Kampus B
Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku, ul. Piastowska 7, 80-332 Gdańsk
Obowiązek posiadania karty dostępowej
Podczas zajęć w kampusie „B” Student zobowiązany jest posiadać indywidualną kartę umożliwiającą wstęp do budynku wydaną przez Biuro Obsługi Studenta oraz legitymację studencką. Karta umożliwia wejście i poruszanie się po budynku, w tym korzystanie z wind.
Wejście i korzystanie z budynku bez posiadania indywidualnej karty jest niemożliwe!
Zabrania się udostępniania karty osobom trzecim!

Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku dba o doskonałą organizację procesu kształcenia, umożliwiając studentom dostęp do najlepszego źródła wiedzy praktycznej, oddając do dyspozycji studentów profesjonalnie wyposażone pracownie specjalistyczne.
Wysokiej jakości sprzęt, nieustanna modernizacja i udoskonalanie pracowni specjalistycznych zgodnie z pojawiającymi się na rynku trendami, to niewątpliwie jeden z największych atutów Uczelni. Studenci Wyższej Szkoły Zdrowia maja możliwość trenowania swoich umiejętności przy wykorzystaniu profesjonalnego sprzętu oraz wysokiej jakości, profesjonalnych, a nie ogólnie dostępnych, sprawdzonych kosmetyków i materiałów.
PRACOWNIE SPECJALISTYCZNE
Masażu i terapii manualnej, Fizykoterapii, Kinezyterapii i kinezjologii
Pracownia masażu i terapii manualnej
Prowadzone moduły m.in.: terapia manualna, fizjoterapia kobiet ciężarnych, masaż w wybranych jednostkach chorobowych, podstawy fizjoterapii klinicznej w medycynie sportowej.
Naucz się planować proces leczenia manualnego. Opanuj samodzielne wykonywanie wybranych zabiegów terapeutycznych z elementami terapii manualnej. Poznaj analizę biomechaniczną ruchów człowieka w warunkach prawidłowych i różnych zaburzeniach układu ruchu, techniki usprawniające m.in.: staw biodrowy, kolanowy, ramienny. Zdobądź wiedzę z zakresu przeprowadzania i interpretacji badań i testów funkcjonalnych niezbędnych dla doboru środków fizjoterapii, wykonywania zabiegów i stosowania metod terapeutycznych.
Pracownia fizykoterapii
Prowadzone moduły m.in.: fizykoterapia, metody specjalne fizjoterapii w leczeniu ran i owrzodzeń
Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku zapewnia studentom wysokiej jakości sprzęt, przy jednoczesnym udoskonalaniu pracowni specjalistycznych zgodnie z pojawiającymi się na rynku trendami. Adepci zawodu fizjoterapeuty zdobywają wiedzę i umiejętności do samodzielnego i bezpiecznego wykonywania zabiegów fizykoterapii z zakresu termoterapii, krioterapii, światłolecznictwa, laseroterapii i prądu stałego z wykorzystaniem specjalistycznej aparatury i sprzętu fizjoterapeutycznego. Studenci poznają mechanizmy działania czynników fizykalnych – elektroterapii, w tym metodykę i technikę wykonywania zabiegów takich jak: galwanizacja, jonofereza, prądy Nemeca, prądy diadynamiczne, prąd Träberta i innych.
Pracownia kinezyterapii i kinezjologii
Prowadzone moduły m.in.: kinezyterapia, terapia zajęciowa dzieci, wyroby medyczne oraz protetyka i ortotyka
Pracownie kierunkowe fizjoterapii to wysokiej jakości sprzęt i profesjonalne produkty. Komfort i jakość kształcenia w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku to niewątpliwie jeden z największych atutów Uczelni. W trakcie studiów nauczysz się definiować fizjologiczne i patofizjologiczne podstawy kinezyterapii, a także przeprowadzić badanie i ocenić postawę ciała. Nabędziesz umiejętności do wykonywania m.in.: pomiarów linijnych, zbadania ruchomości stawów goniometrem czy oceny siły mięśniowej pacjenta testem Lovetta. Będziesz potrafił nauczyć prawidłowego chodu i wykonać wybrane testy funkcjonalne.