Konferencja „Interdyscyplinarna prehabilitacja i rehabilitacja osób chorych onkologicznie” w Sztumie

W dniu 5 marca 2024 r. odbyła się Konferencja „Interdyscyplinarna prehabilitacja i rehabilitacja osób chorych onkologicznie” organizowana przez Pomorska Medyczna Szkoła Policealna w Sztumie „Sztumski Medyk”. W wydarzeniu o tak istotnym społecznie temacie, nie mogło zabraknąć Wyżej Szkoły Zdrowia w Gdańsku. 👩‍🔬Prelekcje pt. „Wsparcie procesów fizjologicznych skóry osób z chorobą nowotworową” wygłosiła Pani dr n. med. Anna Kamm – koordynator kierunku kosmetologia w WSZ. Gościem specjalnym wydarzenia była również Pani dr n. med. Marzena Podgórska – rektor Uczelni.

🔹Do udziału w konferencji zaproszeni zostali także:
  • Pan Bartosz Mazerski – Zastępca Burmistrza Sztumu
  • Pan Adam Krawiec – Dyrektor Departamentu Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego
  • Pani Elżbieta Wyborska – Pielęgniarka Naczelna Szpitala w Sztumie
  • Pani Marzanna Kaczanowska – Dyrektor Szpitala w Sztumie
  • Pan Józef Sarnowski – Członek Zarządu Województwa Pomorskiego
  • Pan Leszek Sarnowski – Starosta Sztumski
Program konferencji obejmował szeroki zakres tematów z obszaru kosmetologii i trychologii w tym: pielęgnację skóry i włosów w trakcie i po leczeniu, zasady prawidłowego doboru kosmetyków, zalecenia i przeciwwskazania do wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych skóry, włosów i skóry głowy.
Poruszony zostały także temat prawidłowego odżywiania – składników odżywczych, które pomagają odzyskać siły przed rozpoczęciem chemioterapii oraz zabiegów fizjoterapeutycznych polecanych podczas zmagania się z chorobą.
Wydarzenie było doskonałą okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń między specjalistami z różnych dziedzin, co z pewnością przyczyni się do poprawy jakości opieki nad pacjentami onkologicznymi.
Serdecznie dziękujemy za zaproszenie. 
Scroll to Top