Wyzsza Szkola Zarzadzania

DIETETYKA

Studia I i II stopnia
Wyzsza Szkola Zarzadzania

FIZJOTERAPIA

Studia jednolite magisterskie

Wyzsza Szkola Zarzadzania

KOSMETOLOGIA

Studia I i II stopnia

Wyzsza Szkola Zarzadzania

Praktycznie dla zdrowia - rozwój kompetencji zawodowych
w ramach zintegrowanych programów kształcenia
w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku.

Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach umowy POWR.03.05.00-00-ZR07/18-00

Wyzsza Szkola Zarzadzania
ZDROWIE PUBLICZNE

Studia I stopnia

Wyzsza Szkola Zarzadzania

DIETETYKA

Studia I i II stopnia

Wyzsza Szkola Zarzadzania

FIZJOTERAPIA

Studia jednolite
magisterskie

Wyzsza Szkola Zarzadzania

KOSMETOLOGIA

Studia I i II stopnia

Wyzsza Szkola Zarzadzania

Konkurencyjni na rynku pracy
- zwiększenie kompetencji
studentów kosmetologii
Wyższej Szkoły Zdrowia
w Gdańsku

Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich
w ramach umowy POWR.03.01.00-00-K409/16

Wyzsza Szkola Zarzadzania

Praktycznie dla zdrowia
- rozwój kompetencji zawodowych
w ramach zintegrowanych
programów kształcenia
w Wyższej Szkole Zdrowia
w Gdańsku.

Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich
w ramach umowy POWR.03.05.00-00-ZR07/18-00

Kosmetologia – studia I stopnia

KOSMETOLOGIA
studia licencjackie

Oferujemy możliwość studiowania na kierunku kosmetologia, zapraszamy do podjęcia u nas studiów na poziomie licencjackim. Możesz studiować w formie dziennej lub zaocznej.

Zawód kosmetologa jest obecny od starożytności, ale to w ostatnich latach wzrosło zapotrzebowanie na tę profesję, na specjalistów od piękna i zdrowia. Kosmetologia jest dziedziną łączącą w sobie zagadnienia z różnych obszarów – dermatologii, medycyny estetycznej, anatomii, histologii, fizjologii, biochemii, alergologii, fizjoterapii i wielu innych nierozerwalnie związanych z ciałem człowieka, a zatem także medycyną.

Naszym celem jest przygotowanie do profesjonalnego wykonywania zawodu kosmetologa. Pragniemy nauczyć Cię, jak stać się specjalistą w tej dziedzinie.

Zakładane przez nas efekty uczenia się dotyczą zarówno części teoretycznej, jak i praktycznej. Wiedza jest niezbędna, by poprawnie wykonywać swój zawód. Ćwiczenia w profesjonalnie wyposażonych pracowniach i pod okiem wysoko wykwalifikowanych specjalistów pracujących w branży Beauty i medycznej pomogą uzyskać wysokie wyniki. Studiując kosmetologię, dowiesz się, jak funkcjonuje organizm, poznasz tajniki ludzkiego ciała i zasady nim rządzące. Nauczymy Cię, w jaki sposób należy dobierać zabiegi do konkretnych przypadków, jak poprawnie je wykonywać , a kiedy ich nie robić. Poznasz zasady dotyczące obsługiwania specjalistycznej aparatury stosowanej w kosmetologii, kiedy należy jej używać i w jak sposób. Dowiesz się, jak wykonywać zabiegi podologiczne, a także jak postępować w przypadku różnych schorzeń podologicznych.

Nauczysz się samodzielnie wykonywać kosmetyki na podstawie receptury dokonując odpowiednich obliczeń chemicznych, oraz ustalać wpływ składników danego produktu kosmetycznego na procesy biochemiczne zachodzące w skórze. Poznasz zasady analizy wpływu różnych bodźców na ciało człowieka, w tym aromaterapię.  Zdobędziesz wiedzą niezbędną do rozpoznania stanów chorobowych i nauczyć się współpracować ze specjalistami w tym zakresie.

