Konferencja organizowana przez Fundację "Sport na zdrowie" pt. „Rola aktywności fizycznej w profilaktyce i terapii chorób cywilizacyjnych w wieku rozwojowym”, 17 września 2024 r.

Fundacja Sport na Zdrowie oraz Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku serdecznie zapraszają do udziału w konferencji pt. „Rola aktywności fizycznej w profilaktyce i terapii chorób cywilizacyjnych w wieku rozwojowym”, która odbędzie się 17 września 2024 roku w godzinach 9:30-13:00 w Centrum Samorządowym w Szemudzie, ul. Samorządowa 1.


Patronat nad konferencją objęła
Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku.

Konferencja ma na celu zgłębienie roli aktywności fizycznej, edukacji prozdrowotnej oraz innowacyjnych terapii w profilaktyce i rehabilitacji chorób cywilizacyjnych u dzieci w wieku rozwojowym. Pragniemy stworzyć platformę wymiany wiedzy i doświadczeń między specjalistami z różnych dziedzin, którzy zajmują się tą problematyką oraz zwrócić uwagę na istotę regularnej aktywności fizycznej w utrzymaniu zdrowia fizycznego i psychicznego dzieci oraz młodzieży.
W gronie zaproszonych do udziału w konferencji, prelegentów, znalazła się Pani dr n. med. Ewa Grymel-Kulesza – fizjoterapeutka uroginekologiczna z wieloletnim doświadczeniem, a także wykładowca Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku, która wygłosi wykład pt. „ Wpływ edukacji prozdrowotnej i aktywności sportowej na poprawę jakość życia osób z problemami zdrowotnymi”.

Miejsce konferencji nie jest przypadkowe – podczas tego wydarzenia oficjalnie otwarte zostanie nowe miejsce na mapie Pomorza: „Port Zdrowia” w Szemudzie. Nowoczesny ośrodek będzie dedykowany rehabilitacji oraz terapiom wspierającym zdrowie, m.in. poprzez aktywność fizyczną.

Do udział w wydarzeniu szczególnie zapraszamy nauczycieli, opiekunów, rodziców, trenerów aktywności fizycznej, fizjoterapeutów i wszystkich, dla których ten temat jest ważny.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Konieczna jest jedynie wcześniejsza rejestracja poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: https://sportnazdrowie.org/konferencja-rola-aktywnosci…/

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Sport na Zdrowie.

 
Scroll to Top