VIII OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA NAUKOWA - 14 LUTEGO 2025
Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku serdecznie zaprasza do udziału w VIII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej HI-TECH w Kosmetologii, poświęconej nowoczesnym technologiom. To prestiżowe wydarzenie naukowe umożliwi uczestnikom zgłębienie wiedzy na temat innowacyjnych metod terapii z użyciem technologii, które rewolucjonizują podejście do pielęgnacji skóry i leczenia problemów estetycznych. To również idealna okazja do wymiany wiedzy, doświadczeń, a także nawiązania intratnych relacji zawodowych. Wysoką jakość merytoryczną konferencji, zagwarantuje udział wybitnych ekspertów z branży m.in. kosmetologii, dermatologii, medycyny, chemii, a także nowych technologii. Ponadto, uczestnicy będą mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach praktycznych, gdzie zaprezentowane zostaną innowacyjne urządzenia oraz techniki ich zastosowania w codziennej praktyce kosmetologicznej. Do udziału w wydarzeniu zapraszamy specjalistów z zakresu m.in. kosmetologii, dermatologii, biotechnologii, studentów i absolwentów kierunków z obszaru nauk o zdrowiu i nauk medycznych, ekspertów branży beauty, a także przedsiębiorców i producentów zainteresowanych nowymi technologiami w kosmetologii.
Celem konferencji jest stworzenie przestrzeni do wymiany wiedzy i doświadczeń związanych z wprowadzaniem zaawansowanych technologii do kosmetologii. W trakcie wydarzenia omawiane będą kwestie dotyczące bezpieczeństwa i skuteczności terapii laserowych w kosmetologii, w tym ich zastosowanie w zabiegach odmładzających, leczeniu trądziku, redukcji blizn, przebarwień oraz usuwaniu owłosienia.
RADA NAUKOWA
dr n. med. Marzena Podgórska – Rektor Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku
dr n. med. Katarzyna Kocbuch – Pełnomocnik Rektora ds. kształcenia i studentów
dr n. med. Anna Kamm – Koordynator kierunku kosmetologia
PROGRAM KONFERENCJI
8:30-9:00 REJESTRACJA UCZESTNIKÓW W SEKRETARIACIE KONFERENCJI.
SESJA NAUKOWA (audytorium s. 100, poziom 0)
9:00-9:10 Przywitanie uczestników – dr n. med. Marzena Podgórska, rektor Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku.
9:10-9:40 Nowoczesna medycyna estetyczna – jak skutecznie działać w branży beauty z wykorzystaniem nowych technologii,
dr n. med. Marcin Nowak, lekarz medycyny estetycznej, współzałożyciel i współwłaściciel Pomorskiej Szkoły Medycyny Estetycznej, członek Rady Pracodawców WSZ.
9:40-10:10 Innowacyjne laserowe zabiegi hybrydowe w połączeniu z perfluorowęglowodorami – przyszłość w estetyce,
dr Magda Atta Motte, założycielka londyńskiej szkoły Certifa Aesthetics Training Academy.
10:10-10:40 Technologia BroadBand Light (BBL) jako przyszłość terapii skórnych, mgr Magdalena Zachajczuk, kosmetolog, trycholog, absolwentka Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku.
10:40-11:10 Terapie łączone trampoliną młodości, mgr Iwona Wójcik, , kosmetolog, pielęgniarka, szkoleniowiec i trener z zakresu kosmetologii oraz medycyny estetycznej, założycielka i mentorka Akademii Estetycznej Wójcik.
11:10-11:40 Przerwa.
11:40-12:10 Niskoenergetyczne techniki o działaniu regeneracyjnym stosowane w kosmetologii, dr n. bioch. Marcin Wasylewski, dyrektor Działu Badań i Rozwoju Firmy Chantarelle.
