I Ogólnopolska Konferencja Naukowa

W dniu 26 listopada 2020 r. odbyła się I Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Innowacje oraz popularne trendy w kosmetologii medycznej” organizowana w formie zdalnej.

Celem konferencji  było zapoznanie uczestników z innowacjami z zakresu kosmetologii medycznej – nowe protokoły zabiegowe i aktualne trendy technologiczne.

Konferencja kierowana była w szczególności do lekarzy zajmujących się medycyną estetyczną, właścicieli gabinetów kosmetologicznych, fizjoterapeutycznych, kosmetologów, fizjoterapeutów w tym absolwentów  i studentów kosmetologii oraz fizjoterapii, a także wszystkich  zainteresowanych tą tematyką.

Wydarzenie oferowało wyjątkowy program obejmujący treści merytoryczne, a do udziału w konferencji jako prelegentów zaproszono wybitnych specjalistów, z zakresu nauk o zdrowiu i nauk medycznych tj. m. in.: lekarzy, profesorów, doktorów nauk medycznych, nauk farmaceutycznych. Podczas prelekcji eksperci podejęli tematy dotyczące m.in.:

  • najnowszych metod pracy z blizną,
  • nowatorskich protokołów zabiegowych stosowanych w trychologii,
  • technologii urządzeń wykorzystywanych w kosmetologii medycznej i fizjoterapii,
  • trądziku pospolitego u kobiet dorosłych,
  • trendów w zabiegach wolumetrycznych twarzy.

Wyrażamy przekonanie, że odbyta konferencja okazała się ważnym impulsem dla pogłębienia wiedzy i świadomości słuchaczy tego wydarzenia w zakresie najnowszych trendów branży kosmetologii medycznej.

Uczelnię jako ważny ośrodek kształcenia z zakresu nauk o zdrowiu wyróżnia innowacyjność działania, ukierunkowanie na rozwój, niezmienna wysoka jakość kształcenia, ciągłe dążenie dostosowania oferty do oczekiwań współczesnego rynku pracy a przede wszystkim promocja zdrowia.

Organizatorem wydarzenia była Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku.

Patronat objęli:

Medialny

Merytoryczny

PROGRAM KONFERENCJI obejmował następujące tematy:
1. Przywitanie gości i przedstawienie idei konferencji, dr n. med. Marzena Podgórska, rektor Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku
2. ”Laserowe usuwanie tatuażu oraz semi-permanentnego makijażu, autorska metoda R20M®, Magdalena Atta-Motte Msc, MPH, FRSPH
3. „Zastosowanie mezokarboksyterapii w protokołach trychologicznych”, dr n. farm Wioleta Jankowiak
4. „ Autologiczny wypełniacz tkankowy nową i bezpieczną alternatywą zabiegów estetycznych”, dr n. med Izabela Załęska
5. „Ukryte twarze białek, czyli co tak naprawdę robią one w naszej skórze i jak?”, dr inż. Wojciech Karwowski
6. „Najnowsze technologie HI-TECH stosowane w odmładzaniu skóry”, prof. dr hab. n.med. Mieczysław Pasowicz
7. „Trądzik pospolity dorosłych kobiet jako problem psychospołeczny”, mgr Anna Kamm
8. Wykorzystanie nowoczesnych technologii w zabiegach modelujących i antycellulitowych”, dr n. med. Joanna Artkop

PRELEGENCI konferencji:

⭐️ Magdalena Atta-Motte Msc, MPH, FRSPH
Międzynarodowy trener i wykładowca, właściciel Certifa Aesthetics Training Academy (United Kingdom). Autor i recenzent licznych publikacji naukowych i popularno- naukowych. Autor zatwierdzonego przez BMLA programu kształcenia w ramach laseroterapii estetycznych. Pierwsza Polka, przyjęta do ASLMS, członek BMLA, ISCS, NAMDET, RSPH.
Członek Rady Naukowej Kosmetologii Estetycznej.

⭐️ dr n. farm Wioleta Jankowiak
Specjalista w dziedzinie kosmetologii leczniczej, pielęgnacyjnej oraz upiększającej. Wieloletni wykładowca, praktyk, organizator warsztatów, koła kosmetycznego oraz kursów dla kosmetologów. Konsultant naukowy w firmie AA Oceanic, współtwórca  polskiej linii dermo-kosmetycznej AA Prestige. W latach 2010-2014 koordynator kierunku kosmetologia w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii w Poznaniu, nauczyciel dyplomowany w Wielkopolskim Samorządowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Poznaniu, Państwowy Egzaminator w zawodzie Technik Usług Kosmetycznych, w latach 2006-2010 szkoleniowiec znanych marek kosmetycznych: Payot,  AAOceanic, Farmona. Autorka poradnika kosmetycznego „Zabiegi pielęgnacyjne dłoni i stóp” oraz innych publikacji naukowych m.in. w czasopismach „Lek w Polsce” czy „Kosmetologia Estetyczna”.  Wykładowca Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku. Aktywny praktyk kosmetolog w międzynarodowych korporacji kosmetologicznych. Kosmetolog z wielką pasją do zawodu.

