VIII Wiosenne spotkania ze zdrowiem – zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

VIII wiosenne spotkania ze zdrowiem
W dniu 12 maja br. zaprosiliśmy Państwa do udziału w kolejnej edycji Wiosennych Spotkań ze Zdrowiem w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku. To wydarzenie cyklicznie organizowane przez naszą Uczelnie, które od lat gromadzi w murach WSZ wszystkie osoby zainteresowane tematyką zdrowia. Hasłem przewodnim tegorocznego wydarzenia była „Zdrowa Wiosna”. W tym roku obchody Wiosennych Spotkań ze Zdrowiem zostały połączone z przypadającym również w tym dniu Międzynarodowym Dniem Pielęgniarek, a także Dniem otwartym Funduszy Europejskich.
Był to wspaniały dzień, mnóstwo wrażeń i spotkań z ciekawymi ludźmi.

PROGRAM

  • 10:00 Przywitanie uczestników, dr n. med. Marzena Podgórska, rektor Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku
  • 10:05-10:45 Wykład pt: Czy szczepienia mogą uratować ludzkość?, dr n. med. Paweł Grzesiowski – pediatra, immunolog, popularyzator wiedzy medycznej, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. walki z COVID-19, laureat nagrody „Wielkiego Edukatora” Stowarzyszenia Dziennikarzy dla Zdrowia.
  • Prezentacja realizacji projektów współfinansowanych z Funduszy Europejskich w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku
10:45-11:45 Panel dyskusyjny „Wyroby medyczne w świetle pracy kosmetologa, dietetyka, pielęgniarki i fizjoterapeuty”.

 

Moderator dyskusji – dr n. med. Anna Kamm, koordynator kierunku kosmetologia w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku, ceniona ekspertka z zakresu kosmetologii, autorka licznych artykułów, właścicielka prężnie działającego salonu urody.


W panelu dyskusyjnym udział wezmą:

 

  • Joanna Czarnecka – prawnik , Prezes Fundacji Skin Academy, adwokat, Prezes Fundacji Skin Academy integrującej i wspierającej profesjonalizację środowiska. Ekspert w dziedzinie prawa pracy i ochrony danych osobowych. Mediator sądowy, trener i szkoleniowiec. Współpracuje z pracodawcami i organizacjami pozarządowymi w zakresie przeciwdziałania mobbingowi i molestowaniu w środowisku pracy. W branży beauty zajmuje się również tematyką reklamy wyrobów medycznych oraz kwestiami związanymi z prawem medycznym.
 
 
 
 
 
  • dr Michał Czarnecki – doktor nauk prawnych, radca prawny. Absolwent prawa oraz filozofii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Specjalizuje się w prawie ochrony danych osobowych, prawie administracyjnym, gospodarczym, a także fundacyjnym. Autor licznych publikacji i artykułów w prasie fachowej, wykładowca, audytor.

 

 

   • dr Mirosław Borkowski – dr nauk prawnych, wykładowca Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku, nauczyciel akademicki, autor licznych prac z zakresu prawa własności intelektualnej, prawa medycznego, farmaceutycznego, kosmetycznego, bezpieczeństwa zdrowotnego i praw człowieka, specjalista w dziedzinie: zdrowie publiczne (PES), stały doradca Wiceprzewodniczącego Parlamentarnego Zespołu ds. Onkologii Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

PATRONAT HONOROWY

PATRONAT

PATRONAT MEDIALNY

ZAPRASZAMY DO STREFY STOISK

Wydawanie kart EKUZ, potwierdzanie profilu zaufanego, analiza składu masy ciała, pomiar ciśnienia, edukacja samobadania piersi i jąder za pomocą fantomu, informacja o portalach dietyNFZ i akademiaNFZ oraz o programach profilaktycznych.

Prezentacja alkogogli – okulary symulujące stan nietrzeźwości, fantom piersi, przy którym będzie można nauczyć się samobadania piersi oraz ciśnieniomierz – pomiar ciśnienia tętniczego krwi.

Badanie poziomu nawilżenia i rumienia skóry profesjonalną stacją diagnostyczną.

Zabiegi aparatem Bio Electro Peeling, są to zabiegi złuszczania martwego naskórka za pomocą fali radiowej. Ekspozycja wybranych aparatów kosmetycznych. 

Konsultacje z zakresu profilaktyki zdrowia, możliwość wypróbowania produktów bazujących na miąższu z liści aloesu

Konsultacje dietetyczne w tym analiza składu ciała.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH

W naszej uczelni obchodzimy to święto po raz pierwszy, a to za sprawą naszego pierwszego naboru Studentów na kierunek PIELĘGNIARSTWO w r. akad. 2022/2023. Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych obchodzony 12 maja został ustanowiony przez Międzynarodową Radę Pielęgniarek (ICN) na Kongresie w Meksyku w 1973 roku. To nieprzypadkowa data. Tego dnia urodziła się Florence Nightingale, prekursorka nowoczesnego pielęgniarstwa, założycielka pierwszej szkoły pielęgniarstwa (w 1860 roku przy szpitalu św. Tomasza w Londynie).

ŚWIĘTUJCIE RAZEM Z NAMI!
Poznajcie Studentki i Studentów pielęgniarstwa oraz zobaczcie pracownie specjalistyczne. Pokażemy jakie umiejętności nabywają Studenci pod okiem wykładowcy, ale także będzie to świetna okazja do spróbowania własnych sił w zawodzie pielęgniarki/pielęgniarza.

ZŁÓŻ DOKUMENTY REKRUTACYJNE W NAJBLIŻSZY PIĄTEK!
W TYM DNIU DLA KANDYDATÓW NA KIERUNEK PIELĘGNIARSTWO - 0 ZŁ OPŁATY REKRUTACYJNEJ!

NIESPODZIANKA DLA STUDENTÓW PRZYGOTOWANA PRZEZ PANIĄ KOORDYNATOR KIERUNKU DR N. O ZDR. KRYSTYNĘ PASZKO – wizyta na bloku operacyjnym!

DZIEŃ OTWARTY FUNDUSZY EUROPEJSKICH

A PONAD TO BĘDZIE Z NAMI:

Zapraszamy serdecznie na stoisko Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Gdańsku, a na nim:  promocja Funduszy Europejskich, informacje dla potencjalnych beneficjentów nt. możliwości pozyskania wsparcia z Funduszy Europejskich oraz realizacji projektów po uzyskaniu dofinansowania, diagnozowanie potencjalnego beneficjenta i udzielanie informacji w odniesieniu do wszystkich programów finansowanych z Funduszy Europejskich.
STOISKO ZNAJDZIECIE OBOK BIURA PROMOCJI I REKRUTACJI – 103.

Scroll to Top