Wyzsza Szkola Zarzadzania

DIETETYKA

Studia I i II stopnia
Wyzsza Szkola Zarzadzania

FIZJOTERAPIA

Studia jednolite magisterskie

Wyzsza Szkola Zarzadzania

KOSMETOLOGIA

Studia I i II stopnia

Wyzsza Szkola Zarzadzania

Konkurencyjni na rynku pracy
- zwiększenie kompetencji studentów kosmetologii
Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku

Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach umowy POWR.03.01.00-00-K409/16

Wyzsza Szkola Zarzadzania

Praktycznie dla zdrowia - rozwój kompetencji zawodowych
w ramach zintegrowanych programów kształcenia
w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku.

Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach umowy POWR.03.05.00-00-ZR07/18-00

Wyzsza Szkola Zarzadzania

DIETETYKA

Studia I i II stopnia

Wyzsza Szkola Zarzadzania

FIZJOTERAPIA

Studia jednolite
magisterskie

Wyzsza Szkola Zarzadzania

KOSMETOLOGIA

Studia I i II stopnia

Wyzsza Szkola Zarzadzania

Konkurencyjni na rynku pracy
- zwiększenie kompetencji
studentów kosmetologii
Wyższej Szkoły Zdrowia
w Gdańsku

Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich
w ramach umowy POWR.03.01.00-00-K409/16

Wyzsza Szkola Zarzadzania

Praktycznie dla zdrowia
- rozwój kompetencji zawodowych
w ramach zintegrowanych
programów kształcenia
w Wyższej Szkole Zdrowia
w Gdańsku.

Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich
w ramach umowy POWR.03.05.00-00-ZR07/18-00

Dziennik Bałtycki, Nowa siedziba szkoły, 12 lutego 2002

Nowa siedziba szkoły

Dziennik Bałtycki, 12 lutego 2002

Nowoczesna i przyjazna

Na tle tradycyjnych wielkopłytowych „szaf” Żabianki nowy budynek Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku wyróżnia się oryginalną architekturą.
We wnętrzu dominuje surowy beton o różnych odcieniach szarości zestawiony z czterema kolorami – żółtym, czerwonym, niebieskim i czarnym. Projektanci nie kryją, że zainspirowało ich dzieło P. Mondriana �Kompozycja czterech kolorów”. Słynny artysta, twórca neoplastycyzmu promował w sztuce i architekturze elementy abstrakcyjne i geometryczne bez zbędnych zdobień. Te artystyczne „oszczędności” sprawiają, że wnętrze budynku sprawia wrażenie monumentalnego i surowego.
– Obiekt zaprojektowaliśmy jako przestrzenną kompozycję przenikających się form i linii, począwszy od rotundy hallu doświetlonego świetlikiem, jak i brył geometrycznych korpusu zawierającego sale dydaktyczne oraz zespołu audytoriów w kształcie koła – wyjaśnia mgr inż. arch. Zbigniew Reszka, prezes Arch-Deco w Gdyni.

Dom ze szkła

Osoba, która pierwszy raz przekracza progi tego obiektu, natychmiast zauważa wiele przeszklonych ścian zewnętrznych i wewnętrznych. Bryłę budynku w efektowny sposób podkreśla nocna iluminacja.
Na czterech kondygnacjach jest prawie czterdzieści sal ćwiczeniowych i wykładowych oraz dwa audytoria na 400 osób każde i dwie aule na 150 osób każda, a także stołówka studencka. W budynku znajduje się również duża biblioteka z czytelnią. Studenci mają do dyspozycji także kawiarenkę internetową. Większość sal wyposażonych jest w komputery z nieograniczonym dostępem do Internetu.

Przyjazna niepełnosprawnym

Siedziba Wyższej Szkoły Zdrowia, jako jedna z niewielu, jest w pełni przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Architekci zadbali, by w projekcie wyeliminować wszelkie bariery, utrudniające życie studentom, poruszającym się, np. na wózkach inwalidzkich. Budynek jest wyposażony w dwie najnowocześniejsze windy firmy Otis. Są również wyznaczone podjazdy dla wózków inwalidzkich, a w salach dydaktycznych znalazły się miejsca dla osób poruszających się na wózkach.

Konkursowo

Firma budowlana Allcon w Gdyni, wykonawca nowej siedziby Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku, zgodnie z najnowszymi trendami panującymi w architekturze europejskiej, użyła materiałów trwałych i ekologicznych, np. płyt Faermacell, Ytong. Wszystkie pomieszczenia mają wentylację mechaniczną, a sale wykładowe i audytoria klimatyzację. Allcon zgłosił obiekt do ogólnopolskiego konkursu „Budowa roku 2001″, który organizuje Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa. O laury w tej rywalizacji ubiegają się również dwie inne inwestycje z Wybrzeża – sopocki hotel Rezydent i most pylonowy w Gdańsku.

Cofnij

WSZ na Facebooku