Pokaz specjalistycznego sprzętu dla studentów fizjoterapii

Na zaproszenie wykładowcy – Pana mgr Mirosława Młyńskiego, 10 grudnia na zajęciach „Sport osób z niepełnosprawnością” gościliśmy Pana Rafała Rockiego – lekkoatletę – rugbystę i uczestnika paraolimpiady w Tokio oraz Pana Sebastiana Górniaka – byłego zawodnika kick–boxingu oraz medalistę mistrzostw Polski w tej dyscyplinie.

Studentom fizjoterapii Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku opowiedzieli o doradztwie w zakresie doboru sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego do indywidualnych potrzeb pacjenta. Nasi goście opowiedzieli o swoich działaniach na rzecz osób z niepełnosprawnością, które odpowiadają na problemy OzN związane z uzyskaniem informacji dotyczących dofinansowań do sprzętu ortopedycznego, właściwego doboru tego sprzętu, turnusów rehabilitacyjnych, aktywizacji zawodowej i sportowej oraz pomagają w uzyskaniu odszkodowań powypadkowych.

Za profesjonalną prezentację sprzętu dziękujemy firmie Sunrise Medical. Studenci skorzystali z możliwości wypróbowania sprzętu i poczuli różnice między konkretnymi modelami wózków inwalidzkich. Praktyczne zajęcia – czyli to, co najważniejsze!
Studenci mieli wiele pytań. Zarówno Pan Rafał, jak i Pan Sebastian podkreślali, jak ważne jest trafić na kompetentnych i empatycznych terapeutów już na samym początku drogi.
Cieszymy się, że m.in. dzięki takim spotkaniom możemy uczyć przyszłe kadry medyczne zarówno kluczowych kompetencji, jak i uwrażliwiać na człowieka w pacjencie. Dziękujemy serdecznie za poświęcony czas i ważne osobiste rozmowy z adeptami fizjoterapii.

Scroll to Top