12:10-12:40 Komplikacje w zabiegach hybrydowych z zakresu estetyki – współczesne wyzwania i rozwiązania, mgr Żaneta Zbierska-Walicka, specjalistka w dziedzinie medycyny estetycznej i pielęgniarstwa anestezjologicznego.
12:40-13:10 Tryb statyczny i dynamiczny w epilacji laserowej – czy wpływa na skuteczność zabiegów?, mgr Natalia Cholak–Hinc, kosmetolog, wykładowca Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku.
13:10-14:00 Przerwa.
14:00-16:00 Sesja warsztatowa
dr n. med. Marcin Nowak – absolwent Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy, lekarz medycyny estetycznej, przedsiębiorca, twórca centrów medycznych, w których, w myśl holistycznej koncepcji opieki, to Pacjent jest na pierwszym miejscu. Współwłaściciel i współzałożyciel Pomorskiej Szkoły Medycyny Estetycznej – pierwszej na Pomorzu placówki kształcącej lekarzy i lekarzy dentystów z zagadnień związanych z medycyną estetyczną i zarządzaniem firmą na tym trudnym rynku. W swojej pracy zawodowej wyznaje zasadę, że kompleksowe podejście do Pacjenta to nie tylko poprawa wyglądu z wykorzystaniem możliwości medycyny estetycznej, ale również zadbanie o jego sferę wewnętrzną, tj. o zdrowie fizyczne, psychiczne i społeczne.
dr n. bioch. Marcin Wasylewski – Dyrektor Działu Badań i Rozwoju, Ekspert CHANTARELLE – biochemik z doświadczeniem akademickim i w sektorze biotechnologicznym. Posiada tytuł magistra chemii oraz doktora nauk biologicznych z zakresu biochemii. Głównym jego zainteresowaniem badawczym jest biochemia białek i peptydów. Prowadził badania naukowe na Uniwersytecie Jagiellońskim i w Polskiej Akademii Nauk. Współpracował z licznymi ośrodkami naukowymi w Polsce i Europie. Doświadczony wykładowca akademicki na kierunkach Kosmetologia, Biologia, Biotechnologia, Biochemia, Dietetyka i Medycyna. Pełnił także funkcję eksperta dla firm w sektorach chemicznym, farmaceutycznym i biotechnologicznym. Fascynat literatury historycznej i sportów zimowych – instruktor narciarski.
dr Magda Atta Motte – specjalistka w dziedzinie nauk medycznych i o zdrowiu, stopień doktora uzyskała na Uniwersytecie w Catania-Ragusa na Sycyli. Jej praca koncentruje się na zastosowaniu laserów w medycynie, także na pacjentach o różnorodnym pochodzeniu etnicznym. W swojej karierze zawodowej pełniła funkcję trenera klinicznego dla renomowanych producentów sprzętu wykorzystywanego w branży estetycznej. Jej wkład w badania naukowe znalazł odzwierciedlenie w licznych publikacjach w indeksowanych czasopismach naukowych oraz prezentacjach na międzynarodowych kongresach i konferencjach. Jako autorka książki „Biznes Laserowy”, skierowanej do praktyków terapii laserowej, Dr Atta-Motte stara się dzielić swoją wiedzą z innymi profesjonalistami w dziedzinie medycyny estetycznej. Jest także założycielką Certifa Aesthetics Training Academy, gdzie skupia się na organizacji kursów i szkoleń zawodowych dla branży estetycznej. Jej kursy są zatwierdzone przez komitet naukowy British Medical Laser Association oraz uznawane na arenie międzynarodowej.
mgr Natalia Cholak-Hinc – kosmetolog z kilkunastoletnim doświadczeniem w klinikach medycznych, wykładowca Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku, właścicielka Gabinetu Kosmetologii Natalia Cholak – Hinc. W swojej pracy skupia się na holistycznym podejściu do zdrowia skóry, specjalizuje się w zabiegach opartych na związkach stymulujących oraz aparaturze HI-TECH.
