Egzamin dyplomowy – pielęgniarstwo I stopnia

Harmonogram egzaminu dyplomowego:


Termin teoretycznego egzaminu dyplomowego studia  – 23 czerwca 2025 r. 12:00

Rozmieszczenie miejsc w sali na Teoretyczny Egzamin Dyplomowy:

Informacje dotyczące przebiegu procesu dyplomowania

Student na 5 dni przed wyznaczonym terminem Teoretycznego Egzaminu Dyplomowego jest zobowiązany:

  1. Posiadać wszystkie zaliczone pozytywnie przedmioty w tym praktyki zawodowe określone w programie studiów – obligatoryjnie;
  2. Posiadać wszystkie wpisy z zaliczeń i egzaminów w Systemie Wirtualnego Dziekanatu – obligatoryjnie;
  3. Posiadać rozliczoną kartę obiegową online w Systemie Wirtualnego Dziekanatu przez trzy biura Uczelni: Biuro ds. płatności i stypendiów, Biuro ds. praktyk oraz Bibliotekę – obligatoryjnie;
    (należy skontaktować się danym biurem mailowo bądź telefonicznie i poprosić o podbicie elektronicznej karty obiegowej. Biuro Obsługi Studenta nie podbija karty obiegowej);
  4. Wypełnić ankietę z Badania satysfakcji z procesu kształcenia (ankieta udostępniana będzie w formie online z użyciem platformy Microsoft Teams na kanale ogólnym grupy wykładowej danego kierunku studiów) – obligatoryjnie;
  5. Przekazać dodatkowe informacje do Suplementu do dyplomu wraz z poświadczoną dokumentacją. Informacje zawarte w tym dokumencie są podstawą ich wyszczególnienia na Suplemencie do dyplomu – dla chętnych!
    (studenci, którzy nie mogą się poszczycić dodatkowymi osiągnięciami, np. nagrody, praca w kole naukowym itp., tego dokumentu składać nie muszą).
  6.  Zwrócić kartę dostępu do Kampusu B – obligatoryjnie.

Niespełnienie któregokolwiek z wymogów skutkuje niedopuszczeniem do Dyplomowego Egzaminu w wyznaczonym terminie oraz upoważnia pracownika Biura Obsługi Studenta do poinformowania studenta o tym fakcie!

Tekst pracy dyplomowej musi zostać sprawdzony w Jednolitym Systemie Antyplagiatowym. Student ma obowiązek dostarczyć pracę dyplomową (plik w  formacie tekstowym – PDF, DOC, DOCX, ODT lub RTF, nie przekraczającym 15MB) promotorowi (we wskazany przez niego sposób)  w takim czasie, aby najpóźniej na 2 dni przed wyznaczonym terminem egzaminu dyplomowego móc złożyć komplet wymaganych dokumentów, w skład którego będzie wchodził także Raport podobieństwa wygenerowany z systemu antyplagiatowego po zaakceptowaniu go przez promotora (zaleca się złożenie pracy do Jednolitego Systemu Antyplagiatowego minimum 14 dni przed obroną).

Składanie dokumentów do egzaminów dyplomowych odbywa się wyłącznie w Biurze Obsługi Studenta p. 200 (pracownik przyjmuje wyłącznie komplet):

  • 3 egzemplarze pracy dyplomowej:
    – 1 egz. w twardej oprawie dla recenzenta,
    – 1 egz. w twardej oprawie dla promotora (chyba że promotor ma inne wytyczne),
    – 1 egz. do archiwum uczelni w miękkiej oprawie, zbindowany, drukowany dwustronnie wraz z adnotacją promotora na odwrocie strony tytułowej: (pobierz druk),
  • do egzemplarza archiwalnego należy dołączyć wersję elektroniczną na CD lub DVD w formacie pdf,
  • raport analizy antyplagiatowej zaakceptowany w systemie przez promotora (raport ogólny, ok. 3-4 strony),
  • oświadczenie o samodzielnym napisaniu pracy dyplomowej,
  • dodatkowe informacje do suplementu do dyplomu wraz z poświadczoną dokumentacją (pobierz druk). Informacje zawarte w tym dokumencie są podstawą ich wyszczególnienia na suplemencie do dyplomu (studenci, którzy nie mogą się poszczycić dodatkowymi osiągnięciami, np. nagrody, praca w kole naukowym itp., w/w dokumentu składać nie muszą)


Uwaga!
Wniosek o odpis w języku angielskim (pobierz druk): Istnieje możliwość otrzymania dodatkowego odpisu dyplomu w języku angielskim wraz z odpisem  suplementu w tłumaczeniu na język angielski. W tym celu należy wnieść opłatę 40 PLN (za wydanie odpisu dyplomu w tłumaczeniu na język obcy – 20 zł, za wydanie odpisu suplementu w tłumaczeniu na język obcy – 20 zł.) oraz dostarczyć potwierdzenie wpłaty.
Powyższy wniosek może złożyć wyłącznie osoba posiadająca status absolwenta.

W przypadku złożenia wniosku o umieszczenie dodatkowych informacji w suplemencie – informacje te również muszą zostać przetłumaczone na język angielski

Wyżej wskazane opłaty należy wnosić na indywidualnie wygenerowany rachunek bankowy lub na rachunek bankowy uczelni:
Alior Bank SA 19 2490 0005 0000 4530 3202 1283

Egzamin dyplomowy na studiach pierwszego stopnia kierunku pielęgniarstwo obejmuje trzy części:


1)
  Teoretyczny Egzamin Dyplomowy

Ma charakter pisemnego egzaminu testowego, jednokrotnego wyboru, składającego się z 80 pytań zamkniętych.

2) Praktyczny Egzamin Dyplomowy

Polega na realizacji wylosowanego przed Komisją Dyplomową zadania egzaminacyjnego do samodzielnego wykonania stanowiące symulację pracy pielęgniarki/pielęgniarza otrzymując niezbędne informacje takie jak: karta pacjenta z inicjałami, rozpoznanie lekarskie oraz nr sali, w której znajduje się pacjent.

W obecności członków Dyplomowej Komisji Egzaminacyjnej student wykonuje wszystkie zaplanowane działania w ramach zadania egzaminacyjnego polegające na:

  • ustnym przedstawieniu diagnozy pielęgniarskiej i planu opieki;
  • sprawowaniu opieki pielęgniarskiej nad pacjentem;
  • pisemnym i ustnym przedstawieniu Dyplomowej Komisji Egzaminacyjnej sprawozdania z procesu pielęgnowania zgodnie z obowiązującym drukiem (Załącznik nr 4 – Sprawozdanie z procesu pielęgnowania).
Czas trwania egzaminu dyplomowego wynosi 8 godzin dydaktycznych (6 godzin zegarowych) z uwzględnieniem 30 minutowej przerwy w ciągu trwania całego egzaminu, o której decyduje Przewodniczący Dyplomowej Komisji Egzaminacyjnej.
 

3) Obrona pracy dyplomowej

Obrona pracy dyplomowej jest składana przed Dyplomowa Komisją Egzaminacyjną. Obejmuje ona:

  • ustną prezentację pracy dyplomowej;
  • ustną odpowiedź na 2 pytania od promotora z tematyki pracy dyplomowej;
  • ustną odpowiedź na 1 pytanie od recenzenta z tematyki pracy dyplomowej.
Scroll to Top