Spotkania z dziećmi i młodzieżą w Gdyńskim Centrum Filmowym

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Drodzy Nauczyciele! Serdecznie zapraszamy do udziału w najnowszym projekcie Gdyńskiego Centrum Filmowego:
„O co BIEGA – ZDROWA preLEKCJA W CENTRUM”

„O co BIEGA” – to zainicjowany przez Gdyńskie Centrum Filmowe projekt spotkań dla dzieci i młodzieży, mający na celu szeroko pojętą edukację w zakresie zdrowia zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Wzbogacone indywidualnie dobranymi projekcjami kinowymi działanie, połączy naukę z filmowym przeżyciem. Spotkania zostaną przeprowadzone we współpracy z Pomorskim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym. Poprowadzą je specjaliści m.in. z Państwowej Inspekcji Sanitarnej, Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku, Akademickiego Centrum Zdrowia, Policji, Kuratorium Oświaty. Pierwsze tematy obejmą: zdrowe odżywianie i aktywność fizyczną, problematykę uzależnień, bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku, bezpieczeństwo w lesie, dbanie o skórę – zapobieganie czerniakom, szczepienia ochronne, zdrowie jamy ustnej, podstawowe zasady higieny oraz wiele innych. Poszczególne spotkania dedykowane określonym grupom wiekowym obejmą uczniów szkół podstawowych z klas I-III, IV-VIII, a także młodzież uczęszczającą do szkół ponadpodstawowych.
Projekt został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gdyni.

PIERWSZE SPOTKANIE Z CYKLU ADRESOWANE BYŁO DO STARSZYCH KLAS SZKÓŁ PODSTAWOWYCH (kl. V-VIII).
23 lutego (czwartek), godz. 10:00, Sala Goplana
PreLEKCJĘ „W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH” poprowadzIŁ dietetyk kliniczny mgr Michał Kaźmierczak wraz ze studentką dietetyki z Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku oraz Zbigniew Zawadzki, kierownik Oddziału Promocji Zdrowia z Higieną Dzieci i Młodzieży Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku.

Po spotkaniu odbył się pokaz filmu „MOJA CHUDA SIOSTRA”.
Opis filmu:
Katja jest utalentowaną łyżwiarką figurową, stale zajętą w szkole lub na treningach. W domu to na niej, a nie jej siostrze Stelli, skupia się prawie cała uwaga rodziców. Stella podziwia starszą siostrę i stara się ją naśladować. To ona właśnie odkrywa, że z Katją dzieje się coś złego: dziewczyna cierpi na zaburzenie odżywiania, które może kosztować ją życie. Stella chce powiedzieć rodzicom, ale Katja wymusza na niej przysięgę, że tego nie zrobi. To jednak zbyt duże brzemię dla tak młodej dziewczyny. Film pokazuje, jak choroba Katji powoli doprowadza całą rodzinę na skraj rozpaczy.

Najlepszy film w sekcji „Generation Kplus” Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. Zdobył także nagrodę publiczności w Göteborgu.
reż. Sanna Lenken, 2015, Niemcy, Szwecja,  96’

Kontakt i rezerwacje: tel. 790 490 029, rezerwacje@gcf.org.pl

Projekt „O co BIEGA” jest realizowany przez Gdyńskie Centrum Filmowe oraz Pomorskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Gdańsku

Scroll to Top