IV Jesienne spotkania ze zdrowiem

28 listopada w siedzibie Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku odbyła się IV edycja konferencji z cyklu Jesienne Spotkania ze Zdrowiem.

Tegoroczne IV Jesienne Spotkania ze Zdrowiem to jedno z najważniejszych przedsięwzięć w Trójmieście poświęcone tematyce onkologicznej m.in. żywieniu w chorobie nowotworowej, zabiegom kosmetologicznym  oraz pielęgnacji skóry głowy po przyjmowaniu chemioterapii, kompleksowej opiece pacjenta onkologicznego w oparciu o zabiegi fizjoterapeutyczne. W czasie konferencji poruszone zostały tematy dotyczące profilaktyki nowotworów, a także aspekty psychologiczne.
Celem wydarzenia było uświadomienie uczestnikom jak ważna jest profilaktyka zdrowia i regularne badania.

W panelu konferencyjnym wydarzenia gościliśmy specjalistów z zakresu nauk o zdrowiu, którzy w swoich prelekcjach poruszyli tematy związane z opieką pacjenta onkologicznego. Wśród zaproszonych prelegentów pojawili się eksperci z zakresu psychoonkologi, dietetyki, rehabilitacji medycznej, trychologii oraz kosmetologii. Wydarzenie wzbogacone zostało również panelem dyskusyjnym współorganizowanym ze Stowarzyszeniem Muszkieterowie Szpiku. Celem tego panelu była piękna inicjatywa, tj. uświadamianie osób młodych, które w sposób realny mogą mieć wpływ na życie osób chorych na nowotwory krwi.

 

W strefie pokazowej Uczelni znalazły się stoiska konsultacyjne z atrakcjami różnych przedstawicieli, w tym m.in.:
?J.S. Hamilton
?Fit Klub
?Arbonne
?Invicta Klinika Anti-Aging
?Stowarzyszenie Muszkieterowie Szpiku
?Gdańskie Stowarzyszenie Kobiet „Amazonki”
?Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna
?Forever Living
?Bożena Pryma, dyplomowana terapeutka techniki Bowena
?Abacosun
?Mariola Piotrowska, trycholog
?Centrum Medyczne Synexus
?Caritas Archidiecezji Gdańskiej
?Narodowy Fundusz Zdrowia Gdańsk
?DuoLife
?Wydawnictwo Iterum (specjalizujące się w tematyce podologii)
?Anna Szymborska, psychodietetyk
?Juice Plus+

Wydarzeniami towarzyszącymi konferencji były warsztaty ruchowe „Ocena funkcjonalna FMS”, przeprowadzone przez mgr Magdalenę Sibigę.

Mamy nadzieję, że organizowane wydarzenie stanowiło  ważny impuls dla pogłębienia wiedzy i świadomości naszego społeczeństwa w zakresie profilaktyki zdrowotnej, kształtowania postaw zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej. Tegoroczne Jesienne Spotkania ze Zdrowiem były doskonałą okazja do wymiany doświadczeń, wiedzy i poglądów prezentowanych przez znakomitych prelegentów oraz skorzystania z specjalistycznych konsultacji.

Serdecznie dziękujemy wszystkim prelegentom, wystawcom, studentom oraz gościom za udział w IV Jesiennych Spotkaniach ze Zdrowiem.

Patronat objęli:

Honorowy

Medialny

Scroll to Top