitali.  W 2021r. ukazała się monografia z jej artykułem pt.: „Rola rehamenadżera w procesie kompleksowej rehabilitacji chorych z rakiem piersi”, wydana przez Uniwersytet Medyczny w Lublinie i Polską Akademię Nauk.
Laureatka wielu nagród i wyróżnień, m.in.: dwukrotnie Lodołamacza (2018,2021), przyznawanego przez środowisko osób z niepełnosprawnościami, oraz w 2022r. nagrody Sukces w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny w kategorii Media i PR.

Przy blasku świec, Pani Joanna opowiedziała między innymi o początkach i najtrudniejszych momentach w swojej karierze, a także o najważniejszym przesłaniu w pracy dziennikarza medycznego. Poprowadziła również krótki wykład na temat: „Mój różowy październik” – historię swoich doświadczeń związanych z leczeniem raka piersi. Wzruszająca i budująca opowieść o tym, co powinny wiedzieć kobiety i jak działać żeby dać sobie szansę na wyleczenie choroby nowotworowej.

Na uczestników wydarzenia czekał drobny poczęstunek oraz konkurs.

Pierwsze spotkanie z cyklu wieczór z ekspertem w WSZ „Health&Beauty – Kobiety Biznesu” za nami.
W niezwykłym klimacie i blasku świec wysłuchaliśmy inspirującej opowieści Pani Dominika Hamziuk – wizażystki z wieloletnim doświadczeniem, która przez wiele lat realizowała się zawodowo odpowiadając za makijaże modeli i aktorów podczas sesji zdjęciowych, pokazów mody, filmów oraz reklam. Wielki świat telewizyjnych produkcji był dla Pani Dominiki okazją do zdobycia cennych doświadczeń, nawiązania nowych znajomości oraz poznania fascynujących ludzi, która podzieliła się z nami historią swojej drogi do sukcesu.
Nie zabrakło zarówno zakulisowych ciekawostek z planów zdjęciowych i pokazów mody, jak i rzetelnych porad dla osób, które dopiero wkraczają na ścieżkę zawodową.
Spotkanie wzbogacone zostało wykładem na temat kamuflażu w makijażu medycznym. Na zakończenie wieczoru Uczestnicy mieli możliwość zadawania pytań ekspertowi.

Scroll to Top