Konferencja -V Wiosenne Spotkania ze zdrowiem on-line

28 maja odbyła się Konferencja V Wiosenne Spotkania ze Zdrowiem on-line – “ORTOPODOLOGICZNE WSPARCIE”

Podologia to specjalistyczna dziedzina wiedzy, zajmująca się diagnozowaniem wad, zniekształceń i zaburzeń funkcji stopy, leczeniem występujących schorzeń, a także pielęgnacją stopy zdrowej i chorej.

Konferencja Wiosenne Spotkania ze Zdrowiem jest organizowana przez Wyższą Szkołę Zdrowia w Gdańsku cyklicznie. W tym roku ze względu na wszechobecną na świecie pandemię koronawirusa, nie zatrzymaliśmy się, spotkaliśmy się on-line z dawką mocnej wiedzy, pełni optymizmu i energii.
Celem wydarzenia było pogłębienie wiedzy i świadomości naszego społeczeństwa w zakresie profilaktyki zdrowotnej. Tematem tegorocznego wydarzenia było „ortopodologiczne wsparcie”.
Do udziału w konferencji zaprasiliśmy właścicieli gabinetów podologicznych i kosmetologicznych, podologów, kosmetologów oraz osoby pragnące pogłębiać swoją wiedzę z zakresu podologii, a także wszystkich  zainteresowanych tą tematyką.

Konferencję poprowadziła Prorektor Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku, dr n. med. Marzena Podgórska.

Konferencja obejmowała treści merytoryczne, podczas której porozmawialiśmy  z ekspertami  na temat ortopodologicznego wsparcia.  Podpytaliśmy zaproszonych specjalistów m.in.: o:

– wpływ biomechaniki chodu na wrastanie płytki paznokciowej

– problemy z jakimi najczęściej zgłaszają się osoby do gabinetu podologa

– wkładki korekcyjne, ortezy

– problemy z jakimi trafiają pacjenci do ortotyka

– związek ortotyki z podologią i fizjoterapią

– podstawowe wyposażenie gabinetu podologicznego

Na zakończenie odbył się ciekawy panel dyskusyjny, podczas którego uczestnicy konferencji mieli możliwość na czacie ogólnym skierować dodatkowe pytania do naszych specjalistów.

PRELEGENCI konferencji:
1. Lidia Zawadzka
Podolog, wykładowca w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku. Specjalizuje się  w ortonyksji i innych metodach dotyczących terapii wrastających i wkręcających się paznokci. W oparciu o swoją wiedzę łączy pracę badawczą z rozwiązaniami praktycznymi.

2. Magda Rosłoniec
Ortotyk  z certyfikatem uzyskanym we Francji w renomowanej firmie Sidas. Szkoleniowiec i reprezentant Frems Life na terenie Polski.

3. Małgorzata Sochanek
Fizjoterapeuta, asystent na kursach i nauczyciel akademicki z wieloletnim stażem na kierunkach fizjoterapia i kosmetologia. Ukończyła liczne kursy i szkolenia poszerzając wiedzę i nieustannie rozwijając umiejętności pracy z Pacjentem.  W gabinecie zajmuje się konsultacją i rehabilitacją pacjentów  szczególnie tych z trudnymi i rzadkimi chorobami.

4. Aleksandra Fenska
Absolwentka Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku, kosmetolog, podolog. Specjalizuje się w prowadzeniu terapii ortonyksyjnych.

 Wydarzenie zostało objęte:
PATRONATEM HONOROWYM przez Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka, Wojewodę Pomorskiego Dariusza Drelicha, Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego Tomasza Augustyniaka.PATRONATEM MEDIALNYM przez Radio Gdańsk oraz portal Trójmiasto.plPATRONATEM MERYTORYCZNYM przez Gdański Ośrodek Promocji Zdrowia i Profilaktyki Uzależnień.

Konferencja on-line do obejrzenia na Uczelnianym kanale na YouTube.

Scroll to Top