mgr Iwona Wójcik – mgr kosmetologii i pielęgniarstwa, absolwentka MBA w Ochronie Zdrowia. Wieloletni szkoleniowiec i trener z zakresu Kosmetologii oraz Medycyny Estetycznej. Założycielka i mentorka Akademii Estetycznej Wójcik. Ponad dwudziestoletnie doświadczenie poparte wieloletnim rozwojem w wielu dziedzinach związanych ze światem zdrowa i piękna. Prelegent wielu konferencji z dziedziny Kosmetologii i Medycyny Estetycznej. Wykładowca akademicki na kierunku Medycyna Estetyczna, gdzie przekazuje swoje doświadczenie oraz wiedzę.
mgr Magdalena Zachajczuk – kosmetolog, trycholog, absolwentka Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku. Autorka i współautorka artykułów popularno-naukowych z dziedziny kosmetologii. Główny kosmetolog w The. Clinic Gdańsk. W swojej pracy szczególną uwagę skupia na łączeniu nowoczesnych technologii w modelowaniu ciała oraz na zabiegach z wykorzystaniem laserów.
mgr Żaneta Zbierska – Walicka – specjalistka w dziedzinie medycyny estetycznej i pielęgniarstwa anestezjologicznego.
Praktyka w międzynarodowych ośrodkach w Polsce, Niemczech i Wielkiej Brytanii ukształtowała w niej wyjątkowo kompleksowe podejście do bezpieczeństwa procedur medycznych. Pełniła funkcję lidera zespołu anestezjologicznego w New Victoria Hospital w Londynie, gdzie umiejętności zarządzania sytuacjami kryzysowymi zaowocowały stworzeniem wyjątkowych protokołów bezpieczeństwa w medycynie estetycznej.
Własna praktyka zawodowa skupia się wokół zabiegów estetycznych a członkostwo w międzynarodowych organizacjach BACN i ACE potwierdza jej najwyższe standardy umiejętności zawodowych.
Na sesję naukową i warsztatową obowiązują oddzielne formularze rejestracji.
Rejestracja na warsztat jest równoznaczna z rejestracją także na sesję naukową.
Uprzejmie informujemy, że udział w sesji naukowej jest dostępny dla wszystkich zainteresowanych osób.
Na warsztaty zapraszamy studentów kosmetologii od 3 sem. studiów lic., absolwentów, kosmetologów i wszystkie osoby zainteresowane z doświadczeniem w branży beauty.
Uprzejmie informujemy , że podczas konferencji będą wykonywane zdjęcia oraz nagrania wideo, które mogą obejmować uczestników wydarzenia. Zgłaszając swoje uczestnictwo, wyrażają Państwo zgodę na rejestrowanie swojego wizerunku oraz jego wykorzystywanie w celach promocyjnych związanych z konferencją, w tym na stronach internetowych, w mediach społecznościowych, materiałach drukowanych oraz innych formach publikacji.
Rejestrowanie i wykorzystywanie wizerunku uczestników odbywa się zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w zakresie ochrony danych osobowych (art. 81 ust 2 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych). Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody na wykorzystanie swojego wizerunku, prosimy o poinformowanie organizatorów przed rozpoczęciem konferencji.
Udział w wydarzeniu potwierdzany jest CERTYFIKATEM.
SESJA WARSZTATOWA (pracownie specjalistyczne w siedzibie Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku)
1. Thermo Spherix - laser z wirującym polem magnetycznym, zabiegi do terapii termo liftingu i termomodelowania twarzy i ciała.
jlkjkljkljljlkj
ZAKRES TEMATYCZNY WARSZTATU:
Thermo Spherix laser to innowacyjne urządzenie dzięki któremu jest możliwe wykonanie bezpiecznych i efektywnych zabiegów, takich jak:
- bezoperacyjny lifting skóry twarzy,
- zabiegi na ciało: termo-modelowanie i lipoplastyka – metoda laserowej lipolizy z pulsującym polem magnetycznym
- wyszczuplanie i redukcja cellulitu oraz rozstępów,
- termo-infuzja jako unikalna metoda wprowadzania składników aktywnych i ich zwiększonej penetracji,
- masaż termiczny.