Dowiesz się także, jak zmieniał się kanon piękna w ciągu lat, co było uznawane za estetyczne, co jest do dziś. Nauczysz się, jak wykonać różne rodzaje makijażu oraz czym się kierować, proponując stylizacje dostosowane do okoliczności.

Pokażemy Ci, jak być dobrym kosmetologiem – empatycznym i przyjaznym wobec klientów, znającym i stosującym się do zasad etycznych oraz potrafiącym zarządzać własnym gabinetem kosmetycznym.

Uczyń świat piękniejszym, zadbaj o swoja przyszłość – dołącz do nas!
Swoją pasję będzie mógł rozwijać w kole naukowym DermoLab WSZ.

W ubiegłych latach studenci kosmetologii rozwijali swoje zainteresowania,  pogłębiali wiedzę, a także doskonalili umiejętności praktyczne w kole naukowym KOSMETOSKAN.

⭐️⭐️REKOMENDACJE ⭐️⭐️

„Dziś, jako absolwentka Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku, chciałabym bardzo serdecznie zachęcić wszystkich do studiowania na tej uczelni. Szczególnie osoby, które chcą rozwijać swoje pasje i uczyć się od najlepszych wykładowców, którzy mają wielką wiedzę i potencjał i są bardzo uznawani wśród innych osób w środowisku zawodowym. Dzięki projektowi, który organizowany był przez naszą uczelnię i współfinansowany przez Unię Europejską, osiągnęłam kwalifikacje i czuję się pełnowartościowym kosmetologiem, który jest gotowy na podbój rynku pracy. Na pewno nie jest to koniec mojej przygody z Wyższą Szkołą Zdrowia, ze względu na to, jak dużą wiedzę można tu zdobyć. Szkoła posiada bardzo dobrze wyposażone pracownie oraz duży zasób kosmetyków. Jestem zdecydowana kontynuować tutaj studia na drugim stopniu”.
-Absolwentka kierunku kosmetologia

„Jestem absolwentką kosmetologii. Kosmetologia jest prężnie i dynamicznie rozwijającym się kierunkiem, w związku z czym stwarza nam – absolwentom możliwość rozwoju na wielu płaszczyznach. Ponadto, oferta kształcenia uczelni, różnorodność przedmiotów i wkład wykładowców umożliwiają nam praktyczne poszerzanie swojej wiedzy i umiejętności, które będziemy mogli z powodzeniem wykorzystywać w życiu zawodowym”.
-Absolwentka kierunku kosmetologia

„W Wyższej Szkole Zdrowia można uczyć się praktycznych kierunków. Szkoła jest zlokalizowana w fajnym miejscu i oferuje bardzo praktyczne kierunki studiów, takie jak dietetyka, fizjoterapia czy kosmetologia. Prowadzący kładą duży nacisk na praktyki i praktyczne podejście do zawodu. Wykładowcy są bardzo wyrozumiali. Polecamy i zapraszamy”. 
-Absolwentki kierunku kosmetologia

„Studiowało się bardzo przyjemnie. Można było połączyć życie prywatne i szkołę. Uzyskałyśmy bardzo dobre wyniki na zakończenie studiów i będziemy dalej kontynuować naukę w Wyższej Szkole Zdrowia na magisterce”.
-Absolwentki kierunku kosmetologia

„Bardzo polecam uczelnię WSZ w Gdańsku, ponieważ jest bardzo profesjonalna kadra, świetne zajęcia i bogato wyposażone sale praktyczne”.
-Absolwentka kierunku kosmetologia

WYKŁADOWCY CELE KSZTAŁCENIA CO PO STUDIACH CZAS TRWANIA STUDIÓW OPŁATY PROGRAM STUDIÓW EFEKTY UCZENIA SIĘ PRAKTYKI ZAWODOWE
Cofnij
WSZ na Facebooku