Wyzsza Szkola Zarzadzania

DIETETYKA

Studia I i II stopnia
Wyzsza Szkola Zarzadzania

FIZJOTERAPIA

Studia jednolite magisterskie

Wyzsza Szkola Zarzadzania

KOSMETOLOGIA

Studia I i II stopnia

Wyzsza Szkola Zarzadzania

Konkurencyjni na rynku pracy
- zwiększenie kompetencji studentów kosmetologii
Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku

Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach umowy POWR.03.01.00-00-K409/16

Wyzsza Szkola Zarzadzania

Praktycznie dla zdrowia - rozwój kompetencji zawodowych
w ramach zintegrowanych programów kształcenia
w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku.

Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach umowy POWR.03.05.00-00-ZR07/18-00

Wyzsza Szkola Zarzadzania

DIETETYKA

Studia I i II stopnia

Wyzsza Szkola Zarzadzania

FIZJOTERAPIA

Studia jednolite
magisterskie

Wyzsza Szkola Zarzadzania

KOSMETOLOGIA

Studia I i II stopnia

Wyzsza Szkola Zarzadzania

Konkurencyjni na rynku pracy
- zwiększenie kompetencji
studentów kosmetologii
Wyższej Szkoły Zdrowia
w Gdańsku

Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich
w ramach umowy POWR.03.01.00-00-K409/16

Wyzsza Szkola Zarzadzania

Praktycznie dla zdrowia
- rozwój kompetencji zawodowych
w ramach zintegrowanych
programów kształcenia
w Wyższej Szkole Zdrowia
w Gdańsku.

Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich
w ramach umowy POWR.03.05.00-00-ZR07/18-00

Juwenalia, czyli …rządzimy, Głos Wybrzeża, 10-12 maja 2002

Juwenalia, czyli… rządzimy
Głos Wybrzeża, 10-12 maja 2002

Tego jeszcze nie było. W ciągu kilkunastu sekund rektorskie insygnia straciło aż dwóch profesorów! Jednak proszę się nie obawiać. Przy ul. Wiejskiej wczoraj w samo południe nie doszło do zamachu stanu. Janusz Czerwiński, rektor Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu oraz Andrzej Halicki, rektor Wyższej Szkoły Zdrowia, z własnej woli przekazali na dwa dni rządy w uczelniach studentom. Tak rozpoczęły się Juwenalia…

Prof. Janusz Czerwiński jest „weteranem” tego typu ceremonii, gdyż właśnie dobiega końca druga z rzędu kadencja jego kierowania uczelnią. Zatem po raz kolejny wykazał wiarę w organizacyjne zdolności studentów i z ufnością przekazał im swoje włości. Na scenie, która jest centralnym punktem imprezy, mikrofony przejęli Marta Waszkiel i Robert Sokołowicz. Natomiast na czele AWFiS stanęła Iwona Czaban, wiceprzewodnicząca Rady Samorządu Studentów AWFiS.
– Czuję tremę. Nawet nieco broniłam się przed tą odpowiedzialnością. Jednak przekonano mnie, że lepiej będzie, jeśli na czele dni kultury studenckiej stanie para, a że nasi sąsiedzi delegowali pana, to AWFiS postawiła na mnie. Cóż mogę obiecać? Władzom uczelni – że zapewnimy spokój i porządek, a studentom – dobrą zabawę – deklaruje Czaban. Parlament Studentów WSZ po raz pierwszy włączył się do Juwenaliów. Jego wiceprzewodniczący, Adam Sierant na dwa najbliższe dni pozbawił władzy prof. Andrzeja Balickiego.
– Jako uczelnia istniejemy od niespełna trzech lat, a zatem nie mogliśmy jeszcze zagospodarować wszelkich sfer życia. W pierwszym rzędzie postawiliśmy na naukę, a następnie na rozwój samorządności. Do parlamentu mam pełne zaufanie, gdyż są w nim studenci, którzy od pierwszego roku studiów wykazywali się żyłką społecznikowską. Cieszę się, że na nowe dla nas obszary wkraczamy wespół z AWFiS, renomowaną uczelnią i naszą sąsiadką – podkreśla rektor Balicki, który nie odkrył sportowej karty życiorysu.
– Pan profesor trenował gimnastykę – wydał prof. Zbigniew Szot, który dla ludzi parających się tą profesją oraz dla członków ZTL Neptun, który wystąpił wczoraj w repertuarze tańców ludowych, ma szczególną atencję.
Punkt programu, któremu patronuje WSZ, odbędzie się dzisiaj o godzinie 15.00. W zawodach Strong Man puchar funduje Marcin Geryk, kanclerz uczelni. Natomiast prof. Czerwiński zaraz po przekazaniu władzy wziął do ręki pistolet i… wystartował blisko pół setki zawodniczek i zawodników, którzy na blisko trzykilometrowej trasie rywalizowali o Puchar J.M Rektora AWFiS. Kroku studentom próbował dotrzymać dr Wojciech Ratkowski, ale musiał zadowolić się miejscem w czołowej „10″. Na mecie Tomasz Halulko odnotował następującą kolejność – kobiety: 1. Aleksandra Jersak, 2. Joanna Dziadyk, 3. Magdalena Trzasko; mężczyźni: 1. Rafał Stasiukiewicz, 2. Paweł Kalinowski, 3. Piotr Suchenia.

Cofnij

WSZ na Facebooku