Wyzsza Szkola Zarzadzania

DIETETYKA

Studia I i II stopnia
Wyzsza Szkola Zarzadzania

FIZJOTERAPIA

Studia jednolite magisterskie

Wyzsza Szkola Zarzadzania

KOSMETOLOGIA

Studia I i II stopnia

Wyzsza Szkola Zarzadzania

Praktycznie dla zdrowia - rozwój kompetencji zawodowych
w ramach zintegrowanych programów kształcenia
w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku.

Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach umowy POWR.03.05.00-00-ZR07/18-00

Wyzsza Szkola Zarzadzania
ZDROWIE PUBLICZNE

Studia I stopnia

Wyzsza Szkola Zarzadzania

DIETETYKA

Studia I i II stopnia

Wyzsza Szkola Zarzadzania

FIZJOTERAPIA

Studia jednolite
magisterskie

Wyzsza Szkola Zarzadzania

KOSMETOLOGIA

Studia I i II stopnia

Wyzsza Szkola Zarzadzania

Konkurencyjni na rynku pracy
- zwiększenie kompetencji
studentów kosmetologii
Wyższej Szkoły Zdrowia
w Gdańsku

Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich
w ramach umowy POWR.03.01.00-00-K409/16

Wyzsza Szkola Zarzadzania

Praktycznie dla zdrowia
- rozwój kompetencji zawodowych
w ramach zintegrowanych
programów kształcenia
w Wyższej Szkole Zdrowia
w Gdańsku.

Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich
w ramach umowy POWR.03.05.00-00-ZR07/18-00

CURATIO Międzynarodowe Targi Turystyki Medycznej i Profilaktyki Zdrowotnej

Szanowni Państwo, 

uprzejmie informujemy, że Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku jako istotny ośrodek kształcenia specjalistów z zakresu nauk o zdrowiu, została partnerem prestiżowego wydarzenia.

W dniach 23-24 września w Centrum Konferencyjnym Amberexpo w Gdańsku odbędą się Curatio Międzynarodowe Targi Turystyki Medycznej i Profilaktyki Zdrowotnej.

To pierwsza edycja wydarzenia, która otworzy nowe horyzonty dla rozwoju i promocji usług medycznych na rynku krajowym i zagranicznym. Targi poświęcone będą tematyce turystyki medycznej, uzdrowiskowej, beauty i wellness. Ponadto wydarzeniu towarzyszyć będzie bogaty program konferencyjny w zakresie turystyki medycznej, bariatrii i rehabilitacji pocovidowej. To niezwykła okazja do spotkania z wieloma wybitnymi specjalistami branży zdrowia, a także przedstawicielami firm z zakresu usług i produktów medycznych.

Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku jako partner wydarzenia zaprezentuje dwa wykłady tematyczne na scenie głównej związane z obszarem zdrowia:

 • 23 września 2022 r. godz. 13:00  – scena A
  Covid-19 okiem fizjoterapeuty – charakterystyka pacjenta, jego objawy, możliwości powrotu do zdrowia. – mgr Przemysław Malich, absolwent Olsztyńskiej Szkoły Wyższej im. J. Rusieckiego w Olsztynie. Certyfikowany terapeuta manualny, uczestnik Akademii Ortopedycznej Terapii Manualnej Manualnej, wykładowca w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku, właściciel firmy Terapia Manualna – Malich Przemysław.

 • 24 września 2022 r. godz. 14:30 – scena B
  Pacjent z otyłością oraz cukrzycą typu 2. – Ewa Dygaszewicz, certyfikowany edukator diabetologiczny. Członek Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Warszawie oraz prezes Oddziału Wojewódzkiego w Gdańsku.

  Pani Ewa w 2020 roku na Pomorzu przygotowała i przeprowadziła międzynarodowy program KiDS na rzecz dzieci dotkniętych cukrzycą. Program ten został opracowany przez Międzynarodową Federacją Diabetologiczną (IDF) oraz Międzynarodowe Towarzystwo na rzecz Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą (ISPAD) w celu wspierania dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, dotkniętych cukrzycą typu 1 w leczeniu choroby, zwalczaniu dyskryminacji w środowisku szkolnym oraz budowaniu świadomości w zakresie zdrowego trybu życia. Od wielu lat prowadzi wykłady oraz warsztaty dietetyczne dla diabetyków, rad pedagogicznych w zakresie opieki nad dzieckiem z cukrzycą w placówce oświatowej, seniorów, osób z niepełnosprawnościami oraz uczestników projektów aktywizacyjnych. Jest autorką trzech książek z przepisami na dietetyczne potrawy „Gotujemy”, „Kierunek zdrowie” i „Potrawy wegetariańskie dla diabetyków” opracowanych dla osób z niepełnosprawnościami. Pracuje w Poradni Diabetologicznej, Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej „Śródmieście” w Gdyni, gdzie prowadzi konsultacje indywidualne oraz szkolenia grupowe dla pacjentów z cukrzycą insulinozależną i insulinoniezależną.


Ponadto uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję odwiedzić stoisko Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku, na którym czekały będą specjalnie przygotowane atrakcje:

 • Konsultacje fizjoterapeutyczne, w tym masaże.
 • Konsultacje dietetyczne, w tym analiza składu masy ciała.
 • Badanie poziomu cukru.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia strony poświęconej organizacji targów: https://curatio.pl/

Cofnij
WSZ na Facebooku