Wyzsza Szkola Zarzadzania

DIETETYKA

Sprawdź ofertę
Wyzsza Szkola Zarzadzania

KOSMETOLOGIA

Sprawdź ofertę

KOSMETOLOG - zawód z przyszłością!

Wyzsza Szkola Zarzadzania

Konkurencyjni na rynku pracy
- zwiększenie kompetencji studentów kosmetologii
Wyższej Szkoły Zarządzania w Gdańsku

Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach umowy POWR.03.01.00-00-K409/16

Inauguracja roku akademickiego w Wyższej Szkole Zdrowia, Gazeta Morska, 29 października 2001

Inauguracja roku akademickiego w Wyższej Szkole Zdrowia
Gazeta Morska, 29 października 2001

Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku, jako pierwsza uczelnia prywatna na Pomorzu, zbudowała swoją siedzibę od podstaw. 26 października odbyła się inauguracja roku akademickiego.

Nowy budynek stoi przy ul. Pelplińskiej 7 na gdańskiej Żabiance, Tuż obok jest oddział Narodowego Banku Polskiego. Dotychczas uczelnia wynajmowała sale wykładowe w Gdyni Orłowie.

Marcin Geryk, kanclerz i założyciel WSZ, tak wyjaśnia przenosiny: – Jestem urodzonym gdańszczaninem i nigdy nie ukrywałem, że wolałbym, aby moja uczelnia miała swą siedzibę w grodzie Neptuna

Na uroczystej inauguracji obok studentów i wykładowców pojawili się również goście honorowi, m.in. prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, przedstawiciele firmy Allcon SA, która zbudowała nową siedzibę WSZ oraz projektanci budynku z pracowni Arch-Deco w Gdyni.

– Bardzo się cieszę, że szkoła przeniosła się do naszego miasta – powiedział prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. – To pierwszy przypadek na Pomorzu, kiedy prywatna szkoła zdecydowała się zbudować swą siedzibę od podstaw.

Budynek powstał w ekspresowym tempie, prace budowlane ruszyły na początku tego roku.

Składa się z czterech kondygnacji. Studenci mają do dyspozycji audytorium na 360 osób, dwie sale wykładowe na 120 miejsc, 40 sal do ćwiczeń i pracownię komputerową. W nowej siedzibie jest również biblioteka z czytelnią i stołówka oraz pomieszczenia administracji WSZ. Trwają jeszcze prace w drugiej auli, dla 300 studentów.

Cofnij

WSZ na Facebooku