VII Jesienne Spotkania ze Zdrowiem – „Fizjoprofilaktyka”

 
Za kolejna odsłona wydarzenia poświęconego tematyce zdrowia.
Hasło przewodnim VII Jesiennych Spotkań ze Zdrowiem była „FIZJOPROFILAKTYKA”.

Fizjoprofilaktyka to nic innego jak działania fizjoterapeutyczne, których celem jest  zapobieganie skutkom nieprawidłowego stylu życia lub procesom chorobowym. Pragniemy uświadamiać, że fizjoprofilaktyka to między innymi edukacja zdrowotna i promocja aktywności fizycznej. Jako uczelnia kształcąca specjalistów z zakresu nauk o zdrowiu pragniemy pogłębiać wiedzę i świadomość w zakresie profilaktyki wśród studentów, absolwentów, interesariuszy zewnętrznych uczelni jak i społeczności lokalnej i mieszkańców Pomorza.

PROGRAM WYDARZENIA:
PRELEKCJE – audytorium, s. 100.
10:00 Powitanie uczestników.
10:10 Stowarzyszenie Fizjoterapia Polska – kim jesteśmy, co planujemy?Paweł Adamkiewicz, wiceprezes Stowarzyszenia Fizjoterapia Polska.
10:30 Fizjoprofilaktyka-programy zdrowotne tworzone przez fizjoterapeutówMarta Podhorecka, członkini Zarządu Stowarzyszenia Fizjoterapia Polska.
10:50 Fizjoterapia dla zdrowia w pracy fizjoprofilaktyka chorób zawodowych, Dalia Woźnica, prezes oddziału pomorskiego SFP.

WARSZTATY – s. 015. – ZDOBĄDŹ CERTYFIKAT!
11:30-12:30 Jak zachować zdrowy kręgosłup w pracy fizjoterapeuty?Mirosław Młyński, wykładowca Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku, członek Stowarzyszenia Fizjoterapia Polska.
12:30-13:00 Bezpieczeństwo wykonywania zawodu fizjoterapeuty na rynku medycznym po ukończeniu studiówPaweł Adamkiewicz, wiceprezes Stowarzyszenia Fizjoterapia Polska.

Podczas 🍂VII Jesiennych Spotkań ze Zdrowiem🍂 gościliśmy ambasadorki Fundacja Wsparcie na Starcie – zdrowe piersi, które doradzały studentkom i osobom zainteresowanym w jaki sposób prawidłowo dbać o piersi poprzez wyrobienie zdrowych nawyków. Wydarzenie było również okazją do spotkania
z profesjonalną brafitterką, która doradzała jak prawidłowo dobrać biustonosz, aby nie tylko dobrze wyglądał, ale także zapewniał odpowiednie ułożenie naszych piersi. 

Wydarzeniu towarzyszyła również sekcja wystawców otwarta dla wszystkich odwiedzających, w tym następujące stoiska:

  • Stowarzyszenie Fizjoterapia Polska,
  • Physiotherapy Review.

Dla uczestników wydarzenie miało charakter BEZPŁATNY.

Patronat medialny:

Scroll to Top