Szanse i wyzwania w zawodzie kosmetologa - wirtualne spotkanie ekspertów

1 lipca 2020 r. odbyło się wirtualne spotkanie ekspertów, którzy opowiedzieli o szansach i wyzwaniach zawodu kosmetologa.

Wraz ze wzrostem społecznej świadomości, że piękno to zdrowie, a zdrowie to piękno, zawód kosmetologa spotyka się z coraz większym szacunkiem oraz zapotrzebowaniem na rynku pracy. Klienci gabinetów kosmetologicznych to aktualnie osoby, które zdają sobie sprawę z tego, jak ważną rolę w kondycji skóry odgrywa prawidłowa pielęgnacja,  profesjonalnie dobrane zabiegi uzależnione od indywidualnych potrzeb klienta oraz dobry stan całego organizmu. To ze względu na te czynniki, kosmetolog musi posiadać wiedzę z wielu obszarów nauki, niezbędnych do zdiagnozowania prawidłowego funkcjonowania organizmu.
Kosmetologia jest dziedziną łączącą w sobie zagadnienia z różnych obszarów – dermatologii, medycyny estetycznej, anatomii, histologii, fizjologii, biochemii, alergologii, fizjoterapii i wielu innych nierozerwalnie związanych z ciałem człowieka, a zatem także z medycyną.

Organizatorem wydarzenia Szanse i wyzwania w zawodzie kosmetologa -wirtualne spotkanie ekspertów była Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku.
Celem wydarzenia była promocja wiedzy dotyczącej zawodu kosmetologa.
Do udziału w webinarium zaproszono właścicieli gabinetów kosmetologicznych, kosmetologów, w tym absolwentów Uczelni, studentów kosmetologii, maturzystów oraz wszystkich  zainteresowanych tą tematyką.

Spotkanie poprowadziła Prorektor Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku, dr n. med. Marzena Podgórska.

Webinarium obejmowało treści merytoryczne związane z zawodem kosmetologa. Podczas spotkania zaproszeni eksperci odpowiedzieli na szereg pytań związanych m.in.:

  • możliwościami rozwoju zawodowego po ukończeniu kierunku kosmetologia,
  • zabiegami z zakresu kosmetologii, z których klienci korzystają najczęściej,
  • predyspozycjami społecznymi, które powinny cechować kosmetologa,
  • zmianami, które zaszły w funkcjonowaniu gabinetu kosmetologicznego w okresie pandemii,
  • zmianami w relacjach kosmetologa z klientami po otwarciu gabinetów w okresie pandemii.

Na zakończenie odbył  się ciekawy panel dyskusyjny, podczas którego uczestnicy wydarzenia mieli możliwość na czacie ogólnym skierować dodatkowe pytania do naszych specjalistów.

EKSPERCI spotkania:

⭐️  Dr n. med. Dorota Sołdacka
Stopień naukowy doktora nauk medycznych uzyskała na Wydziale Lekarskim Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego Katedry i Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Alergologii. Adiunkt w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku. Od 2009 roku właścicielka  gabinetu kosmetologicznego – Kosmetologia dr Dorota Sołdacka. Jej pasją jest skóra, misją tworzenie najwyższej jakości synergistycznych zabiegów wpływających na wszystkie warstwy skóry od najgłębszych do najbardziej zewnętrznych.  Kreatorka autorskiego programu terapii skóry opracowanego na podstawie prawie 20 letniego doświadczenia pracy ze skórą. Celem jej zabiegów jest rewitalizacja i stymulacja skóry do odnowy.  Skupia się na wysokiej jakości spersonalizowanych programów pielęgnacyjnych, które prowadzą do uzyskania zdrowej skóry. Propagatorka holistycznego podejścia do pielęgnacji skóry. Ponadto recenzentka, ekspert, autorka i współautorka licznych publikacji oraz wystąpień na konferencjach o tematyce kosmetologicznej.

⭐️ Dr n. farm. Wioleta Jankowiak
Specjalista w dziedzinie kosmetologii leczniczej, pielęgnacyjnej oraz upiększającej. Wieloletni wykładowca, praktyk, organizator warsztatów, koła kosmetycznego oraz kursów dla kosmetologów. Konsultant naukowy w firmie AA Oceanic, współtwórca  polskiej linii dermo-kosmetycznej AA Prestige. W latach 2010-2014 koordynator kierunku kosmetologia w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii w Poznaniu, nauczyciel dyplomowany w Wielkopolskim Samorządowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Poznaniu, Państwowy Egzaminator w zawodzie Technik Usług Kosmetycznych, w latach 2006-2010 szkoleniowiec znanych marek kosmetycznych: Payot,  AAOceanic, Farmona. Autorka poradnika kosmetycznego „Zabiegi pielęgnacyjne dłoni i stóp” oraz innych publikacji naukowych m.in. w czasopismach „Lek w Polsce” czy „Kosmetologia Estetyczna”.  Adiunkt Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku. Aktywny praktyk kosmetolog w międzynarodowych korporacji kosmetologicznych. Kosmetolog z wielką pasją do zawodu.

⭐️ Mgr Anna Kamm
Kosmetolog i pedagog z wieloletnim doświadczeniem. Kosmetologię w praktyce wzbogaca o edukację za pośrednictwem piśmiennictwa. Tworzy bogaty dorobek naukowy licznymi artykułami popularnonaukowymi i naukowymi w czasopismach z Listy Filadelfijskiej, a także wystąpieniami na krajowych i zagranicznych konferencjach z dziedziny kosmetologii i chemii medycznej. Od 15 lat jest właścicielką Kliniki Urody Kamelia, specjalizującej się w złożonych terapiach trudnych przypadków, w której wykorzystywane są zaawansowane technologicznie preparaty oraz najnowsze metody zabiegowe.

Scroll to Top