⭐️ dr n. med Izabela Załęska
Międzynarodowy ekspert w dziedzinie Kosmetologii. Wieloletni praktyk, trener, a także nauczyciel akademicki. Obecnie Adiunkt Zakładu Kosmetologii Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, wykładowca kierunku Kosmetologia PPUZ w Nowym Targu, a także Wyższej Szkoły Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej, gdzie prowadzi zajęcia na studiach podyplomowych w dziedzinie kosmetologii estetycznej. Współtwórca linii kosmoceutyków dla brytyjskiej marki. Członek międzynarodowej organizacji Society of Cosmetic Scientists oraz British Medical Laser Association, European Laser Association, a także ekspert Instytutu Praktyki Zabiegów Estetycznych. Specjalista na co dzień pracujący w Klinice Młodości oraz Podgórskim Domu Urody w Krakowie oraz klinikach medycznych w Londynie. Autorka licznych publikacji oraz artykułów popularnonaukowych  i eksperckich związanych z jej specjalizacją zawodową.

⭐️ dr inż. Wojciech Karwowski

Ekspert inżynierii tkankowej oraz inżynierii biomedycznej. Specjalizuje się w różnych kierunkach związanych z procesami zachodzącymi w tkankach, jak np. obrazowanie medyczne, komunikacja międzykomórkowa, gojenie trudno gojących ran, biopolimery i transport transdermalny. Wytyczył nowy dział medycyny estetycznej i regeneracyjnej zwany roboczo „kwantową inżynierią tkankową”.  Jest absolwentem wydziału informatyki w kierunku sztucznej inteligencji, wydziału biochemii, biofizyki i biotechnologii w kierunku zarządzania projektami life science oraz na tym samym wydziale w kierunku biologii molekularnej, na wydziale inżynierii materiałowej w kierunku biomateriałów medycznych. Przeprowadził przewód doktorski z optymalizacji przepływów na Uniwersytecie w Phoenix, a obecnie realizuje kolejny doktorat z biocybernetyki i inżynierii biomedycznej. Jest beneficjentem dwóch państwowych grantów naukowo-badawczych dotyczących problemów tkankowych. Za pracę na rzecz edukacji został odznaczony Krzyżem Zasługi Prezydenta RP.


⭐️ prof. dr hab. n.med. Mieczysław Pasowicz
Lekarz posiadający duże doświadczenie w zarządzaniu podmiotami leczniczymi oraz we wdrażaniu projektów finansowanych z UE, badań klinicznych oraz innowacyjnych technologii. Posiada doświadczenie dydaktyczne jako wieloletni nauczyciel akademicki oraz znaczny dorobek naukowy – index Hirscha 21. Autor i współautor ponad 300 prac opublikowanych w międzynarodowych i krajowych czasopismach medycznych oraz redaktor i autor kilkunastu książek medycznych. Od wielu lat zajmuje się problematyką procesów starzenia oraz diagnostyki i profilaktyki chorób cywilizacyjnych i związanych z wiekiem. W ostatnim czasie poza leczeniem pacjentów i zarządzaniem jego zainteresowania obejmują obszar medycyny fizykalnej związanej z zastosowaniem terapeutycznym ultradźwięków, fal radiowych, pola magnetycznego oraz oddziaływania wodoru na procesy zapalne i usuwania wolnych rodników. Założyciel Instytutu Medycyny Innowacyjnej oraz Medical Beauty Academy, a także Centrum Medycznego IMIcare.

⭐️ mgr Anna Kamm
Kosmetolog i pedagog z wieloletnim doświadczeniem. Kosmetologię w praktyce wzbogaca o edukację za pośrednictwem piśmiennictwa. Tworzy bogaty dorobek naukowy licznymi artykułami popularnonaukowymi i naukowymi w czasopismach z Listy Filadelfijskiej, a także wystąpieniami na krajowych i zagranicznych konferencjach z dziedziny kosmetologii i chemii medycznej. Od 15 lat jest właścicielką Kliniki Urody Kamelia, specjalizującej się w złożonych terapiach trudnych przypadków, w której wykorzystywane są zaawansowane technologicznie preparaty oraz najnowsze metody zabiegowe.

⭐️ dr n. med. Joanna Artkop
Kosmetolog, podolog, trycholog. Wieloletni praktyk i nauczyciel akademicki. Asystent w CM UMK w Bydgoszczy, obecnie adiunkt Zakładu Kosmetologii Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku oraz wykładowca na kierunku Kosmetologia w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku. Członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Trychologii Estetycznej, Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Kosmetologii „Przyjazna Kosmetyka”, Polskiego Towarzystwa Medycyny Społecznej i Zdrowia Publicznego, Międzynarodowego Towarzystwa Biostatystyki Klinicznej. Na co dzień właścicielka gabinetu Dr Joanna Artkop podologia, kosmetologia, trychologia. Autorka kilkudziesięciu publikacji i artykułów popularnonaukowych oraz czynny uczestnik i organizator konferencji krajowych
i międzynarodowych. Kosmetolog, podolog i trycholog wykonujący swój zawód z wielką pasją.

Scroll to Top