Inauguracja Roku Akademickiego 2020/2021

W dniu 2 października 2020 r.  odbyła się w „nowej odsłonie” Uroczysta Inauguracja roku akademickiego 2020/2021.
Uroczystość ze względu na trwającą sytuację epidemiczną miała formę zdalną za pośrednictwem oficjalnego profilu Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku na Facebooku.

Tegoroczna uroczystość miała wyjątkowy charakter ze względu na przekazanie insygnii władzy rektorskiej. W tym szczególne ważnym wydarzeniu w życiu Wyższej Szkoły Zdrowia, uczestniczyły Władze Uczelni na czele z jej założycielem i kanclerzem Panem Profesorem Marcinem Gerykiem.

Podczas inauguracji Władze Uczelni podziękowały rektorowi seniorowi dr Erwinowi Szneidrowskiemu za wieloletnią, owocną współpracę. Od nowego roku akademickiego stanowisko rektora objęła dr n. med.  Marzena Podgórska. Nowej Pani rektor życzymy powodzenia w pełnieniu nowej funkcji.

„Zmiana rektora wpisuje się w długofalową strategię koncentrowania się na obszarze nauk o zdrowiu. Zamierzamy nadal rozwijać nasze kompetencje w tym zakresie, uruchamiać nowe kierunki i obszary kształcenia. Ważne, żebyśmy byli atrakcyjnym miejscem do studiowania, gdzie ceni się wiedzę, naukę i pracę, a to wszystko znajduje odzwierciedlenie w wiedzy i kompetencjach studentów, którzy zmierzą się niedługo z wyzwaniami rynku pracy” – mówi dr hab. Marcin Geryk, prof. UJ

Wszystkim nowym studentom naszej uczelni życzymy dużo zapału do nauki oraz ciekawych doświadczeń.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia uroczystej Inauguracji na Facebooku.
Napisali o tym wydarzeniu na portalu trojmiasto.pl

Scroll to Top