Rozumieć się bez słów- takie wyzwanie stoi przed każdym, kto w swoim codziennym życiu otacza się osobami, którzy słowa zamieniają na migi.
W dniu 14 grudnia br. w murach Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku odbyła się otwarta lekcja języka migowego, zorganizowana w ramach Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami.
Wydarzenie to miało na celu rozbudowanie wrażliwości oraz tolerancji na osoby niesłyszące. Uczestnicy w świątecznej atmosferze mieli niepowtarzalną okazję poznać podstawy języka opartego na mowie ciała. Jak się przy tym bawili?-  uśmiechy mówią wszystko.
Uczestnicy wydarzenia nauczyli się podstawowych zwrotów, słownictwa związanego z uczelnią medyczną oraz dowiedzieli się jak migać piosenkę „Niedziela będzie dla nas”.
Zajęcia poprowadziła Pani Beata Pukło – tłumacz i lektor Polskiego Języka Migowego, surdopedagog, nauczyciel. Od 2008 roku zaangażowana i działająca na rzecz środowiska Osób Niesłyszących. Prowadzi szereg kursów oraz lektoratów z PJM. Na swoim koncie ma tłumaczenia konferencji, warsztatów grupowych oraz indywidualnych, eventów, spektakli teatralnych, urzędowych, notarialnych. Aktualnie zaangażowana w promocję Kultury Głuchych w środowiskach naukowych i medycznych.
Scroll to Top