Agnieszka Kosińska – Head of Training Department Chantarelle Absolwentka Szkoły Medycznej z kierunkiem pielęgniarstwo oraz Wydziału Antropologii na Uniwersytecie Warszawskim. Wieloletni, międzynarodowy, szkoleniowiec oraz trener i coach sprzedaży marki CHANTARELLE. Bierze udział w wielu kongresach i szkoleniach z zakresu kosmetologii estetycznej.
2. Kompleksowy anti-aging w nowoczesnym gabinecie kosmetologicznym
ZAKRES TEMATYCZNY WARSZTATU:
- integracja technik pracy różnych urządzeń: RF mikroigłowa, karboksyterapia i infuzja tlenowa (Slow Aging w praktyce kosmetologicznej, synergetyczne działanie urządzeń: jak efektywnie łączyć technologie RF mikroigłowej, karboksyterapii i infuzji tlenowej w celu skutecznej walki z oznakami starzenia.)
- tworzenie indywidualnych planów zabiegowych na potrzeby klienta (przygotowanie spersonalizowanych planów zabiegowych: dobór procedur do typu skóry, wieku i indywidualnych potrzeb klienta, techniki sprzedaży zabiegów kompleksowych: jak skutecznie rekomendować i sprzedawać pakiety zabiegowe klientom.)
Lidia Witusik – dyplomowana kosmetolog, kierowniczka działu szkoleń oraz instruktorka w firmie Criss. Specjalizuje się w terapiach łączonych i zabiegach wspierających leczenie blizn, które przeprowadza z pełnym poszanowaniem fizjologii skóry.
3. Depilacja laserowa.
jlkjkljkljljlkj
ZAKRES TEMATYCZNY WARSZTATU:
- bezpieczeństwo pracy z urządzeniem laserowym,
- kwalifikację i przeciwwskazania do zabiegu,
- zabezpieczanie miejsc wrażliwych i podział obszaru zabiegowego na strefy,
- dobór parametrów zabiegowych do fototypu skóry, włosa i obszaru zabiegowego,
- prawidłowa technika wykonania zabiegu oraz próby laserowej,
- karty zabiegowe, zalecenia pozabiegowe, planowanie serii zabiegowych.
Sabina Skupień-Roch – trener marki Attre.eu, kosmetolog z kilkunastoletnim doświadczeniem specjalizujący się w zabiegach aparaturowych, absolwentka szkoły podyplomowej z zakresu nowoczesnej kosmetologii w medycynie estetycznej.
Klaudia Mierzejewska – trener marki Attre.eu specjalizujący się w testowaniu nowych technologii. Niezwykle wnikliwy obserwator z zaangażowaniem prowadzący eksperymenty. Kosmetolog z doświadczeniem w terapiach zabiegowych zdobytym w kilku Warszawskich klinikach.
SEKCJA WYSTAWCÓW
OPŁATY
-
Opłata za udział w konferencji dla Studenta WSZ/Absolwenta WSZ 150 zł
Tylko wejście na konferencję (bez warsztatu)
-
Opłata za udział w konferencji dla pozostałych osób zainteresowanych 170 zł
Tylko wejście na konferencję (bez warsztatu)
-
Opłata za udział w konferencji dla Studenta WSZ/Absolwenta WSZ 250 zł
Wejście na konferencję + 1 warsztat do wyboru
-
Opłata za udział w konferencji dla pozostałych osób zainteresowanych 270 zł
Wejście na konferencję + 1 warsztat do wyboru
Kontakt z organizatorem:
e-mail: konferencja@wsz.pl
tel. 58 769 08 01/02/03/04/05