Kosmetologia w onkologii – nowość

W przypadku podjęcia studiów magisterskich na kierunku kosmetologia otrzymasz możliwość określenia swoich przyszłych preferencji zawodowych poprzez wybór jednej z dostępnych ścieżek kształcenia. Dlatego warto zastanowić się, jakie sektory kosmetologii są najbardziej interesujące dla Ciebie. Może czujesz się pewnie w kwestii zabiegów w obrębie twarzy, albo nie wyobrażasz sobie pracy bez zabiegów w obrębie stóp. Dobrze jest skupić się na tych dziedzinach, które sprawiają Ci największą przyjemność, a tym samym rozwijać się w tym zakresie, skupiając się na wąskiej dziedzinie i zostać uznanym ekspertem.

W związku z tym dajemy Ci taką możliwość i wprowadzamy do naszej oferty kolejną nową ścieżkę kształcenia na studiach magisterskich na kierunku kosmetologia – ⭐️kosmetologia w onkologii⭐️.

Podjęcie ścieżki kształcenia kosmetologia w onkologii pozwoli Ci na uzyskanie szczegółowej wiedzy w zakresie specjalistycznej opieki kosmetologicznej pacjenta onkologicznego dotyczącej problemów stanu skóry i jej przydatków, czyli włosów i paznokci. Właściwe podejście do pacjenta, starannie dobrane zabiegi dostosowane do aktualnego procesu leczenia, mogą poprawić samopoczucie w tym trudnym dla pacjenta momencie życia, złagodzić dolegliwości, a tym samym pozytywnie wpłynąć na jakość życia pacjenta w okresie choroby. Najważniejszym aspektem jest zdobycie kompetencji, które umożliwią świadczenie usług na najwyższym poziomie z uwzględnieniem przeciwwskazań do wykonania określonych zabiegów kosmetologicznych wynikających z aktualnego procesu leczenia i stanu klienta onkologicznego. Podejmując omawianą ścieżkę kształcenia, zdobędziesz umiejętność właściwego doboru metod kosmetologicznych i poznasz techniki wykonywania zabiegów pielęgnacyjno-regeneracyjnych oraz techniki relaksacyjne możliwe do zastosowania u pacjentów po lub w trakcie leczenia onkologicznego oraz metody kosmetycznego maskowania jego następstw. Wybór tej ścieżki kształcenia pozwoli Ci zdobyć praktyczne umiejętności ich wykonywania, które zostaną wzbogacone o naukową wiedzę z zakresu terapii onkologicznych i ich wpływu na skórę oraz podstaw psychoonkologii ułatwiającej kontakt i pracę z klientem onkologicznym.

W ofercie kształcenia dostępne są następujące ścieżki kształcenia:
⭐️kosmetologia w onkologii – nowość
⭐️kosmetologia anti-aging
⭐️podologia
⭐️odnowa biologiczna
Sprawdź na stronie.

Scroll to Top